Oltalmazók: ​Az Oltalmazók napja (Az Oltalmazók) 17 csillagozás

Steve Englehart: Oltalmazók: Az Oltalmazók napja

Íme, az Oltalmazók! Tarts velünk, és légy részese egy nem is létező csapat születésének, mikor a sors fintoraként Dr. Strange, Namor, Hulk és az Ezüst Utazó egyesítik erőiket, hogy megmenthessék a világot Yandroth-tól.
Csak közösen, összefogva lehet esélyük megállítani a végzetes Omegatront, mielőtt az felrobbantja a bolygó teljes nukleáris arzenálját!

A gyűjtemény a Marvel Feature 1-3. és a The Defenders 1-5. számokat tartalmazza.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Marvel Képregénygyűjtemény Hachette Hungary

Stephen Strange (Doktor Strange) · Hulk (Bruce Banner) · Ezüst Utazó · Amora / Varázslónő

Steve Englehart: Oltalmazók: Az Oltalmazók napja

Kellemes meglepetésnek bizonyult ez a kötet. A 70-es éveket már a sokkal jobban élvezhetőbb sztorik jellemzik, na de ez még nagyon az elején született, így nem tudtam, mit is várjak. Az első egy-kettő füzet még kicsit nehezen csúszott le – talán bejátszott az is, hogy kissé fáradtan olvastam őket –, de utána sikerült ráhangolódnom és élveztem az olvasást. Persze itt-ott kiütközik a kora, befigyel néhány mai szemmel bár butácska sztorielem, de viszonylag kevés benne a felesleges magyarázat és a történet nincs tele töltelékepizódokkal. Ha valami annak is tűnik, akkor a következő részben jelentős szerepet kap. Ez különösen tetszett, hogy nem epizodikus sztoriról van szó, hanem az egyes füzetek szép sorban követik egymást egy nagy történetet felépítve.
A grafikával alapvetően elégedett voltam, egyedül az első rész lógott ki, ott kicsit sok volt a tusvonal. Az egyik panelen a Hulk feje leginkább Szendrei Tibor orkjaira emlékeztetett, pedig nem hiszem, hogy az lett volna a szándék. :D

Razor P>!

Hulk: Hulknak elege van a parancsolgatásból és a gondolkodásból! Ha Hulk dühös, verekedni akar. És Hulk most nagyon dühös!

The Defenders 1.

Razor P>!

Hulk: Háh! „Zúz”. „Pusztít”. Na, ezeket a szavakat már Hulk is érti.

Marvel Feature 1.

Razor P>!

Doktor Strange: Valtorr viperáira! A legerősebb varázslataim sem érnek semmit a burok ellen!
Hulk: Csak integetesz, fénylik az ujjad. Ezek baromságok! Hulk tudja, hogy kell áttörni egy burkot… HULK ZÚZ!

The Defenders 1.

Dávidmoly>!

Dr. Strange: A nagy Hoggoth hatalmára mondom!

Marvel Feature 1. szám: Az Oltalmazók napja

Kapcsolódó szócikkek: Stephen Strange (Doktor Strange)
Dávidmoly>!

Jeanie Thomas: Brrrr… Ezektől a para sztoriktól kiráz a hideg, aludni se bírok az ilyesmitől. Elmeséled, miről van szó?

Marvel Feature 2. szám: Rémálom a Kopár-hegyen

Dávidmoly>!

A következő pillanatban Hulk be is bizonyította, hogy valóban nem egy kifinomult entellektüel…
…de ezt villámgyors reflexei kompenzálták.

Marvel Feature 3. szám: Egy titán jár közöttünk

Dávidmoly>!

Hulk: A Halhatatlanok, mi? Fogadjunk, hogy ez harcot jelent. Helyes!

The Defenders 1. szám: Halálos csillagzat alatt

Kapcsolódó szócikkek: harc · Hulk (Bruce Banner)
Dávidmoly>!

Hulk: Mi történt? Hulk nem érti!
Dr. Strange: Nem kell értened, szörnyeteg. Ezek az egyszerű láthatatlanná tévő és levitációs bűbájok anélkül is működnek.

The Defenders 1. szám: Halálos csillagzat alatt

Dávidmoly>!

Ezüst Utazó: Nem! Ezt nem hiszem el…
Calizuma: Mindegy, hogy hiszed-e vagy sem, Utazó! Egy halott véleménye nem számít.

The Defenders 2. szám: Ezüst Utazó titka

Kapcsolódó szócikkek: Ezüst Utazó · vélemény
Dávidmoly>!

Varázslónő: Ha nincs több idióta, aki fel akarna tartani minket… …akkor Varázslónő és a Hóhér most búcsúzik.

The Defenders 4. szám: Az új Oltalmazó

Kapcsolódó szócikkek: Amora / Varázslónő