Harckocsik ​a II. világháborúban 3 csillagozás

Steve Crawford: Harckocsik a II. világháborúban

A harckocsi átalakította a II. világháború harctereit. 1939–41-ben a német Blitzkrieg elsöprő sikereit páncélosok ezrei vezette gépesített oszlopok aratták, míg 1943–45 szövetséges győzelmeit a tömegesen harcba vetett amerikai, brit és orosz harckocsihadosztályok. A kötet az európai, észak-afrikai és csendes-óceáni hadszíntér döntő fegyvereiről, a páncélozott harcjárművekről ad áttekintést.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 20. századi hadtörténet Hajja & Fiai

Hajja & Fiai, Debrecen, 2002
96 oldal · ISBN: 9639329401 · Fordította: Bárány Zoltán

Nahar>!
Steve Crawford: Harckocsik a II. világháborúban

Az olvasó egy egyszű típusismertetést kap, fényképekkel megfelelően illusztrálva. A harckocsik műszaki jellemzői, fejlesztéséről illetve harctéri alkalmazásáról csak keveset tudhat meg az olvasó. Számomra pozitívum volt, hogy a kevésbé ismert és (talán joggal) mellőzött japán és olasz páncélosokat is ismerteti. Már előttem is említették, hogy kissé zavaró, hogy a bemutatott típusokat nem kronológiai sorrendben, hanem betűrend szerint ismerteti

mmili>!
Steve Crawford: Harckocsik a II. világháborúban

Azt kaptam amire számítottam, egy típusfelsorolást. Ami annyira nem tetszett, hogy Abc sorrendben vannak a harckocsit, nem pedig kronológiailag.