Hogyan ​neveljünk boldog gyermekeket? 4 csillagozás

Steve Biddulph: Hogyan neveljünk boldog gyermekeket?

A könyv világsiker. Nevelési kérdésekkel foglalkozó könyvek esetén az ilyen ritkán fordul elő. A világsikerhez természetesen hozzájárul a ragyogóan megválasztott téma: ki ne szeretne maradéktalanul boldog gyermekkort teremteni fiának-lányának? De hozzájárul a sikerhez Biddulph üdítően friss stílusa is. A nevelés örök kérdéseire ad mai válaszokat. Hogyan lehet lecsillapítani a dühöngő gyereket? Netán elejét venni a dühkitöréseknek? Hogyan tudjuk leküzdeni a túlzott féltékenységét? Mit kell megtanulnia egy jó apának? Hogyan tudja pótolni a hiányzó másikat az egyedülálló szülő?…Csupa szorongató problémához ad hasznos tanácsokat ez a könnyedén olvasható könyv.

Magyar Könyvklub, Budapest, 2002
158 oldal · ISBN: 963547766X · Fordította: Bárkányi István · Illusztrálta: Allan Stomann

Gelso>!
Steve Biddulph: Hogyan neveljünk boldog gyermekeket?

az egyik legnormálisabb szülői segédkönyv, amin – címe megtévesztő hangulata ellenére – nem érződik az, hogy csak akkor nevelhetsz boldog, „önmegvalósításból ötös”-gyerekeket, ha azt amerikai módira teszed…
kismamáknak, pici/nagyobb/még nagyobb gyerekeket nevelőknek őszintén ajánlom elolvasni/átlapozni/időnként felütni ezt a könyvet, mert ez egy tényleg jól sikerült példány a sok, változó minőségű, hasonló témájú pszichológiai, neveléselméleti ill. gyakorlati kézikönyv labirintusában…

mamszi>!
Steve Biddulph: Hogyan neveljünk boldog gyermekeket?

Kommersz a címe, és ettől kissé óvatosan veszi kézbe az ember. De! Többszöri olvasás után is úgy gondolom, mindenkinek el kéne olvasnia, aki gyermeket nevel. Közérthetően magyaráz, jól rávilágít lényegi megállapításokra, szemléletes, és igazán hasznos tudnivalókat közvetít!

Levenzia>!
Steve Biddulph: Hogyan neveljünk boldog gyermekeket?

Sosem voltam híve, a könyvből való nevelésnek. Most kíváncsiságból elolvastam, hogy mit kellett volna tennem a már felnőtt gyerekeimnél, és még mit tudok tenni a kicsiért. Tulajdonképpen okosabb nem lettem. Sajnos hiába tesz meg mindent egy szülő, abban a pillanatban, amikor közösségbe, idegen emberek keze alá kerül a gyerek, nos, onnantól olyan behatások is érik, ami meghatározzák életüket. Plusz hozzá jön még a veleszületett habitus, lelki alkat, az örökség…Persze okos dolgokat, és megszívlelendő tanácsokat ad a könyv, de sajnos ez nem feltétlenül elég…

tshehip>!

„Mondd nekik, hogy rosszak, és ettől majd jobbak lesznek!” Ez a gyermeknevelés középkora: amelyből csak mostanában kezdünk kikecmeregni.

19. oldal, 1. fejezet - "Elvetett magvak" a gyermek fejében (Magyar Könyvklub, 2002)

tshehip>!

… a gyerekek hajlamosak lelassítani az embert, és ilyenkor kezdjük újra felfedezni az apró kis örömöket, ez az ő ajándékuk.

53. oldal, 2. fejezet - Mit is akarnak valójában a gyerekek? (Magyar Könyvklub, 2002)