Férfilét 7 csillagozás

A modern kor csapdái
Steve Biddulph: Férfilét

A ​könyv az emberi kapcsolatokról ad útmutatót férfiaknak, az őket szerető nőknek, és mindenkinek, aki fiúgyermeket nevel.

A férfiak évszázadokon keresztül álarc mögé bújtak. Mi mást tehettek volna? Nemzedékeken keresztül senki nem beszélt nekik az erősebb nem belső világáról. A modern nők nyíltszívű, együttműködő, életvidám társra vágynak, a gyermekek is ilyen apát képzelnek maguknak, és még az is lehet, hogy maguk a férfiak is ilyenné szeretnének válni…
A világszerte ismert pszichológus, Steve Biddulph lényegre törő, humoros és kendőzetlenül őszinte könyvével segít értelmezni a férfilét korunkban aktuális szerepeit, miközben konkrét javaslatokat ad arra, miként változtathatnak életükön az időnként magányos, boldogtalan és frusztrált férfiak. Közvetlen hangvételű és gyakorlatias munkájában meglepő nyíltsággal beszél szerelemről és szexualitásról, barátságról és munkáról, spiritualitásról, apaságról és a gyermeki lélekről, miközben tanulságos történetekkel… (tovább)

Eredeti cím: The new manhood

Eredeti megjelenés éve: 2015

Partvonal, Budapest, 2016
238 oldal · keménytáblás · Fordította: Novák Petra

Steve Biddulph: Férfilét A modern kor csapdái

Meglepően tartalmas, okos kis könyvecske. Nem csak pasiknak…

TheFallGuy I>!

Steve Biddulph: Férfilét A modern kor csapdái

Jópofa kis könyv, vannak benne igazán hasznos útmutatók és kapaszkodók bizonyos témákban. Annak ellenére, hogy volt számomra néhány rész, ami jelenleg irreleváns, a többi mind tartalmazott egy-két olyan gondolatot, ami segít megerősíteni abban, hogy ne feltétlenül a nagy társadalmi elvárások érdekében törjem magam, hanem a saját jólétem miatt.
Ami mindenképpen szimpatikus a könyvvel kapcsolatban, hogy nem a manapság oly népszerű formulát alkalmazza, miszerint áldozati pózba vágva siránkozik mindenről, és vagdalózva követelni a jogokat, jóvátételeket, stb. Inkább útba igazít, magyaráz, tanít.

robinson P>!

A szex gyógyító hatása valóságos és kézzelfogható.

robinson P>!

A gyermeki lélek számára nincs fontosabb a szeretetnél és az elismerésnél.

Kapcsolódó szócikkek: elismerés · szeretet
robinson P>!

A nők is emberek. Szeretnek, de nekik is szükségük van szeretetre.

Kapcsolódó szócikkek: nők
robinson P>!

Az életünkből huszonvalahány évet és rengeteg erőfeszítést arra fordítunk, hogy végre függetlenek legyünk – érzelmileg, gyakorlatilag, és pénzügyileg is.

robinson P>!

A szülők tudat alatt még manapság is késztetést éreznek, hogy a fiúkat keményebben neveljék.

robinson P>!

Ha gyűlöli az apját, mélyen legbelül önmagát is gyűlöli.

robinson P>!

Az anyák gyakran az apák ellen fordítják a fiukat, még az is előfordul, hogy a legjobb szándékkal.

zsuzsyb>!

Ha úgy töltünk el egy hideg éjszakát, hogy nincs mit ennünk, és nincs tető a fejünk felett, megtanuljuk, hogy a világ gazdag és minden jóban bővelkedik, mégsem az anyánk.

zsuzsyb>!

Az álarcoknak céljuk van: nem engedik, hogy az ember sebezhető és kiszolgáltatott legyen – ez jól jön, ha valaki nem biztos magában és abban, mit szabad éreznie.

zsuzsyb>!

A legtöbb férfi nem is élő, sőt, nem is igazán férfi. Inkább férfitestben élő fiú, aki zavartan tépelődik, hősködik és színészkedik, végül, amikor az idő eljár felette, fásultan eltompul – valódi élőhalott lesz. Lehet akár miniszterelnök vagy államfő, ügyvéd vagy kétkezi munkás. Lehet katona, rendőr, tanult vagy tanulatlan, homoszexuális vagy heteroszexuális. Bárhogy viselkednek, bárhogy pózolnak, a legtöbb férfi olyan, akár a lefagyasztott embrió, amely egészen korai szakaszban megállt a fejlődésben. Egész egyszerűen hiányzik belőlül az élet szikrája. Nincs valódi céljuk, és nem tudnak örülni.