Alexandria ​link (Cotton Malone 2.) 189 csillagozás

Steve Berry: Alexandria link Steve Berry: Alexandria link Steve Berry: Alexandria link

Cotton ​Malone kilép az Egyesült Államok külügyminisztériuma elit kémcsoportjának kockázatokkal terhes világából, hogy egy visszafogottabb életet éljen könyvritkaságok árusítójaként. Azonban a néma elzárkózást meghiúsítja egy névtelen e-mail: Maga rendelkezik valamivel, amire nekem szükségem van. Maga az egyetlen lehetséges nyomra vezető. Szerezze meg! 72 óra áll rendelkezésére. Ha nem hallok maga felől, lemondhat a gyermeke életéről. Volt felesége halálra rémülve adja Malone tudtára, hogy a fenyegetés valódi: kamasz fiukat elrabolták. Amikor pedig Malone koppenhágai könyvesboltja porig ég, egyértelművé válik, hogy a tetteseket semmi nem állíthatja meg céljuk elérése érdekében. Márpedig az nem kevesebb, mint az elveszett Alexandriai Könyvtár. Történelmi, filozófiai, irodalmi, tudományos és vallási művek bölcsője és őrzője: az Alexandriai Könyvtár példa nélküli a világon. Tizenöt évszázaddal ezelőtt a mítosz és legenda ködébe veszett, a könyvtárnyi bölcsesség óriási kincsére azóta… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Cotton Malone · Stephanie Nelle · Cassiopeia Vitt · tűzoltó

Koppenhága · Dánia

PRicsmond>!
Steve Berry: Alexandria link

Második kaland Steve Berryvel és Cotton Malon-nal. Na ez már sokkal jobb történet volt, mint a nyitó darab. Izgalmasabb, pörgősebb, de lehet azért tetszett nekem jobban, mert bele lett csempészve egy kis politikai összeesküvés, több ármánykodás. Mindenesetre Malone ismét nem pihenhet, mivel egyszer csak volt felesége kopogtat ajtaján majd közli vele, hogy fiúkat elrabolták, ezután gyorsan kap egy e-mailt az emberrablók követelésével. Ezután pedig beindul a történet amely az utolsó oldalig tartogat meglepetéseket. Országokon át utazhatunk Malone-nal és segítőivel, és izgulhatunk vajon sikerül-e küldetésük teljesítése.
Berry ezzel a könyvvel előkelő helyre került nálam. Hihetetlen jól szőtte a szálakat, sőt nekem az első részhez képest végig sikerült az érdeklődésemet fenntartania, nem volt unalmas oldal, akció is volt bőven. A könyv alapját ismét a Biblia adja, Berry fantáziája ismét szárnyal amelynek eredménye az Alexandriai könyvtár megtalálása utáni hajsza.

Zsuzsanna_Makai>!

Hát-hát-hát…
A kémkedős-titkosszolgálatos-üldözős-politikai összeesküvős rész számomra unalmas volt. Túl hosszú volt, túl sok volt.
Az elmélet része a Bibliából, a zsidó államról, Palesztínáról, viszont nagyon érdekes.
Az előző rész mondjuk sokkal jobban tetszett, de ez is eléggé ott volt!
A madaras-macskás sztorin meg már sírtam akkor, amikor a Bérgyilkosokban elhangzott.

NewL P>!
Steve Berry: Alexandria link

Kezdem egyre jobban szeretni ezt a sorozatot. Volt ebben minden: történelem, különböző érdekeltségek, kémkedés, rejtvényfejtés, összeesküvés, az igazság (jó egy kicsit túloztam, egy fiktív történelmi igazság) keresése.
Ami a legjobban tetszett a regényben az, hogy akár igaz is lehetne (még jó, hogy az író vette a fáradtságot, és a végén elválasztotta az ocsút a búzától, azaz tisztázta, hogy mit talált ő ki, és mi a történelmileg jelenleg elfogadott igazság (persze tudjuk, hogy ez mindig változik, mert bár a történelem eseményei állandóak, de annak leírása mindig attól függően változik, hogy épp ki meséli el.)
Ajánlom annak aki szereti a történelmet és a kalandregényeket, mert ebből a kötetből is rengeteg ismeretet lehet szerezni.

just_aGirl P>!
Steve Berry: Alexandria link

Nem gondoltam volna, hogy a közel-keleti viszály megértéséhez a Biblia keletkezéséig, és az óhéberből különböző nyelvekre történt fordításokban keletkező esetleges hibák eredetéig kellene visszatekinteni. Steve Berry olyan tényekkel és összefüggésekkel ismertet meg minket, melyek megértése után más szemmel nézzük a különböző vallások népei között kialakult nézeteltérést, vitát, háborút. Az Alexandria link nem a cselekmények és izgalmak miatt sodor magával, mint ahogy azt a szerző műveiben megszokhattuk. Itt a fejtegetés, összefüggések keresése valamint a tények feltárása kapja meg a fő szerepet. Természetesen a Templomosok örökségéből visszatérő főhősünk, Cotton Malone mellett azért soha nem kell tartani attól, hogy a könyv a padlóra hullik, mert olvasás közben lecsukódott a szemünk. Ebben a műben azonban nem kizárólagosan az övé a vezető szerep, hiszen korábbi főnöknőjének is kulcsszerepet szánt az író a nyomozás során.
A mű segítségével tudásunkat elmélyíthetjük vallástörténeti témakörben, a Biblia eredetének történetét illetően és az amerikai-arab-izraeli politikai kérdések, hatalmi harcok terén. A szerző az utószóban megmagyarázza az olvasó számára, hogy hogyan kapcsolta össze a tényeket a fikcióval, melyek azok a részletek, amiket az ő fantáziája egészített ki, és melyek azok, amelyek megkérdőjelezhetetlen tények. Ezek forrását is megemlíti.

tmezo P>!
Steve Berry: Alexandria link

Nagyon izgalmas és érdekes rész volt, csak néhol követhetetlen. Szinte a végéig homályosak voltak bizonyos részletek, hogy ki-kivel van, ki mond igazat. Emiatt a zűrzavar miatt, kicsit kevésbé élveztem.

kuliga>!
Steve Berry: Alexandria link

A történelmi nyomozós regényeket nagyon szeretem, és ez a regény egyébként is nagyon jó volt. Van humor, rejtély, fordulat, izgalom, egyre jobban megszeretem az író stílusát. A történelem pont annyira adagolva, amennyi még szórakoztató. A végén azt is megtudjuk mennyi ebből a valóság, és mennyi csak egy fikció.

Véda P>!
Steve Berry: Alexandria link

Steve Berry kegyetlen koponya! Azt hiszem lassan szerelmes leszek az agyába! Ennyi szereplőt és szálat mozgatni, rengeteg helyszínnel és közben valós vallástörténeti és történelmi adatokat itt-ott elcseppentve! Dan Brown nyugodtan olvasson több Steve Berry-t, tanulhat tőle!:)

xeral>!
Steve Berry: Alexandria link

Ez a rész kicsit fura volt, mert vegyünk egy inaktív kémet, aki seperc alatt aktiválódik és hiába kiöregedett már, de fürgén kivetődik az ablakon, mikor a könyvesboltját feérobbantják. Ja és még anyut is viszi magával (mármint az idegesítően bosszantó idióta nő, aki a felesége). A tyúk miatt kerül nehéz helyzetbe és még mindig ránt egyet rajta a csaj. Borzasztó, én már itt az elején eltettem volna láb alól. Emiatt bosszantó kém sztori lett belőle, meg picit értelmetlen.

Noryyy>!
Steve Berry: Alexandria link

Úgy érzem, hogy ez a sorozat könyvről könyvre jobb lesz (jaj, csak el ne kiabáljam!). A történet nagy kedvencem, tipikus kalandos krimi, sok igaz-nem igaz történelmi ténnyel. A karakterek viszont nem a szívem csücskei, valahogy egyikükben sincs meg az a mélység, amit várna az ember. De a történet tudja valahogy ezt egyensúlyozni. spoiler
Összességében megszerettem ezt a sorozatot, kedvenc még nem lett egyelőre, de kíváncsian várom majd a folytatást! :D

Novák_Natália I>!
Steve Berry: Alexandria link

Huh, ez a témaválasztás! Respekt, amiért egy ilyen darázsfészekbe egyáltalán bele mert nyúlni. Egyben keserű mellékízt adott az olvasásnak az aktuális közel-keleti eszkaláció. Jól olvastatja magát a könyv, nincs hiány csavarokban és pörgésben. A közepe táján kicsit megsüllyedt az érdeklődésem, ezért biztos levonnék fél csillagot, ha legalább 20 csillag lenne a skála. Amiért kezembe vettem, Egyiptomról és az Alexandriai Nagykönyvtárról nem tudtam meg újat, erről összesen egy oldalnyit ír. Főleg a Biblia fordításairól értekezik, és a politikai fondorkodásokról, ez engem személy szerint kevéssé köt le. Azt pedig nem látom be, miért lenne joga bármely népnek bármely helyhez azon az alapon, hogy a saját írásába mit vagy mit nem ír bele. De kétségkívül fontos téma még ma is, és akit érdekel, és szereti a teóriák gyártását vagy a kémregényeket, annak jó szívvel ajánlom. Nagy pirospont, hogy a végén rendet tesz az író, mi igaz és mit talált ki ő, ez lehetne általános gyakorlat a történelmet, tudományt felhasználó regényeknél. Thorvaldsent csíptem legjobban, annak ellenére, hogy elég tutyimutyira sikerült a karaktere.

cassiesdream>!

A szavakat, ahogy a barátokat is, óvatosan kell megválogatni.

cassiesdream>!

A siker lehetősége mindig magában hordozza a kockázati faktort.

cassiesdream>!

Ne gyűlöld az ellenséget! Mert elhomályosítja a tisztánlátásodat.

cassiesdream>!

… az igazságot mindig nehéz elfogadni. Emberek, kultúrák és nemzetek számára egyaránt.

Judit_56 P>!

– Maga olyan háborút vív, mely egyáltalán nem szükségszerű, egy félrevezetett ellenséggel szemben – közölte a férfi.

A háború, az háború.
Meghúzta a ravaszt.

Kapcsolódó szócikkek: háború
Judit_56 P>!

Hirtelen sebezhetőnek érezte magát, a Hojbro Plads teljesen kihalt, ebben a kései órában senki nem mászkál a téren.

Judit_56 P>!

Világéletében heves hangulatingadozások jellemezték: szárnyaló magasságok és barlangi mélységek.

– A francba, Cotton…
– Pam, kuss! Hadd gondolkodjak! Nem vagy túl segítőkész.
– Nem vagyok segítőkész? Mi a…

Judit_56 P>!

Az asszony megragadta a karját.
– Hová megyünk?
– Válaszokat kapni.