16. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Alkonyat ​1. (Twilight képregény 1.) 119 csillagozás

Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

„Élvezettel dolgoztam az Alkonyat újfajta feldolgozásán. Young Kim bámulatos ügyességgel alakította át az általam megírtakat az általa rajzolt gyönyörű képek nyelvére. A szereplők is és a környezet is nagyon hasonlítanak ahhoz, ami az én fejemben kirajzolódott a sorozat megírása közben.” − Stephenie Meyer Young Kim Alkonyat című képregényének csodálatos illusztrációi, bepillantást engednek az író által elképzelt világba. Egyben lehetővé teszik, hogy egy új módon merüljünk el ebben a világban, új élményeket kapjunk − életre kelti a könyv lapjain megjelenő személyeket és helyszíneket. A mű születését Steph mindvégig szorosan nyomon követte.

Eredeti mű: Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight – The Graphic Novel 1.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453415 · Fordította: Rakovszky Zsuzsa, Gebula Judit · Illusztrálta: Young Kim

Klodette
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Ciki vagy nem ciki, Alkonyattal nálam nem lehet mellélőni. :)
Régebben azt hittem, hogy ez a tökéletes regény és nem találtam benne hibát. Most már elismerem, hogy nem hibátlan, de én akkor is szeretem. Nem bánom, hogy kamu vámpírok vannak benne, akik csillognak a napon vagy, hogy Bella egy igencsak idegesítő női karakter.
Edward és az egész Cullen család, valamint a későbbi részekben feltűnő Volturi nekem még mindig a kedvencem és Steph számomra akkor is maradandó, soha el nem múló élményt adott, nem beszélve a halhatatlan – a szó minden értelmében – karakterekről. :)
Még mindig Edward, Alice és Jasper a fő-fő-fő kedvenceim, de az egész sztorit szeretem.
Soha ezelőtt még nem olvastam képregényt, szóval legalább elmondhatom, hogy ezt is kipipáltam a listámon. A rajzok csodálatosak, az egész könyv kívül-belül gyönyörű. Egyszerűen jó ránézni, szuper a szemnek és a léleknek is. *_*
A legjobban nekem Carlisle volt megrajzolva. Nagyon szívdöglesztő volt, anno, a filmek előtt, még pont így képzeltem el őt.
Azt kicsit sajnálom, hogy a legtöbb kép nem színes, hanem fekete-fehér. Színesen még nagyobb élményt nyújtott volna, viszont amikor ráleltem egy-egy színes jelenetre, az még nagyobb extázis volt. Szóval ezt is megértem.
A szöveg az eredeti fordítás, nem sokat változtattak rajta.
Már kezdem is a második részt. :)

Milli88 P
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Szépen kivitelezett könyvecske. Jól kidolgozottak az illusztrációk. Aki szereti a Twilight Sagat, annak egy üdítő visszaemlékezés. Aki még nem olvasta, az ebből a képregényből kedvet kaphat hozzá.

Ferger_Jolcsi P
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Nagyon jó volt olvasni ezt a képregényt! Annyira szép ez a könyv, olyan szépek a rajzok benne.
A történet lényegében ugyanaz, mint a Twilight-nak, annyi különbséggel, hogy néhány részt egy az egyben kiragadtak a könyvből és egy másik helyre szúrták be, más részeket pedig leegyszerűsítettek.
Nekem kellemes élményt nyújtott. Jó volt olvasni. :)

ggizi P
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Ciki, nem ciki, én biza szeretem az Alkonyatot. No persze nem a nézőset, hanem az olvasósat. És ezzel most egy kicsit újraéltem a történetet. (Vagyis csak a felét, mert ebbe csak az fért bele.) Nem vagyok nagy képregényes, nem tudom milyen a jó képregény, de nekem ez nagyon tetszett! :))

Málnaszörp
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Igazából fogalmam sincs, hogy miért olvastam el. Régen Twilight fan voltam, de ma már nem vonz, egyáltalán. Jó volt igazából felidézni a régi emlékeket, hogy mennyire szerettem ezt az egész univerzumot. Bárcsak még most is olyan „kicsi” lennék.
Ami nem változott azóta sem:
– Bella még mindig idegsítő.
– Még mindig Team Jasper Jacob kellafrancnakEdward
– Alicet továbbra is utálom nem is szerepelt ebben, de mindegy
– Carlisle a legérdekesebb szereplő
– Utálom Bellát

petrichor
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Imádtam! Fantasztikus az egész könyv, a szövegek is nagyon a helyén voltak, ráadásul gyönyörű szép rajzok voltak végig a könyvben. Életem első képregénye, és be kell vallanom – tetszett! :-)

BeliczaiMKata
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Az Alkonyat egyik kedvenc sorozatom, bármikor beleolvasok, mindig beleragadok és csak olvasom, olvasom. Nem tudom, ez mindig így lesz-e vagy sem, de jelenleg ìgy van. Ezért nem volt kérdés, hogy érdekelt a képregény is. A képi megjelenítésekkel mindig az a bajom, hogy nekem más az elképzelésem szinte mindig. De az biztos, hogy szép a kivitelezés.

AliceBertrand
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Szépek benne az illusztrációk, a történetből se hagytak ki semmi fontosat. Megyek is a második részért :)

Signorina
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Jó volt újra belecsöppenni az Alkonyat-világába. Nosztalgikus érzés volt megint Belláról és Edwardról olvasni azokután, hogy kb. 5 évig nem olvastam semmit, ami része a Twilight Sagának. Elég idő telt el, hogy újraolvassam a történetüket. A rajzok gyönyörűek voltak, és újra rádöbbentem, hogy a könyv mennyivel jobb, mint a film.

Light_House
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Az tény, hogy a filmek megnézése előtt nagyobb hatással lett volna rám ez a képregény.
Bella és Edward itt jobban tetszettek, de a Cullen család többi tagja, Charlie és Jacob is a filmben tetszenek inkább.

De Young Kim hihetetlenül tehetséges. Ha csak negyedennyire tudnék rajzolni, már boldog lennék. Minden oldal fantasztikus, szinte mozognak a papíron a szereplők.
Külön örültem, hogy a vércsoport meghatározás itt szerepelt. (A filmből nagy sajnálatomra kimaradt.)

Remélem a második részét is nemsokára magaménak tudhatom.

Twilight képregény sorozat · Összehasonlítás