12. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Alkonyat ​1. (Twilight képregény 1.) 112 csillagozás

Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

„Élvezettel dolgoztam az Alkonyat újfajta feldolgozásán. Young Kim bámulatos ügyességgel alakította át az általam megírtakat az általa rajzolt gyönyörű képek nyelvére. A szereplők is és a környezet is nagyon hasonlítanak ahhoz, ami az én fejemben kirajzolódott a sorozat megírása közben.” − Stephenie Meyer Young Kim Alkonyat című képregényének csodálatos illusztrációi, bepillantást engednek az író által elképzelt világba. Egyben lehetővé teszik, hogy egy új módon merüljünk el ebben a világban, új élményeket kapjunk − életre kelti a könyv lapjain megjelenő személyeket és helyszíneket. A mű születését Steph mindvégig szorosan nyomon követte.

Eredeti mű: Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight – The Graphic Novel 1.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
224 oldal · ISBN: 9789632453415 · Fordította: Rakovszky Zsuzsa, Gebula Judit · Illusztrálta: Young Kim
Könyvmolyképző, Szeged, 2010
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453415 · Fordította: Rakovszky Zsuzsa, Gebula Judit · Illusztrálta: Young Kim

Klodette
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Ciki vagy nem ciki, Alkonyattal nálam nem lehet mellélőni. :)
Régebben azt hittem, hogy ez a tökéletes regény és nem találtam benne hibát. Most már elismerem, hogy nem hibátlan, de én akkor is szeretem. Nem bánom, hogy kamu vámpírok vannak benne, akik csillognak a napon vagy, hogy Bella egy igencsak idegesítő női karakter.
Edward és az egész Cullen család, valamint a későbbi részekben feltűnő Volturi nekem még mindig a kedvencem és Steph számomra akkor is maradandó, soha el nem múló élményt adott, nem beszélve a halhatatlan – a szó minden értelmében – karakterekről. :)
Még mindig Edward, Alice és Jasper a fő-fő-fő kedvenceim, de az egész sztorit szeretem.
Soha ezelőtt még nem olvastam képregényt, szóval legalább elmondhatom, hogy ezt is kipipáltam a listámon. A rajzok csodálatosak, az egész könyv kívül-belül gyönyörű. Egyszerűen jó ránézni, szuper a szemnek és a léleknek is. *_*
A legjobban nekem Carlisle volt megrajzolva. Nagyon szívdöglesztő volt, anno, a filmek előtt, még pont így képzeltem el őt.
Azt kicsit sajnálom, hogy a legtöbb kép nem színes, hanem fekete-fehér. Színesen még nagyobb élményt nyújtott volna, viszont amikor ráleltem egy-egy színes jelenetre, az még nagyobb extázis volt. Szóval ezt is megértem.
A szöveg az eredeti fordítás, nem sokat változtattak rajta.
Már kezdem is a második részt. :)

Milli88 P
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Szépen kivitelezett könyvecske. Jól kidolgozottak az illusztrációk. Aki szereti a Twilight Sagat, annak egy üdítő visszaemlékezés. Aki még nem olvasta, az ebből a képregényből kedvet kaphat hozzá.

Ferger_Jolcsi P
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Nagyon jó volt olvasni ezt a képregényt! Annyira szép ez a könyv, olyan szépek a rajzok benne.
A történet lényegében ugyanaz, mint a Twilight-nak, annyi különbséggel, hogy néhány részt egy az egyben kiragadtak a könyvből és egy másik helyre szúrták be, más részeket pedig leegyszerűsítettek.
Nekem kellemes élményt nyújtott. Jó volt olvasni. :)

ggizi P
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Ciki, nem ciki, én biza szeretem az Alkonyatot. No persze nem a nézőset, hanem az olvasósat. És ezzel most egy kicsit újraéltem a történetet. (Vagyis csak a felét, mert ebbe csak az fért bele.) Nem vagyok nagy képregényes, nem tudom milyen a jó képregény, de nekem ez nagyon tetszett! :))

petrichor
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Imádtam! Fantasztikus az egész könyv, a szövegek is nagyon a helyén voltak, ráadásul gyönyörű szép rajzok voltak végig a könyvben. Életem első képregénye, és be kell vallanom – tetszett! :-)

AliceBertrand
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Szépek benne az illusztrációk, a történetből se hagytak ki semmi fontosat. Megyek is a második részért :)

Signorina
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Jó volt újra belecsöppenni az Alkonyat-világába. Nosztalgikus érzés volt megint Belláról és Edwardról olvasni azokután, hogy kb. 5 évig nem olvastam semmit, ami része a Twilight Sagának. Elég idő telt el, hogy újraolvassam a történetüket. A rajzok gyönyörűek voltak, és újra rádöbbentem, hogy a könyv mennyivel jobb, mint a film.

brena
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Öööö érdekes,nem tudtam mit várjak,de nem volt rossz,ma 2x is végig olvastam…a második részt is meg akarom lesni,de egy kis 12éves pont előttem nyúlta le ma a könyvtárban…így még várnom kell….:))))

Light_House
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Az tény, hogy a filmek megnézése előtt nagyobb hatással lett volna rám ez a képregény.
Bella és Edward itt jobban tetszettek, de a Cullen család többi tagja, Charlie és Jacob is a filmben tetszenek inkább.

De Young Kim hihetetlenül tehetséges. Ha csak negyedennyire tudnék rajzolni, már boldog lennék. Minden oldal fantasztikus, szinte mozognak a papíron a szereplők.
Külön örültem, hogy a vércsoport meghatározás itt szerepelt. (A filmből nagy sajnálatomra kimaradt.)

Remélem a második részét is nemsokára magaménak tudhatom.

Midoriko
Stephenie Meyer – Young Kim: Twilight képregény – Alkonyat 1.

Én alapból szeretem az egész Saga-t, így nagyon örültem, hogy ezt a részt kiadták képregénybe.
A rajzok nagyon szépek, kár, hogy előbb voltak a filmek mint ez a két könyvecske, mert szerintem sokkal jobban el lettek találva a karakterek!

Twilight képregény sorozat · Összehasonlítás