A ​Twilight világa 126 csillagozás

Hitelesen, színesen
Stephenie Meyer: A Twilight világa Stephenie Meyer: A Twilight világa

Ennek az átfogó kötetnek minden Twilight-rajongó könyvespolcán ott a helye. Mindent megtudhatsz szíved felejthetetlen világáról, ahol otthon vagy. Ebben a részletgazdag, színes kézikönyvben a közel száz nagyszerű illusztráció és fotó mellett exkluzív anyagok, a regényből kimaradt részletek, szereplőleírások, családfák, térképek, és rejtett összefüggések várják az olvasót, valamint egy izgalmas interjú, bennfentes információkkal. Végtelen, vonzó világ!

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2011
544 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632451497 · Fordította: Marczali Ferenc, Szigeti Vera
Könyvmolyképző, Szeged, 2011
544 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451510 · Fordította: Marczali Ferenc, Szigeti Vera

Klodette>!

Stephenie Meyer: A Twilight világa Hitelesen, színesen

Hűha, jó sokáig olvastam most így másodjára, de voltak napok, amikor csak egy-két oldalt haladtam, mert nem volt többre időm.
Szerintem ez egy remek könyv, ami minden Alkonyat rajongónak kikerülhetetlen olvasmány. Szuperek benne az illusztrációk és az a sok-sok plusz info, érdekesség egyszerűen megmelengeti hardcore rajongó szívemet. :)
Ebből a kötetből számomra leginkább az derül ki, hogy Meyer megalkotta és kitalálta a Volturi karaktereit, de legnagyobb sajnálatomra mégsem akar velük semmi izgalmasat kezdeni, pedig mennyi-mennyi potenciál lenne bennük…:(
Százszor szívesebben olvasnék róluk regényt vagy bármit, mint a Nessie-Jacob párosról vagy az ezredik lehúzott bőrű fordított Alkonyatról és/vagy az Edward szemszögéből megírt Midnight Sunról.
Nem kapcsol ez a nő…Jaj szegény, de nehézfejű.
Ott hever az orra előtt a legjobb, legérdekesebb téma, amit ő maga formált és ha már annyira nem tud elszakadni az Alkonyat világától, hát könyörgöm miért nem használja ki?

Kitti_Kinczer>!

Stephenie Meyer: A Twilight világa Hitelesen, színesen

Hogy lehet, hogy évekig nem is tudtam ennek a könyvnek a létezéséről?! Komolyan annyira mérges voltam magamra, hogy ennyire figyelmetlen voltam, legközelebb biztos körültekintőbb leszek egy sorozatot illetően. Rá kellett jönnöm a legnagyobb büntetés, hogy eddig nem tudtam róla, mert nem is olvashattam.
Megkockáztatom, hogy jobb mint a sorozat maga! A történetek, mindenki története annyira magával ragadó és annyira izgalmas, annyira jó! Imádtam, hogy minden szereplőből még akiből nem akartam is többet kaptam. Sokkal jobban megértem a szereplőket ezáltal. spoiler mindenki története meglepő volt és izgalmas!

Tinah>!

Stephenie Meyer: A Twilight világa Hitelesen, színesen

Érdekes kalauz, nagyon sok mindent meg lehet tudni belőle. Ami engem tényleg érdekelt, az az egyes szereplők háttértörténete. Ezek a részek kis betekintők voltak a klánok életébe, amik igazán érdekes és szórakoztató élményt nyújtottak. A vámpírtörténelem, és a vérfarkasok eredete is igen érdekelt már, úgyhogy örültem az elég részletes beszámolónak. Ami annyira nem tetszett, az a kronológiai sorrend, aminek jelenlétének nem láttam értelmét. (Hiszen, aki olvasta a könyveket, az úgyis tudja a fontosabb eseményeket.) A másik, az az „Inspirációk” rész volt; a dallista jó ötlet, csak a hozzá tartozó idézeteket inkább egy rövid összefoglalóval kellett volna helyettesíteni.
Ha jobban belegondolok, most így 6 évvel azután, hogy láttam az Alkonyat filmet rájöttem, hogy az akkori „Twilight-fan-énem” eddig szunnyadóban volt, és most újra feltört bennem csak sokkal erősebben. Hisz a könyvsorozat merőben jobb, mint a filmesített változat. :)

kratas P>!

Stephenie Meyer: A Twilight világa Hitelesen, színesen

Hát most már sokkal többet tudok a Twilight világáról, mint amit valaha is szerettem volna tudni.
Nagy része roppant felesleges. Az interjú az elején aranyos volt, a szereplők bemutatása többnyire csupán az oldalak szaporítására szolgált. Pl. marha felesleges minden egyes szereplőnél leírni, hogy kinek a kicsodája. Vagy a járművek… jó hogy a mobiltelefon márka nincs ott, hogy mit használ az illető. Vagy a kedvenc ruhamárka.
A történtek időrendben megint csak minek, ha olvastad a sorozatot, akkor úgyis tudod.
Na jó, elég, csak hardcore rajongóknak ajánlott!

Linszyy P>!

Stephenie Meyer: A Twilight világa Hitelesen, színesen

Nyilván sokkal inkább értékeltem volna ezt a könyvet az Alkonyat-lázam idején. De hiába nem olvastam akkor, én mindent, amit csak fel lehetett lelni a sorozatról, tudtam és megtanultam. Szóval nem meglepő, hogy szinte semmi nem ért váratlanul a kalauz olvasása során.
Tetszett a felépítés, a részletekig menő ismertetés. Jó volt az interjú, szuperül voltak bemutatva a szereplők. De sok volt benne az ismétlés. Ha egy klánról már egyszer leírják az egész történetet, akkor ne kelljen már ugyanezt minden klántagnál újraolvasni. Tetszett a sok kép, a rajzok, amik alapján tényleg szuperül válogatták össze a színészeket a filmekhez.
Nem érdekelt viszont a kocsikról szóló rész, de nem is erőltették túl, úgyhogy belefért. Ami viszont totál helykitöltés volt, az az Események időrendben és a Legfontosabb történések ismertetése. Ezt a könyvet csak rajongók veszik a kezükbe, akik az összes kötetet elolvasták. Így semmi értelme sok-sok oldalon keresztül összefoglalót készíteni róluk. A dalokról szóló rész jó volt, de szintén túl sok helyet foglalt el. Egy zenelista is elég lett volna, zárójelben a könyvvel és oldalszámával, hogy mikor érdemes hallgatni.
A kalauz további része nagyon érdekes volt. Kimaradt jelenetekből viszont szívesebben olvastam volna izgalmasabbakat, és természetesen Edwardról szólóakat. Nem kapott említést a Midnight Sun, nem tudom, miért. Szerintem mindenkit ez érdekel a legjobban és ebből szívesen olvastunk volna egy-egy részt.
Ezzel az olvasással pedig hivatalosan is elolvastam mindent az írónőtől. :D Ezért megérte átrágni magam rajta.
Ja! És mivel fényes, vastag papírból áll az egész könyv, ezért nehezebb, mint az ezer oldalas Outlander könyvem, szóval szenvedés volt kézben tartani.

Zsuzana P>!

Stephenie Meyer: A Twilight világa Hitelesen, színesen

A szereplők előélete nagyon tetszett, voltak számomra újdonságok is. Az illusztrációk is nagyon szépek. A többi annyira nem kötött le. Főleg az autós rész nem érdekelt. De tény, hogy minden apróságot beleírtak, a twilight fanoknak nagyon jó lehet.

Stephenie Meyer: A Twilight világa Hitelesen, színesen

Nagyon találó a borító, mert ez a könyv a kitölti a sorozatban maradt lyukakat.
Lassan olvastam, mert nem akartam, hogy vége legyen :) Nagyon tetszett az elején Stephanie-val készült riport, sok mindent megtudni róla.
Örültem a szereplők részletes bemutatásának, főleg annak, hogy az egyes vámpíroknak mi volt az előéletük.
Egy biztos Twilight Saga rajongóknak ez kötelező darab :)
Vigyázat! Ez a könyv kiválthatja a sorozat újraolvasásának vágyát :)

Paulina_Sándorné P>!

Stephenie Meyer: A Twilight világa Hitelesen, színesen

Imádtam. Annyira jó volt újra elmerülni ebben a világban. Rájöttem, hogy hiányzott Edward. :-) A hétvégén szerintem vagy a könyvet vagy a filmeket veszem újra elő. :-) Tetszett, ahogy bemutatta a könyv a szereplők, jó volt, hogy ennyire részletes volt. Tetszettek a kimaradt részek, és a különböző országokban kiadott könyvborítók.

Dombi_Petra>!

Stephenie Meyer: A Twilight világa Hitelesen, színesen

Nagyon boldog vagyok/voltam, hogy volt szerencsém beszerezni, illetve elolvasni ezt a könyvet. Már régóta a magaménak szerettem volna tudni, s belemélyülni a lapjaiba. A könyv maga nagyon gyönyörű, a borítón található kép pedig ténylegesen illik ehhez a kötethez –, beilleszti a kirakós utolsó darabját is.
A könyv újra felébresztette bennem a Twilight Saga iránt való 'rajongásomat', egyszer újraolvasós sorozat lesz, az biztos :) A kötet java részét élveztem, alig bírtam letenni – főleg mikor a szereplők élettörténeteit olvashattam, vagy kimaradt jeleneteket, ugyanakkor a Stephenie-vel készített interjú is nagyon érdekes volt! :)
A sok pozitívum után persze egy-két negatívum is jutott ebbe a kiegészítő könyvecskébe –, számomra a Zenei inspirációk, valamint a 4 könyv fejezetenkénti összefoglalása volt ez. 5*/4,5*

CsiPe_z>!

Stephenie Meyer: A Twilight világa Hitelesen, színesen

Voltak benne számomra haszontalan, és érdekesebb dolgok is. Volt amit kifejezetten untam, vagy épp örömmel lapozgattam.
Így, hogy régen olvastam a sorozatot, volt ami újdonságnak tűnt, bár a java benne van a könyvekben is.
Egy olvasást megért, de még egyszer nem állnék neki.

Light_House>!

Valamiért nyilvánvaló volt, hogy Edwardnak van egy Alice nevű nővére, és az is magától értetődőnek tűnt, hogy csakis ő lehet ez az Alice. Gyakran elszomorodtam, amikor az ő részeit írtam, annyira szerettem volna, hogy tényleg létezzen, hogy legyen egy olyan barátnőm, mint ő. Annyira természetesnek tűnik a létezése, hogy a világon valahol egész biztosan élnie kell egy Alice-nek.

kellyolvas P>!

SM: Négy könyvet kellett megírnom azért, hogy eljuthassak ahhoz az utolsó két oldalhoz, de megérte. Látni, hogy Bella és Edward végre megérti egymást – ez volt a munkám igazi jutalma.

kellyolvas P>!

SM: Szerintem nagyon fontos, hogy az iskolában ne csak klasszikusokat olvastassunk a gyerekekkel, hanem adjunk a kezükbe olyan könyveket is, amelyek ugyan formailag és stilisztikailag is hagynak kívánnivalót maguk után, de megmutatják a srácoknak, hogy az olvasás igazából egy csodálatos kaland. Szerettessünk meg velük néhány történetet, hadd lássák: nem minden könyv „nehéz” vagy „bonyolult”.

Light_House>!

Jacob karaktere ráadásul válasz is Edward fogyatékosságaira – mert, ismerjül el, Edward sem tökéletes. Van néhány dolog, ami miatt nem válhat tökéletes udvarlóvá. Persze sok mindent tud, amitől akár igazi álompasi is lehetne, de vannak tagadhatatlan hiányosságai – ezért válhat Jacob a vetélytársává. Edward túl sokat gondolkodik, túlságosan feszült, túl sokat gyötri magát. Ja, és ott van az a rengeteg szorongás, amit amiatt érez, hogy képtelen eldönteni, ki is ő valójában.
Vele szemben ott van Jacob, aki nem sokat agyal semmin, és egész lényét egyfajta derűs nemtörődömség jellemzi. Valami rosszul sült el? – sebaj, tegyük túl magunkat rajta, és lépjünk tovább! Lazábban veszi az életet, és nem rugózik annyit mindenen. Emiatt persze sokszor kissé meggondolatlannak, sőt ostobának tűnik a viselkedése, pedig csak arról van szó, hogy kissé forrófejű.

Light_House>!

Lehet, hogy nem kellett volna megírnom a folytatásokat. Talán elég lett volna egyetlen ütős történet, aminek a végén szépen megölöm a szereplőimet – csak a biztonság kedvéért persze, nehogy később eszembe jusson folytatni. [Nevet] De valahányszor megölsz egy karaktert – hiába volt csupán mellékszereplő – mindig meggyászolod, amivé és akivé válhatott volna.

PUjszászi>!

SM: A hétköznapi élettel párhuzamosan mindig is szükségem volt egy másik világra, a fantázia világára.

Light_House>!

Mindannyian mások vagyunk – egy könyvnek nem is lenne szabad ugyanazt jelentenie mindenki számára.

Light_House>!

Sokkal nehezebb valamiről úgy lemondani, hogy már megízleltük a benne rejlő élvezetet. Könnyebb az embernek megtartóztatnia magát, ha még soha nem engedett a csábításnak.

Light_House>!

Amikor írok, egyedi helyzetben lévő egyedi emberekről írok – olyanokról, akik a világon senkihez sem hasonlítanak. Ezért az ő döntéseik és választásaik senki másnak nem szolgálhatnak mintaként. Kicsit zavar, amikor azt hallom az olvasóktól, hogy valamelyik történetnek ez meg ez az erkölcsi tanulsága. Ezek csak történetek. Érdekes helyzetekről szólnak, és arról, hogyan oldódnak meg ezek a helyzetek. Én senkinek nem akarok életvezetési tanácsokat adni.

Light_House>!

Az a legrosszabb, amikor olyanok nem szeretik a könyved, akik pedig nagyon szeretnék szeretni. Ez mindig elszomorít, mert ilyenkor tudom, hogy létezik számukra egy történet, csak én éppen nem azt írtam meg. Néha arra gondolok, hogy azért kerülnek ennyire a történet hatása alá, mert tulajdonképpen maguk is mesemondók. És hogy talán át kellene lépniük ezt a határt – csatlakozniuk kellene a sötét oldalhoz –, és elkezdhetnék megírni a saját történeteiket.