C# ​2008 2 csillagozás

Lássuk, mi mindent tehetsz a C# legújabb verziójával!
Stephen Randy Davis – Chuck Sphar: C# 2008

A ​C# programozási nyelv igen hatékony és érett leszármazottja a C, a C++ és a Java nyelveknek. A könyv olvasása során bebizonyítjuk, hogy a programozás a C#-ban nemcsak izgalmas, hanem egyben szórakoztató feladat is. A szerzők igyekeztek könyvüket minél egyszerűbben használhatóvá tenni. Az I. részben bevezetnek a C# programozásába és a Visual Studio kezelésébe; lépésről lépésre bemutatják néhány egyszerű C#-program létrehozását. Az itt kifejlesztett egyszerű keretrendszert a könyv további részeiben is hasznosítani lehet. A II. rész a C#-programozás elemeit, elemi műveleteit tárgyalja és részletesen bemutatják a C# kollekcióosztályait (közöttük az új HashSet osztályt). A III. rész: Objektumok használata. Itt már rátérnek a valódi problémákat megoldó programok írására. Megmutatják, hogyan célszerű az adataink szerkezetét kialakítani. A IV. rész az objektumorientált programozással foglalkozik. Az interfészekről szóló fejezetben továbblép az OOP összetettebb témakörei felé. Az V. rész… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tantusz

Panem, 2009
452 oldal · ISBN: 9789635455102 · Fordította: Endrődi Gergely

Ozsvárt_Károly>!
Stephen Randy Davis – Chuck Sphar: C# 2008

Stephen Randy Davis – Chuck Sphar: C# 2008 Lássuk, mi mindent tehetsz a C# legújabb verziójával!

Az általam olvasott könyvek közül ez az eddigi legjobb C# oktatókönyv kezdőknek. Sajnos csak a szintaktikát tanítja, de azt legalább konyhanyelven, néha szerintem túlzásba is viszi a „haverkodást/poénkodást”. Ettől függetlenül nincs benne túl sok hiba (persze nem lenne C# szakkönyv, ha nem találnék benne); tanultam belőle újat.

A következő könyv az ebben a könyvben oly sokszor hivatkozott Trey Nash C#-os könyv, remélem az jobb lesz