A ​kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása 26 csillagozás

Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása

Világhírű ​könyvében Stephen R. Covey elvközpontú oldalról közelít a személyes és szakmai problémák megoldásához. Lényeglátó megfigyeléseivel és briliáns anekdotáival lépésről lépésre mutatja meg, hogyan juttathatjuk érvényre életünkben a 7 alapelvet, melyek biztonságot adnak a változások kezelésében, bölcsességet és erőt a lehetőségek kihasználásában.

„Ez a kitűnő könyv teljesen megváltoztatta az életemet."
Tom Peters, az In Search of Excellence szerzője

„Ez a könyv arra késztet, hogy átgondoljam problémáimat, és arra, hogy betartsam tanácsait."
Rich DeVos, az Amway alapítója

„Az elvek, melyekre A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása megtanított, igazi változásokat hoztak az életembe."
Ken Blanchard, Az egyperces menedzser szerzője

Stephen R. Covey nemzetközileg elismert vezetési szakértő, szervezetfejlesztési tanácsadó, a FranklinCovey cég társelnöke. Életműve az elvközpontú élet és az elvközpontú vezetés tanítása. A… (tovább)

A kiemelkedően eredményes emberek 7 szokása címmel is megjelent.

Eredeti mű: Stephen R. Covey: The 7 Habits of Highly Effective People

Eredeti megjelenés éve: 1989

Bagolyvár, Budapest, 2004
350 oldal · ISBN: 9639447447 · Fordította: Náfrádi Zoltán

Sjudit84
Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása

Hát nekem ez édeskevés volt. Pedig alapvetően még a legnyomibb önsegítő könyvet is szoktam szeretni. Ebben is volt egy-két jó gondolat, de valahogy nem jött át, nem adott hozzá semmit az eddigi tudásomhoz és nem is motivált…

Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása

Nem, ez nem csupán egy üzleti könyv. Ez a könyv Élni tanít. Úgy igazán. Mindenkinek kötelező: ezt oktatni kéne középiskolában. Még jó néhányszor el kell olvasni, de már első olvasásra is behatol a tudatalattidba, hogy lelakatolt képességeid egy részét felszabadítsa. Minden szava kincs. Nem tudom tovább ragozni: olvasd el!

Morgiana
Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása

Eléggé amerikai, hogy így mondjam, de akadtak benne olyan részek, amik érdekesek voltak, bár nem igazán értem azt a nagy hype-ot ami ezt a könyvet körülveszi.

b_mate
Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása

Érdekes, filozofikus, mégis gyakorlati. Nem trükköket ad, hanem gyökeres változásokra sarkall.

Lione

Ha tényleg javítani akarok a helyzeten, akkor azon az egy dolgon kell változtatnom, ami fölött valóban hatalmam van – saját magamon.

Lione

A sikeres ember rendelkezik azzal a szokással, hogy megteszi azokat a dolgokat, amelyeket a sikertelen emberek nem szívesen csinálnak. A sikeres emberek sem szívesen teszik meg ezeket. Azonban képesek arra, hogy ellenérzésüket alárendeljék a célnak.

Lione

Jellemünk tulajdonképpen nem más, mint szokásaink összessége.

jendre P

Oktatókėnt és szülőként egyaránt arra a felismerésre jutottam, hogy a kilencvenkilenc kulcsa az egy – különösen az az egy amelyik a leginkább próbára teszi a többi türelmét, jóindulatát. Ha azt a bizonyos személyt szeretjük és törődünk vele, azzal a többiek fele is szeretetet közvetítünk. Ahogy egy gyermekkel vagy tanulóval törődsz, azzal árulod el magadròl, miként viszonyulsz a többi kilencvenkilenchez, hiszen végülis mindenki más is egyetlen szemêly.

197. Oldal

Risus P

A magabiztosságunknak belülről kellene fakadnia, a szívünk legmélyéről, nem pedig kívülről, az általunk birtokolt dolgok mennyiségéből.

Lione

Nemcsak a világot kell látnunk, hanem azokat a lencséket is, amelyeken keresztül a világot látjuk, mert maga a lencse határozza meg a világlátásunkat.

Risus P

Ha azt hiszed, hogy gyökér vagy, maga a puszta hit is gyökérré tesz.

Lione

Az érettség nem más, mint a méltányosság és a bátorság közötti egyensúly.

Risus P

Nincs is annál jobb, mint egy nagyszerű baráti társasághoz tartozni. És nincs is annál rosszabb, mintha valaki kívülállónak érzi magát.