Süni ​Ani kalandjai 12 csillagozás

Stephen Lawhead: Süni Ani kalandjai

A folyóparti kis állatok életét egy „fenevad”, egy kutya zavarja meg: szétdúlja a madárfészkeket, ráugrál a békésen úszkáló vadkacsák fejére. Ezért összehívják az erdei Nagytanácsot, ahol a kis Süni Ani az egyetlen
vállalkozó, aki társai nyugalmának érdekében vezérszerepet vállal. Sok jó
tanáccsal árasztják el az „okosok”, hogy mit is tegyen, de süni Ani a saját jó szívére hallgat, és a szeretet erejével szelídíti meg Cézár kutyát, aki a kis állatok igaz barátjává válik.
A kedves, humoros meseregényt elsõsorban óvodásoknak és kisiskolásoknak ajánljuk.

Eredeti cím: The Tale of Annabelle Hedgehog

Eredeti megjelenés éve: 1990

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Verses mesék – Meseregények Ciceró

Ciceró, Budapest, 1996
94 oldal · ISBN: 9635390939 · Fordította: Törék Margit · Illusztrálta: Laura Potter

Stephen Lawhead: Süni Ani kalandjai

Aranyos és humoros mese, főleg állatkedvelő kisgyerekeknek.
Nem simogatásra csábító kiscicák és kutyakölykök szerepelnek benne, hanem Süni Ani és a nagybátyja, Sün Alfréd, meg Cézár, a „fenevad”, aki az egész kalamajkát okozza. No meg Jégmadár Aladár, Borz Benő, Pocok Jocó, Simon és Szilvia a fenséges hattyúpár, cserfes kacsák, cickányok és békák. Szóval lehet válogatni, melyik ifjú olvasónak melyik lesz a kedvence. Helyes rajzok is illusztrálják a cselekményt és a résztvevőket. Rögtön az elején egy élethű térképvázlat látható a helyszínről, ezzel teljesen levett a lábamról. Biztosan óvodás/kisiskolás koromban is nagyon tetszett volna.

Czkitty>!
Stephen Lawhead: Süni Ani kalandjai

Nagyon szerettem ezt a történetet. Az első olyan könyv volt, amit magamnak választottam. :) Emlékszem, hogy amikor végeztem vele, mindenkinek ezt a történetet meséltem.

widor>!
Stephen Lawhead: Süni Ani kalandjai

Most szereztük be egy kiárusításon.7 évesnek olvassuk aki nagy állatbarát.
Az ajánlóban óvodás korosztály is szerepel,szerintem nekik még nem való nyelvezete miatt sem.Inkább kisiskolás.
Kicsit nyomaszto a sztori az elején ugyanis egy darabig a főhőst alazza mindenki,vagy majdnem mindenki de szerencsére megjön a happy end és minden jó lesz:-).

Ninell>!
Stephen Lawhead: Süni Ani kalandjai

Szintén gyerekkorom egyik könyve a Frakk, a macskák réme, Harry Potter és egyebek mellett, bár ezt még a Harry Potter sorozat előtt olvastam, amennyire emlékszem. Egy végtelenül aranyos, kedves és – gyermekkönyvekhez méltóan – tanulságos történet, amit minden kicsinek csak ajánlani tudok, aki mostanában kezdett el olvasni. Nem túl hosszú, szép kis rajzok vannak benne, és abszolút élvezhető.

dokijano>!

Alfréd bácsi a kutyákról tartott kiselőadást, mivel Ani mindent tudni akart róluk.
    – Ők egészen mások, mint mi vagyunk, ők emberekkel élnek együtt.
    – Tényleg? – Ani még elképzelni sem tudott ilyesmit. Persze ő is hallott már emberekről, olykor-olykor látott is néhányat. Igen fura lények voltak, fel nem foghatta, miért akarna valaki is velük élni.

4. fejezet – Ami sok, az sok! (Ciceró, 1996)

Süni vagyok, nem futok,
szívesebben cammogok.
Nincsen szárnyam, nem repülök,
tüském mögé menekülök.
Nem vagyok hős, nem is gyáva,
s ha vágyódsz egy jó barátra,
egy kis sünre számíthatsz,
felvidít, ha bajban vagy.

1. fejezet - Látogatóban Alfréd bácsinál