Kacsa ​Karcsi kalandjai 6 csillagozás

Stephen Lawhead: Kacsa Karcsi kalandjai

A hosszú forró nyár – amely a folyóvidékre beköszöntött – Karcsit kalandokra hívta, s ennek során hősünk hőssé lett. Hogy hogyan? Erről szól ez a humoros, kedves, szívhez szóló könyv.

Ciceró, Budapest, 1994
76 oldal · ISBN: 9637744401 · Fordította: Törék Margit · Illusztrálta: Bakai Piroska

Pandalány P>!
Stephen Lawhead: Kacsa Karcsi kalandjai

Csak annyit mondok: életem első könyve, amit egyedül olvastam el.
(Karcsi után jött szerintem Potti :D)

Wish>!
Stephen Lawhead: Kacsa Karcsi kalandjai

A történet maga még tűrhető lenne, bár elég didaktikus. Különbözőség, kiközösítés, a hátrányból előny kovácsolása, megbocsátás…. Ezzel még nem is lenne nagy baj, a gyereknek aranyos történet lehet.
De nálam teljesen kiverte a biztosítékot, hogy a kacsatestvéreket Bátyó 1, Bátyó 2, Bátyó 3, stb… -nek hívják. Ugyan a könyv kétharmada körül kiderül, hogy Bátyó 8 neve Oszkár, de csak ő keresztelődik meg. Külön cuki, hogy a könyv végén a kiadó üzen a gyerekeknek, hogy lám Karcsinak milyen sokféle neve van a könyveben (felsorolás), javasoljunk még neki neveket. Neki??? Bátyó 1-7-ignek inkább, nem?
Lawhead egy felnőtt trilógiáját olvastam, annak alapján ennél sokkal többet vártam volna.

Kit>!
Stephen Lawhead: Kacsa Karcsi kalandjai

Egész aranyos mese, a „Minden rosszban van valami jó” és a „Család mindenek felett” jeligékre, bár ez a Bátyó 1-7(+8) nekem sem tetszett, de talán azért volt így, mert a gyerekek könnyebben jegyzik meg a számokat, mint ha hét névre kellene emlékezniük olvasás során.