A ​sárkánykirály palotája 6 csillagozás

Stephen Lawhead: A sárkánykirály palotája

Quentin, az Ariel-templom ifjú novíciusa és barátai veszélyes küldetésre vállalkoznak, amikor a trónbitorló Jaspin herceg ellen fordulnak és ezzel belegabalyodnak a gonosz Nimrood varázsló ármányainak hálójába. A tét Mensandor jövője és királyának élete.

Ciceró, Budapest, 2004
412 oldal · ISBN: 963539473X · Fordította: Bihari György

Rozmaring>!
Stephen Lawhead: A sárkánykirály palotája

Névnapi ajándéknak kaptam, de mikor megláttam az itteni értékeléseket, bevallom, kicsit megrémültem. Aztán kellemesen csalódtam. Nekem nagyon tetszett. Aránylag jól volt felépítve a történet, bár szívesebben olvastam volna végig csak Quentin szemszögéből, de nem volt túlságosan zavaró a többi szereplő bevonása, így talán egy kicsit jobban megértettem Jaspin tetteinek okát. Amit kifogásoltam rajta, az a hit túl erőteljes szerepe. Nincs konkrét problémám vele, de volt, mikor kicsit rossz szemmel néztem, hogy ez nem kellett volna. A végére már ez sem zavart, és egy bizonyos fokig egyetértettem vele, hogy ez szükséges a történetbe. Amúgy remek történet, kellő hosszúságú, szeretem a történelmi regényeket, amikben van csatajelenet, de mégsem túlzottan. Szépek voltak a leírások, szinte én magam is ott voltam. :) Örültem, hogy elolvashattam.

ppayter>!
Stephen Lawhead: A sárkánykirály palotája

Hát, nem ez a legjobb Lawhead-történet, de lehet, hogy csak tíz évvel korábban kellett volna olvasni…

betufuggo>!
Stephen Lawhead: A sárkánykirály palotája

A regény egy ifjúsági fantasy. A történet hőse Quentin, az ifjú papnövendék, aki belekeveredik a Mersandor uralmáért folyó harcba. A könyv rövid fejezetekből épül fel, könnyen olvasható,és izgalmas. A főhősök nagy része viszont vagy fekete, vagy fehér, mint Quentin,és sok a fantasy videofilmekből ismert kissé gyerekes toposz is. A kötetnek két folytatása is született, melyeket hazánkban nem adtak ki ;az első tíz évvel ezen regény eseményei után játszódik,és Quentinnek, valamint társainak további kalandajról szól, a harmadik részben pedig Quentin már a királyság egyik fontos pozíciójának birtokában kénytelen szembenézni a veszedelmekkel. A fordulatokban gazdag, pörgős stílusú írás könnyű kikapcsolódást ad.