Világnagy ​strand 104 csillagozás

Válogatott elbeszélések
Stephen King: Világnagy strand

Egyik novelláskötetének ajánlásában King beszélgetésre invitálja az olvasót. S nem akármilyen csevegésre. Beszélgessünk a félelmekről, a rettegésről – mondja. – Képzeljük magunkat egy elhagyott házba. Kint hideg februári szél fúj, vigasztalanul esik az eső. Ilyen időben az embert egyszerűen elhagyja az ereje – sugallja az író –, de itt a legjobb alkalom, hogy elgondolkodjunk azon, mi űzi az embert az őrület határáig s még azon túl…

A kötetben összeválogatott nyolc novellában izgalmasan keverednek a science fiction, a fantasy és a horror elemei. A színhelyek elhagyott, titokzatos erdei utak, pókhálós padlások, lélegző, eleven sivatagok, űrállomások vagy éppen az ember leghétköznapibb élettere. A történés a fontos, s abban biztos lehet az olvasó, hogy izgalmas, fordulatos s olykor hátborzongató elbeszéléseket tart a kezében.

Eredeti megjelenés éve: 1978

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika Baráti Kör Könyvklub

Móra, Budapest, 1991
234 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631167763 · Fordította: Németh Attila

Jaina

Stephen King: Világnagy strand Válogatott elbeszélések

Nem volt könnyű megszerezni ezt a könyvet, de végre a Stephen King gyűjteményemet gyarapítja. Kedvenc novellám a címadó Világnagy strand volt ebből a válogatásból, a Tutajon pedig valósággal rettegtem :D Nem mondom, hogy a Mester legjobb novelláit gyűjtötték össze, de fanatikusoknak mindenképp kötelező olvasmány :)

Röfipingvin MP

Stephen King: Világnagy strand Válogatott elbeszélések

Nem rossz válogatás ez, bár nem a kedvenceim vannak ebben a kötetben. Meg azért én a Müller Bernadett-féle fordításokat jobban kedvelem. Viszont pont ez világított rá arra, hogy el kéne kezdenem angolul olvasni a Mestert. Aztán vagy nehéz lesz, vagy nem lesz könnyű.

Nikita88

Stephen King: Világnagy strand Válogatott elbeszélések

Szeretem Stephen King történeteit. Az eddig olvasottak közül több a „szerettem”, mint a „nem szerettem” könyve. Ez a második válogatott írásos könyve, amit kezembe foghattam és természetesen tetszett. Nagyon is. Tökéletes kikapcsolódást nyújt, ha az ember valami olyat keres, ami leköti a figyelmét, de mégsem üli meg a lelkét olyan szinten, hogy elvegye a kedvét a Mester többi művei iránt.

Inpu

Stephen King: Világnagy strand Válogatott elbeszélések

Nyolc lúdbőröztető novella a borzongatás nagymesterének tollából. Hogy milyenek? Vegyesek. Jobbak és rosszabbak. Rövidek és hosszabbak. De egyik sem kellően hosszú ahhoz, hogy felérjen a Stephen King regények bármelyikéhez is. Hiába, más a műfaj, más erények szükségeltetnek. Ennek ellenére, egy roppant szórakoztató kötetről van szó – én legalábbis majd' minden pillanatát élveztem. Ha mindegyik novellát egy-egy kifejezéssel kellene illetnem, így nézne ki a tartalomjegyzék:
1. Világnagy strand – homokból lettél…
2. A jaunt – hosszabb, mint gondolnád…
3. Mrs. Todd legrövidebb útja – a fiatalság odaát van…
4. Az istenek szövegszerkesztője – biztosan törölni akarja?
5. A tutaj – elkerülhetetlen…
6. A Kaszás képmása – várhatod a végét…
7. Visszajárók – fekete sem-mise
8. Eleven kapu – zagyvaság…

Mindezek közül kiemelkedik (szerintem) A jaunt, Az istenek szövegszerkesztője, A tutaj valamint a Visszajárók című novella.

Anó P

Stephen King: Világnagy strand Válogatott elbeszélések

Némelyik elbeszéléstől rendesen kitört a frász:) Ilyen volt rögtön az első, címadó, különösen ebbe a kategòriàba tartozott A tutaj, de az eltüntetős tükör vagy a horrorisztikus jauntos se volt semmi! Üde színfolt volt számomra a Mrs. Todd legrövidebb útja és legfőképpen Az istenek szövegszerkesztője.

Stephen King: Világnagy strand Válogatott elbeszélések

Nagyon rég nem olvastam már novellákat Kingtől, ez a könyv most emiatt is tetszett nagyon. Bár az írások színvonala nem egyöntetű, és akadnak a kötetben gyengécskék is, de a többiért érdemes elolvasni. Legjobban talán A tutaj tetszett, A jaunt illetve a Visszajárók.

Wally

Stephen King: Világnagy strand Válogatott elbeszélések

Nem igazán kedvelem a novellákat, sokkal jobban szeretem a jó hosszú regényeket. Voltak ebben a válogatásban gyengébb és jobb történetek is. Kedvencem Az istenek szövegszerkesztője volt.

BoSziKa78

Stephen King: Világnagy strand Válogatott elbeszélések

Nem mindegyik történet nyertem el a tetszésemet, igazából egy vagy kettő sántított nálam, de mégis azt hiszem, hogy Kingtől inkább a hosszabb történeteket szeretem.

littlelinda P

Stephen King: Világnagy strand Válogatott elbeszélések

Először is, nagyon tetszett, hogy az első és az utolsó novella kapcsolatban állt egymással. Alapból nagyon szeretem King novelláit, mert a legtöbb rövid, és szinte csak felvetés szerű írás, hogy mi lenne, ha létezne egy teleportáló gép, amiben csak öntudatlanul lehet utazni, vagy mi lenne ha egy szövegszerkesztővel bármit megtudnál változtatni… aztán a novella egyszer csak véget ér, és az olvasóra bízza a továbbiakat. A kedvenceim A Jaunt és A tutaj volt – hátborzongató, izgalmas és elgondolkodtató.

Papusz SP

Stephen King: Világnagy strand Válogatott elbeszélések

Határozottan nem volt rossz, némelyik novella, például Az istenek szövegszerkesztője vagy a.Visszajárók egészen borzongató, de azt hiszem, King bácsinak jobban áll a regény a kidolgozott alakokkal és kidolgozott történettel.

Natasha

Az agyad a legjobb barátod lehet; elszórakoztat, ha nincs is semmi olvasni- vagy tennivalód. De ellened fordul, ha sokáig nem jut külső ingerekhez.

Blissenobiarella

Tudom, ez nem hangzik túl tudományosan, de a szar belém fagyott, míg el nem indultunk visszafelé.

Eleven kapu

Morn

Egy férfi a csoportban, amelybe járt, azt mondta, egy idegösszeomlásból felgyógyulni olyan, mint amikor eltörünk egy vázát, aztán összeragasztjuk. Abban a vázában már soha többé nem bízhatunk meg. Nem rakhatunk bele virágot mert annak víz kell, az pedig föloldhatja a ragasztót.

Visszajárók (196. oldal)

Blissenobiarella

– Azt jelenti, hogy nincs megdönthetetlen rekord – mondta ő. – Egy napon – ha a világ addig föl nem robbantja magát – valaki két perc alatt futja majd le a mérföldet az olimpián. Talán beletelik száz évbe vagy ezerbe, de meg fog történni. Mert nincs legvégső rekord. Van semmi, van örökkévalóság, van halandóság, de nincs legvégső semmiből.

Mrs. Todd legrövidebb útja

vargvani

Emlékezzen rá, ahogy maga megítéli a könyvet, úgy ítéli meg a könyv is magát.

Visszajárók

Blissenobiarella

A homoknak nincs kedvese. Egy strandnak nem lehet merevedése.

Világnagy strand

Blissenobiarella

– Halló? – Ez az egyetlen szó a poros emlékeknek és érzéseknek olyan meglepő láncreakcióját indította el, mint egy rádióban hallott régi melódia által kiváltott pavlovi reflex.

Visszatérők

Blissenobiarella

Ez van, ahogy állítólag macskamama is mondta a kiscicáinak, mikor azok panaszkodtak, hogy meleg a teje.

A Jaunt

Blissenobiarella

Az ASN/29 SzövHajó alázuhant az égből, és a földbe csapódott.

Bársonyfű

Valami vadság jelent meg az arcán, Dave – valami vadság, a féktelen szabadság, és én rémült szívvel lestem. Gyönyörű volt, és én beleszerettem, de hát mindenki ugyanezt tette volna, legalábbis minden férfi, de lehet, hogy a nők is; azért meg is ijedtem tőle, mert úgy nézett ki, mintha meg tudna ölni, ha leveszi a szemét az útról, rám emeli a tekintetét, és elhatározza, hogy viszontszeret.

Mrs. Todd legrövidebb útja