Éjszakai ​utazás (A halálsoron 5.) 89 csillagozás

Stephen King: Éjszakai utazás

Edgecombe blokkparancsnok mindent egy lapra tesz föl, amikor kétes kimenetelű és rendkívül kockázatos vállalkozásba kezd: az éj leple alatt társaival megpróbálja kicsempészni John Coffeyt a halálsorról egy haldokló asszony betegágyához. Ott kiderülhetne végre, hogy csodás képességekkel megáldott gyógyító vagy veszedelmes szörnyeteg a fekete óriás.

Eredeti megjelenés éve: 1996

Európa, Budapest, 1997
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630761637 · Fordította: Bihari György

Zsuzsanna_Makai>!
Stephen King: Éjszakai utazás

Ó, hogy ez a rész mennyire jó volt! Eddig azt bírom ebben a sorozatban a legjobban, h részrôl részre jobb.

Balázs_Erőss>!
Stephen King: Éjszakai utazás

Nos, ez az epizód is kissé bő lére lett eresztve, illetve nem is, nem oda került a megfelelő hangsúly, ahová én vártam/tettem volna. Az tény, hogy a könyv alapján nem tudom megalkotni Coffey figuráját, mert a méretét nem tudom elképzelni,és ebben a könyv sem segít, az arányai folyton változnak. Mármint eltekintve attól, hogy „nagy”.
Az egyik legjobb epizód volt, jöhet a lezárás!

Zanit>!
Stephen King: Éjszakai utazás

A sorozatot egyben értékelem, mert számomra csak így van értelme.
A filmet minimum 50 alkalommal láttam, egyik kedvencem, így nagyon kíváncsi voltam a könyvre is. A hangulat teljesen ugyanaz, nem csalódtam benne.
John Coffey, Edgecombe, Brutál a kedvenc karaktereim.
Ami picit zavart, az az ugrálás az időben és itt nem arra gondolok, hogy 1932 és az idősek otthona között, hanem hogy az 1932-es történéseket nem időrendben mondja el az író. Ezért ugyan levonok fél csillagot a maximálisból, de így is nagyon szerethető, tanulságos és elgondolkodtató könyv.

raka0328>!
Stephen King: Éjszakai utazás

Ez a rész is nagyon izgalmas volt, nagyon várom, hogy a végére érjek a történetnek. Itt már nagyon sok a feszültség, az izgalom, és a fájdalom. A legjobb rész az összes közül eddig.

chhaya>!
Stephen King: Éjszakai utazás

Ez a rész talán a legizgalmasabb mind közül… Végre szinte teljes egészében Coffey-ról szól, és az ő csodás képességéről. Láttam korábban a filmet, de nem teljesen emlékszem rá, kedvet kaptam újra megnézni.

Petrus601>!
Stephen King: Éjszakai utazás

Valahogy nem akarom, hogy véget érjen John Coffey története. Másrészről viszont nagyon kíváncsi vagyok, hogy s mi lesz a végén. Ez a rész is ugyanolyan jó volt, mint a többi, sőt, ha lehetne 5+ csillagot adni, erre megadnám!

MisssBee P>!
Stephen King: Éjszakai utazás

És igen, jól emlékeztem, juhú :D
Izgalmas kis rész volt, rengetegszer éreztem az izgatottságot, amit a szereplők éreztek, még úgy is, hogy egyébként már ismerem a történetet. Veszélyes vállalkozás volt, de mindenképpen megérte.
Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a könyvben is ugyanaz lesz-e végül Coffeyval, illetve hogy hogy fogják leszerelni azt a kis mocsadékot a dühöngőben.

Leliana>!
Stephen King: Éjszakai utazás

Ha nem lennék biztos benne 99%-ig, hogy nem lehet boldog vége a történetnek, bizakodnék, hogy Coffey kikerül innen élve, és még „sokáig” segíthet az embereken. A filmet most már biztosan megnézem, rettentően kíváncsi lettem rá.

Hajnalka_Ferencsák>!
Stephen King: Éjszakai utazás

Te draga edes Coffey hogy keveredhettel ebbe az egeszbe, te,aki a legynek sem tudnal artani?
Es Paul, aki a halalsor fonokekent eloszor megrendul, amikor egy halalra iteltrol teljesen biztosan hiszi, hogy artatlan,sot,csodakra kepes. Allasat kockaztatja a fonoke es egyben hosszu evek ota baratja felesegeert, pedig abban sem biztos, hogy sikerrel jar e…johet a vegkifejlet, nincs ertelme halogatni. De van egy sanda gyanum, hogy nem happy end lesz.

Sansa I>!

Aki mocskos emberek között él, óhatatlanul bemocskolódik.

Purpur>!

[…] a különös szerelem még mindig jobb, mint a semmilyen szerelem.

lovely_bones>!

Azt álmodtam, hogy a sötétben vándorolsz, akárcsak én. Találkoztunk.

Apocalypto>!

– De te gondoltál rá – mondta Harry.- A mindenit, fiúk, egy Sherlock Holmesszal ülünk egy szobában!

Purpur>!

Úgy gondolom, ha az ember nem tudja, ki bántotta, üldözte, jobban aluszik éjszaka.

lovely_bones>!

Rájöttem, hogy az írás különleges és meglehetősen ijesztő formája az emlékezésnek: olyan totális, mint a nemi erőszak.

Sansa I>!

A regényesség nem hal ki, amikor átlépünk abba a különös tartományba túl a nyolcvanadik éven, de nyugodtan el lehet felejteni az Elfújta a szél-féle marhaságokat.

A halálsoron sorozat · Összehasonlítás