Csontkollekció 220 csillagozás

Stephen King: Csontkollekció

Békésen pihen tóparti nyaralójában családjával, amikor fergeteges vihar kerekedik, kitombolja magát, majd elvonul. És akkor leszáll a köd. Egyre közeledik, és furcsa csápok, nyúlványok, tapadókorongok kúsznak elő belőle, és amit megragadnak…

A klubban kártyázik, de hiányzik egy játékos. Sebaj, az ott ülő jól nevelt idegen felajánlja, hogy beszáll. Csakhogy nem hajlandó kezet fogni bemutatkozáskor. Ez a gesztus ugyanis végzetes következményekkel járhat.

Megrendeli a tejet, narancslevet, hisz milyen jó is az, ha házhoz szállítják! Hajnalban jön a tejesember, és lerakja az ajtó elé az árut… ja, hogy esetleg földúsította az üvegek tartalmát? Talán mégis jobb, ha elugrunk a boltba!

A kimeríthetetlen fantáziájú Stephen King vérfagyasztó történeteinek újabb kötete garantálja, Kedves Olvasó, napi borzongásadagját. Nyugodt álomról azonban szó se essék!

Eredeti megjelenés éve: 1985

Európa, Budapest, 2002
708 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630772175 · Fordította: Müller Bernadett

csillagka P
Stephen King: Csontkollekció

A francba Stefán. Ilyen könyveknél elfog a miért is kellett ez neked érzés. Szépen leírod az elején, hogy a novella nem a műfajod, hát tényleg nem :(
Ilyesmi könyvek miatt, nem olvastam majd tíz évig tőled semmit. Sajnos be kell látom, King nem a kitalált lények szerzője, maradjon a lélek és az elme határtalanságánál és rendben leszünk. Az „Éjszakai műszak” se volt tökéletes, de ott legalább egy-két gyöngyszem akadt, ami elvitte a hátán, itt nem találtam olyat.
A köd már alapozott, komoly fizikai szenvedést okozott az olvasása, nem szerettem se a sztorit, se a szereplőket, mondjuk ez a többi részletben is megmaradt.
Megint itt a kétkedés ami sokszor elfogott, emberünk a pénzért tényleg mindenre képes volt ? Vagy még mindig képes, mert sajnos ez nem az a szint amit elvárok, még alulról se.
Kár volt, pedig tényleg reménykedtem hogy idén nem fogok csalódni :(

Jaina
Stephen King: Csontkollekció

A Csontkollekció nincs a kedvenc King novellásköteteim között. Két kedvenc történetem van ebben a kötetben, a többi inkább átlagos vagy gyenge. A Ködöt nagyon szeretem, a legelső olvasás óta megragadt valahol az agyamban és néha előbukkant. Jól esett most újra elolvasni. Másik kedvencem A rugalmas golyó balladája fornit és fornus. A leggyengébbek között említeném a Túlélő típust, alig vártam, hogy vége legyen. Összességében elég vegyes a novellák színvonala, sajnos az Éjszakai műszaknak a nyomába sem ér :(

Kedves_Könyvek I
Stephen King: Csontkollekció

Már értem, miért szeretik annyian Stephen King írásait. Mert most már én is szeretem őket.

Timberwolfes
Stephen King: Csontkollekció

SK és a novella… Számomra még mindig kevésbé tetsző páros…
A Köd c. Darabont film-et látva mindig rájövök hogy lehet valaki még SK-nál is elborultabb…Szerintem az egyik legjobban sikerült adaptáció érdemes megnézni.
Maga a történet a gyűjteményben a leghosszabb és messze a legjobb is.
King is jól ért ahhoz hogy kell egy mikro környezetbe zárt ember csoportot kifordítani a civilizált valós énjükből, persze ő nála az indikátor egy köd és a benne felsejlő lények eléggé jól megfűszerezik az egészet. Nagyon jó történet és a karaktereket a meglévő határok között a lehető legjobban dolgozza ki ezért már megéri elolvasni a könyvet.

Ahogy megyünk tovább jönnek sorba a kis történetek… Hol jobb, hol rosszabb hol semmilyenek. Szerintem egy két hónap múlva ha visszakérdeznék az embereket hogy milyen novellák voltak ebben a kötetben valahogy mindenkinek az jutna eszébe hogy ebben volt az a drogcsempész a lakatlan szigetről nem? Tudod ő volt az aki…
Hát igen sajnos a címe is elhalványul és maguk a novellák is (legalábbis engem) olvasás közben mérsékelten szórakoztattak aztán már jön a következő és már alig emlékszem hogy az előző miről is szólt. Azért egy kettő így is nagyot szól: A majom, A talpalávaló, A tutaj és Az istenek szövegszerkesztője.

Risus P
Stephen King: Csontkollekció

Mindjárt sírok! Na nem azért, mert annyira jó volt és most véget ért, vagy olyan rosszat álmodtam, hogy sírva ébredtem. Nem, a sírás a csalódástól van! Életem egyik legnagyobb csalódása! Olyan nagy reményeket fűztem a A köd novellához, hogy azt le sem tudom írni és erre kapok egy ilyen…
Láttam a 2007-es filmet, kb 3 hete megnéztem a sorozat első évadját. Mivel én is azt a csapatot erősítem, hogy a könyv jobb, nos ez esetben részemről egy határozott NEM! Pedig a sorozatért oda sem voltam, de mégis jobb mint az írás!
King bá, ha ezt olvasod, akkor kérlek, KÉRLEK, ne írj több novellát!

Merielle
Stephen King: Csontkollekció

Ez hasonlóan remekséges volt, mint az Éjszakai műszak. Szinte minden kisnovella nagyon magával ragadó volt, főleg a Köd tetszett meg a Tutaj. A Ködből lehetne egy film, az jó lenne. :D

Kedvencek: A köd, A majom, A jaunt, A tutaj, Az istenek szövegszerkesztője, A kaszás képe, Nona, Túlélő típus, Nagyi.

Stephen King: Csontkollekció

Hálás vagyok a múzsádnak, kedves Barátom, hogy az elmúlt évtizedekben ilyen tisztességes mennyiségben ürített a fejedre.*
Igazán tetszett A majom, Túlélő típus, Nagyi, A rugalmas golyó balladája, A szoros.

*a kötet végén található jegyzetben írja, hogy őt nem homlokon csókolja a múzsa, hanem a fejére sz@r

Morn
Stephen King: Csontkollekció

Az Owennek nem illet bele. Meg volt benne egy-két gyenguszka novella, de összességében nagyon bejött. A köd lezáratlansága nagyon borzongatott és nyomasztott is egy kicsit. A rugalmas golyó balladája is nagyon-nagyon, meg kedvenc volt még a Nagyi, Az istenek szövegszerkesztője (de valaki hogy juthat el idáig?) és a Jaunt. Legtöbbet a A majomtól vártam, de abban csalódtam. A tigris röhejes volt, az A szoros túl léleknyomorgató, a tejesemberes meg a félelem egy szelete, aminek (kivételesen) tetszett a kidolgozatlansága.
A kötetben kétszer is előfordult, hogy visszafele kellett olvasni az oldalakat, ez nagyon zavaró volt.
Meg tipikus King-hatása van rám: csak beleolvasni akartam, máris beszippantott és szinte faltam. Ha King kerül a közelembe, mást mellette nem is igazán tudok olvasni. Tetszetős a stílusa, no. :)

kkata76 P
Stephen King: Csontkollekció

Nem volt egyszerű letudni ezt a kötetet, el is buktam egy kihívást miatta. Annyira nyomasztó némelyik novella, hogy pihennem kellett néhány napot (olykor heteket) egyes darabok után. Elég hullámzó a minőségük, de ebben a kötetben is vannak remekek, mint például a A majom, ami az egyik olyan novella volt, ami után szünetet tartottam. Nagyon tetszett A Jaunt is, ami inkább sci-fi, mint horror, és A tutaj is szenzációs.
Összességében tetszett ez a kötet is (habár kevésbé, mint az Éjszakai műszak) de örülök, hogy túl vagyok rajta.

aliggaz
Stephen King: Csontkollekció

Brutál jó kis kötet. A Majom ügyes húzás volt. A köd című novellát, már egy régebbi 1990.-es Galaktikában olvastam. Mindent összevetve 5.-ös.

LianneHide I

Egy jó hosszú regény több szempontból is olyan, mint egy hosszú, kielégítő szerelmi viszony. (…) Egy novella azonban merőben más – olyan, mint egy idegen gyors csókja a sötétben. Ez természetesen sosem lesz olyan, mint egy viszony vagy egy házasság, de hát a csók mindig édes, és éppen a rövidsége adja a vonzerejét.

MisssBee

Kapaszkodj belém. Fogj jó erősen. Sötét helyekre foglak vezetni, de azt hiszem, tudom az utat. Csak ne engedd el a karomat. És ha esetleg megcsókollak a sötétben, ne ijedj meg; csak azért teszem, mert szeretlek. Most pedig figyelj!

Bevezetés; 8.o.

Röfipingvin MP

Az ügynök felesége megemlítette Sylvia Plath és Anne Sexton nevét, mire a fiatal író azt mondta, hogy szerinte Plath nem igazán formálhat jogot a sikeres író címre. Nem a siker miatt lett öngyilkos, mondta; hanem azért lett sikeres, mert öngyilkos lett.

609. oldal, A rugalmas golyó balladája

Kapcsolódó szócikkek: Sylvia Plath
Christine_

Az esőben, a buszmegállóban fekete varjak gubbasztanak fekete esernyőkkel és úgy tesznek, mintha az órájukat néznék, de nem is esik az eső. A szemük helyén ezüstdollárok.

Praetorianus P

Az egyetlen halálos bűn az, ha az ember feladja.

Túlélő típus c. novella

MisssBee

Rachel azt mondta, gyermekkorában úgy érezte, minden nyár örökké tart, de most, hogy felnőtt ("totyogó, szenilis tizenkilenc éves lett", tréfálkozott Deke, mire a lány bokán rúgta), minden évben rövidebbek lesznek.

A tutaj - 336.o.

Méá

„Nem ordítok!” – ordítottam.

A rugalmas golyó balladája

String

A betűkről hirtelen egy gyermekkori játéka jutott eszébe. A Varázsgolyó. Az ember kérdezett valamit, amire igennel vagy nemmel lehetett felelni, aztán megfordította a varázsgolyót és az felelt – hamis, mégis elbűvölően rejtélyes válaszai között olyanok szerepeltek, mint: MAJDNEM BIZTOS, ERRE ÉN NEM SZÁMÍTANÉK, VAGY HOGY KÉRDEZZ MEG ÚJRA KÉSŐBB.

378. oldal, Az istenek szövegszerkesztője c. novella

Christine_

Ha van még valami mondanivalója, először számolja meg a fogait, mert már unom hallgatni a baromságait.

Röfipingvin MP

Én például sosem gyújtok meg három cigarettát egy gyufáról. Nem tudom, hogy honnan jött ez a szokásom, de mindig is nagyon komolyan vettem. Aztán egyszer olvastam valahol, hogy az első világháborúban, a lövészárkokban alakult ki. A német mesterlövészek lesben állva várták, hogy a kiskatonák rágyújtsanak. Az első felvillanó fénynél belőtték a távolságot. A másodiknál a szélerősséget. A harmadiknál pedig egyszerűen szétlőtték az ember fejét.

630. oldal, A rugalmas golyó balladája

Kapcsolódó szócikkek: cigaretta · dohányzás