Idézetek 112

Nilse>!

Nem szökhetünk meg, üzente Avery, így hát segítsetek felépíteni egy kastélyt. Egy falat. Egy pajzsot. A mi kastélyunkat. A mi falunkat. A mi pajzsunkat.

Nilse>!

Helennek el kell bújnia. Van a fejében egy szivacs, ami megszívta magát kínokkal, és Helen rejtőzködik előle, amennyire tud. A fájdalom elől elbújni ésszerű reagálás.

erabig>!

– A Bernoulli pontos mód a valószínűség kifejezésére –
mondta Luke. – Azon a gondolaton alapul, hogy bizonyos
empirikus eseményeknek két lehetséges kimenetele van; mint
mikor feldobunk egy pénzt, vagy hogy ki győz a
futballmeccseken. Az eredményt ki lehet fejezni p-ként, azaz
pozitív eredményként, és n-ként, vagyis negatív eredményként.
Nem untatom a részletekkel, de végül kijön a bináris becslés
végeredménye, és az világosan kifejezi a különbséget a
véletlenszerű és a nem véletlenszerű események között.

Nilse>!

– Van egy szakadék, oké? Néha álmodom róla. Feneketlen, és tele van mindazokkal a dolgokkal, amiket nem tudok. Nem tudom, hogyan lehet tele valami, aminek nincsen alja, ez oximoron, mégis ez a helyzet. Kicsinek és ostobának érzem magam emiatt. De van fölötte egy híd, és azon át akarok menni. Meg akarok állni a közepén, hogy fölemeljem a kezem.

Andrée P>!

Mrs. Sigsby az apja legidősebb testvérére emlékeztette Luke-ot.
Ez a nő is olyan girhes volt, mint Rhoda néni, szinte semmi mell vagy csípő. Csakhogy Rhoda néni szája körül mosolyráncok voltak, és a tekintete mindig meleg volt. Imádta ölelgetni őt. Ettől az asszonytól, aki szilvaszín kosztümben és hozzáillő cipőben áll az asztal mellett, aligha várható ölelgetés.
Mosolyoghat, de az ugyanolyan kamu lesz, mint a háromdolláros bankó.

Jégvirág75 P>!

– Mama!
– Tessék?
– Szerinted az emlékezés áldás vagy átok?
Anyjának ezen nem kellett töprengenie; csak az isten tudta, hogy ő mire emlékezett.
– MIndkettő, drágám.

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

-… Adj egy esélyt a boldogságnak.
-Nem lesz könnyű, öreg. – Nicky szeme ragyogott a könnyektől.
-Kurvára nem lesz könnyű.
-Tudom. – válaszolta Tim, és megkockáztatott egy ölelést.
Nick először passzívan tűrte, aztán visszaölelte. Keményen.

Nikita88>!

A telepátia mindig klassznak tűnik a sztorikban és a filmekben, de kurvára idegesítő a való életben.

Nikita88>!

Együtt megcsináljuk. Egyszerre mindig csak egy lépést.