The ​Red Badge of Courage 7 csillagozás

Stephen Crane: The Red Badge of Courage Stephen Crane: The Red Badge of Courage Stephen Crane: The Red Badge of Courage Stephen Crane: The Red Badge of Courage Stephen Crane: The Red Badge of Courage Stephen Crane: The Red Badge of Courage

Stephen Crane's American Civil War masterpiece The Red Badge of Courage is one of the greatest of all war novels. Two days of fighting on a woodland battlefield are focused through the excited senses of a raw Union recruit, Henry Fleming. Dreaming ofheroism, but shamefully discovering his own mortal fear of danger and death – and of fear itself – he flees from his first encounter with Confederate troops. But when he is drawn back into the battle he wins by accident his 'red badge', the wound that signifies initiation into manhood and possession of courage to join the world of men.

The Red Badge of Courage conveys with intense immediacy the sensations, colours, fever and chaos of battle. It concentrates on the experience of an individual soldier, and it is one of the few novels written before this century that meets our modern sense of the realities of mass warfare.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Collins Classics Collins

>!
HarperCollins, New York, 2012
ISBN: 9780007477494
>!
Signet, New York, 2011
260 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780451531803
>!
HarperCollins, New York, 2011
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780007902200

4 további kiadás


Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

Marcus>!
Stephen Crane: The Red Badge of Courage

Stephen Crane nevét mindig is ismertem, de akkor figyeltem fel rá igazán, amikor Paul Auster egy komplett könyvet (Burning Boy) szentelt neki.
Crane újságíró volt a 19. század vége felé, és rövid életét nagyon intenzíven élte. Több novella mellett leghíresebb műve a The Red Badge of Courage, amely az amerikai polgárháborút mutatja be egy addig szokatlan nézőpontból. Az átlagos katona belső, „földhözragadt” szempontjából elmesélt történet során realisztikusan, részletesen megismerjük a háború valóságát: az ember elnyomhatatlan rettegését a közelgő halállal szemben, a csatatér nyomasztó hullahegyeit, a hadműveletek esetlegességét. Ezzel a művével gyakorlatilag megteremtette a háborús regények „sár és vér” kategóriáját (amit a hatalomban lévők valahogy azóta sem szeretnek).
Sajnos hiába azonban a stílusteremtés, Crane annyira nem jó író. Rengeteg ismétléssel dolgozik, egy idő után már irritáló volt, hogy kisebb variációkkal ugyanazokat a leírásokat és történéseket kapjuk meg újra és újra (nem, nem nézem ki belőle, hogy ez szándékos írói eszköz volt, de ki tudja). Arról is lehet vitázni, hogy a „mindenki folyamatosan tájszólásban beszél” jó-e vagy rossz-e, növeli-e a mű hitelességét vagy csak nehezíti az olvasást és inkább az ellenkező hatást éri el. (Én az utóbbi véleményen vagyok – még nem láttam olyan tájszólásos művet, ahol ezt jól kezelte volna az író.)
Talán a rövidebben erősebb hatást tudott volna elérni Crane, mivel sok olyan író van, aki kitűnő novellista, de küszködik, ha hosszabb lélegzetű művet kell írnia, és ekkor szokott előkerülni az ismétlés, mint „írói eszköz”. Az a kiadás, amit én olvastam, tartalmazott néhány novellát is, így egyből megtudhattam, hogy a rövidebb formátumban Crane jobban ír-e. Nos, valamennyivel igen.
Az Open Boat tengeren hánykolódó matrózokról szól, akik egy sziget mellett sodródnak, és kétséges, hogy megmenekülnek-e. Én ebben a novellában nem találtam különös extrát.
A The Bride Comes to Yellow Sky Amerika egy vad(nyugatias)abb korszákba visz vissza, és épp ez a lényege: a civilizációból hogyan mehetünk át a civilizálatlanságba. Itt már egy fokkal több kraftot éreztem a műben, a vége felé haladva egyre fokozódó feszültséggel.
A The Blue Hotel egy furcsa, erőszakos történet, ami tragédiába torkollik, de amiben mégis nehéz eldönteni, hogy ki mit is „érdemelt” – vagy inkább hogy ki mit hibázott.
A novellák egyébként rövidségük ellenére is túlhúzottnak érződnek, úgyhogy úgy néz ki Crane-nek igazából egy jó szerkesztő kellett volna.
A fentiek után nagyon kíváncsi leszek, hogy Auster mit tud elmondani erről az emberről – talán teljesen más fénybe helyez majd mindent.


Népszerű idézetek

Cheril>!

He now thought that he wished he was dead. He believed he envied those men whose bodies lay srewn over the grass of the fields and on the fallen leaves of the forest.

Cheril>!

The haste of the column to reach the battle seemed to the forlorn young man to be something much finer than stout fighting.

Cheril>!

He had performed his mistakes in the dark, so he was still a man.

Cheril>!

Since he has turned his back upon the fight his fears had been wondrously magnified.

Cheril>!

He saw that it was an ironical thing for him to be running thus towards that which he had been at such pains to avoid:

Cheril>!

He stalked like the specter of a soldier, his eyes burning with the power of a stare into the unknown.


Hasonló könyvek címkék alapján

Margaret Mitchell: Gone with the Wind
Mark Twain: Life on the Mississippi
Bess Streeter Aldrich: A Lantern in Her Hand
Heather Graham Pozzessere: Rides A Hero
Lisa Wingate: The Book of Lost Friends
William Faulkner: The Unvanquished
Zane Grey: Betty Zane (angol)
Noah Gordon: Shaman
Jennifer Chiaverini: Mrs. Lincoln's Dressmaker
Thomas Cullinan: The Beguiled