Az ​ókor világa 2 csillagozás

Egyiptom, Róma, Hellász – Látványos keresztmetszet
Stephen Biesty: Az ókor világa

Stephen Biesty aprólékos részletességű rajzai a három ókori civilizáció rejtett titkait mutatják meg. Életre kelnek az ókori művészet és építészet alkotásai s a mindennapi élet apró részletei. Pillants be a templomokba, a fáraók és császárok palotáiba és a közrendűek otthonaiba. Nézz körül a piacon, a kikötőben, látogass el egy-egy esküvőre, temetésre, cirkuszba vagy a gladiátorjátékokra!

Móra, Budapest, 2008
88 oldal · ISBN: 9789631183962 · Illusztrálta: Stephen Biesty

Katherine_Grey>!
Stephen Biesty: Az ókor világa

Stephen Biesty: Az ókor világa Egyiptom, Róma, Hellász – Látványos keresztmetszet

Ennek a 80 oldalas könyvnek az első 25 oldala szokatlan és hihetetlenül izgalmas ismerkedés Egyiptommal – elképesztően részletes rajzokon keresztül. Az illusztrátor, Stephen Biesty, a Látványos keresztmetszetek mestere segít elképzelni az ókori Egyiptomot a legapróbb részletekig. A fikció szerint Dedia, az egyiptomi fiú apjával és rokonaival hajózik le a Níluson Per-Ramszeszbe. Harmincnapos utazása során megismeri Egyiptom minden nevezetes helyét, mi pedig elkísérhetjük őt a különböző színhelyekre. Elephantiné kikötője még csak a nyüzsgéssel ragadhat meg minket, a Gebel-Szilszile-i kőfejtőnél viszont már nagy a szerepe a metszeteknek, munkafolyamat-ábráknak is. A tenger kiemelten megrajzolt szelvényén a vízi és vízparti élővilágot tanulmányozhatjuk. A karnaki templom, a Királyok Völgye sírkamrája, Deir el-Medine és a szakkarai piramis már igazi keresztmetszetekben és szelvényekben tárul elénk, hogy az utolsó kamrát, oszlopot is mértani pontosságú rajzrészleteken vehessük szemügyre. Láthatunk temetést és parasztokat dolgozni a földeken, végül az utazás Ramszesz palotájában ér véget. Az ezt ábrázoló képen például több mint kétszáz (!) apró alak látható táncosnőktől szolgákon át udvarhölgyekig, miniszterektől akrobatalányokon át testőrökig, a fáraói pártól struccidomárokon át gyerekekig, s mind épp tesznek valamit: pletykálnak, bámulnak, leejtenek, felvesznek, megesznek, ellopnak, cipelnek vagy ledobnak valamit, énekelnek, táncolnak, unatkoznak, rosszul lesznek, netán épp beleesnek az úszómedencébe. Nagy élmény a lapozgatás, fantáziamozgató, művészi az időutazás, az okos magyarázó szövegek pedig minden felmerülő kérdésre válaszolnak. A másik két részről nem írok, mert az én kedvencem Egyiptom. Nézd meg!

Zábráczky_Olivér>!
Stephen Biesty: Az ókor világa

Lenyűgöző ahogy feldarabolja az épületeket. Kiemel, kivág, eltol és a legapróbb részletekig lemegy a környezet és tevékenységek bemutatásába. Ezekből a képi élményekből, igazán könnyen fel tudom majd építeni olvasmányaim helyszíneit. Örökké lehet nézegetni. Zseniális, meg kell vennem az összes könyvét – ha máshonnan nem – az Amazon-ról.