Zsákutca ​a levegőben 1 csillagozás

Stephen Barlay: Zsákutca a levegőben

A világhírű, magyar származású angol író a hatalmas repülőgéppiac kegyetlen világába vezeti el az olvasót.

K.u.K., Budapest, 1992
380 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637846050 · Fordította: Kocsis Anikó

Kojak85>!
Stephen Barlay: Zsákutca a levegőben

Amerika és a règi Kontinens harca kerül terítékre a légtér uralmáért, és a hatalmas profitèrt ami ezzel együtt jár. Egy rosszul sikerült felszállás, egy rejtőzködő hiba miatt a főszereplő rendkívül kínos helyzetbe kerül, pedig valószerűtlenül jó pilóta, aki a legjobb döntést hozza a legnehezebben pillanatban. Mégis harcolnia kell az igazáért, melyet a lègitársaság semmilyen körülmények között nem akar elismerni. Nagyon komoly kalandokba keveredik, és nyomozása áldozatokkal jár – mègis kitart a végsőkig.
Egy könyvtári kiselejeztezés után jutottam a könyvhöz, ami borzasztó állapotban van a rengeteg forgatásról, olvasástól. Sohasem voltam a repülés megszállottja, csak arra gondoltam, itt van ez a 92-ben kiadott példány, és nem lehet olyan rossz, ha már egyszer ilyen állapotba került. Gondoltam, belepillantok. Történt mindez 12 órával ezelőtt, és azóta szerintem csak evés közben tettem le, pedig higyjèk el, lett volna más dolgom is. Egyszerűen lebilincselő sztori, szuper szereplőkkel, rengeteg akcióval, merènylettel, titkos, földalatti szervezetekkel amelyeket a levegő piacának urai mozgatnak. Remek regèny, egy kissé kurta befejezèssel ami miatt nálam vesztett fèl csillagot – bár az is lehet, hogy a szerző kacérkodott a folytatás gondolatával.