Elefántok ​a házban 25 csillagozás

Stephanie Schneider: Elefántok a házban

A negyedikre új lakók költöznek. Fini borzasztóan izgatott. Egész nap hallja a dobogást, trappolást és visongást.
„Remélem, vannak gyerekeik!” – gondolja. Ám a lépcsőházban már ott állnak a szomszédok, és méltatlankodnak:
– Vajon mifélék, akik ilyen nagy zajt csapnak?
Fini elhatározza, hogy kideríti, és ezért becsönget a szomszéd ajtón…

Eredeti cím: Elefanten im Haus

Central Médiacsoport, Budapest, 2016
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633411834 · Fordította: Szemere Gabriella · Illusztrálta: Astrid Henn

Bea_Könyvutca P>!
Stephanie Schneider: Elefántok a házban

Egy társasház negyedik emeletére új lakók költöznek. Fini, az apukájával élő kislány nagyon örül és reméli gyerekek is vannak, akikkel összebarátkozhat és esetleg játszópajtásai is lesznek. Egész nap visongatnak, dübögnek az új lakók, Fini elindul kideríteni kik is ők. A lépcsőház lakói azonban már mind odakint méltatlankodnak, hogy kik lehetnek ezek és hogy nem valók ide.

Azzal nem lett volna bajom nekem sem, hogy elefántok, nyilván így akarták hangsúlyozni a másságot, de furcsa volt, hogy Fáni néni, aki ajtót nyitott Fininek, egy nagy hatalmas elefántasszonyság volt és két lábon járt. Értem én miért, mégis nekem meglehetősen groteszknek hatott.

Ugyanígy jártam a két elefántgyerekkel, Kimmel és Boval. De miután ezen is túltettem magam, azt nem értettem, hogy miért visonganak és dübögnek egész nap. Mert felfogtam én, hogy az idegen kultúrák be- és elfogadásáról szól(hat) a történet, de azt gondolom, akkor ennek a más kultúrának is alkalmazkodnia kell egy kicsit. És nem az zavart, hogy széna és szalma van a lakásban, mert hiszen az elefántok azt szeretik, hanem az, hogy miért dübögtek és visongtak egész nap. Fini lévén beindult az ismerkedés, de ha továbbra is így dübögnek és hangosan hancúroznak egész nap, nem sok jövőt jósolok nekik egy társasház negyedik emeletén.

Chöpp >!
Stephanie Schneider: Elefántok a házban

Mert barátokat találni a legjobb dolog a világon! Főleg, ha azok a társasházba frissen beköltözött elefántok.

csucsorka IP>!
Stephanie Schneider: Elefántok a házban

BÁRMIT eladhatsz nekem elefántokkal.
Astrid Henn illusztrációjáért már a borítót látva megvesztem, a molyos százaléktól viszont kicsit megtorpantam – gondoltam, Schneider-nek elég durván béna mesét kell írnia ahhoz, hogy ne szeressem.

Sajnos ennek a könyvnek tényleg az illusztráció az erőssége, a történet nem túl erős, ami főleg azért szomorú, mert lett volna benne potenciál és érződött a mondanivaló a Mozartot hallgató, mindent kizáró könyvmoly apukával és az emiatt folyton magányos unatkozó Finivel. Az elefántok mókásak és kedvesek voltak, de se füle, se farka a történetnek. Oltári kár érte. Az a vicc, hogy még ettől függetlenül is akarnám ezt a könyvet, pusztán a képekért.

dianna76 P>!
Stephanie Schneider: Elefántok a házban

Az ember, ha belelapoz ebbe a könyvbe, akkor azt látja, hogy szép, aranyos meg minden. Elolvasása után viszont felteszi a kérdést, hogy ennek meg mi volt az értelme? Védjük az elefántokat, mert ők is jók valamire, sőt, életet is menthetnek!
A mesehőst inkább kisfiúnak véltem az első képen. Elég unisex volt minden: baba, autó, íj, rövid haj… Aztán felfedeztem, hogy szoknyában van, majd észrevettem a hajában a csatot is. Ezt leszámítva az illusztrációk tetszettek, csak a történet nem. Ja, és miért pont a Mező nénitöl nem lehet elférni, amikor egy elefánt egy kövér embernél is jóval testesebb?

Vtusoro P>!
Stephanie Schneider: Elefántok a házban

Barátságos és kedves mese. Fini nagyon kis aranyos gyerek, nekem tetszett. Szerintem egyáltalán nem olyan rossz, mint amit az összértékelés mutat.

Zalkodi_Erna>!
Stephanie Schneider: Elefántok a házban

Kicsit másra gondoltam. Egy humoros történetet vártam, de az elfogadásról szóló tanmesét kaptam. A rajzok kicsit furcsák, de lehet épp ezért aranyosak.
Ahogy minden mesekönyvnél az számít a legjobban, hogy mit szólnak hozzá a gyerekek. Ezt sajnos nem tudom most megmondani, de mindenképpen kipróbálom majd rajtuk.