Lola ​és a szomszéd srác (Anna és a francia csók 2.) 662 csillagozás

Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Lola Nolan, a szárnypróbálgató divattervező nem híve a divat követésének. Ő jelmezeket alkot. Minél ütősebb a szerelése – minél sziporkázóbb, furább és vadabb –, annál jobb. De bármennyire hajmeresztő is a stílusa, Lola imádja a szüleit, tűzbe menne a barátnőjéért, és merész terveket szövöget a jövőről. Szóval minden tök tuti (a dögös rocker pasiját is beleértve), amíg vissza nem költöznek a környékre a rémes Bell ikrek: Calliope és Cricket.
Miután Cricket – a tehetséges feltaláló –, ikernővére árnyékából kilépve, ismét része lesz Lola életének, a lány rákényszerül, hogy végre tudomásul vegye az érzéseket, amiket időtlen idők óta táplál a szomszéd srác iránt.

Eredeti mű: Stephanie Perkins: Lola and the Boy Next Door

Eredeti megjelenés éve: 2011

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
334 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633737743 · Fordította: Komáromy Rudolf
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
334 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633735671 · Fordította: Komáromy Rudolf
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
334 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633737743 · Fordította: Komáromy Rudolf

Étienne St. Clair · Anna Oliphant · Cricket Bell · Lola Nolan · Lolita · Aleck Bell · Calliope Bell

ZitussKa P
Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Mostanában annyi romantikus könyvet olvastam éppen csak cseppnyi bonyodalommal, és erotikával fűszerezve, hogy úgy éreztem jöhet valami csöppet lightosabb.
Így aztán Loláék segítségével a felnőtt korosztály érzéki világából kiszakadva visszavedlettem tini lánnyá, álmokkal és bizonytalanságokkal tele.
Lola igazi egyéniség akinek megvan a maga stílusa és hibái. Bohókás, időnként pedig zabolázatlan. A személyisége egyedi és szerethető, noha az érzelmek észrevételében nem kimondottan jeleskedett és örültem volna ha hamarabb megfejti őket és akkor több közös pillanatot kaptam volna..:)
Az írónő annyira hihetetlen jól ír és mindig megtartja azt a laza és könnyed hangulatot amit tőle megszokhattunk, hogy minden esetleg zavaró tényezőjével együtt is élvezhető a történet.
Cricket tényleg annyira türelmes, aranyos, figyelmes, és gondoskodó. Mégis úgy éreztem túlságosan nyílt és nincs benne semmi megfejtendő. Nekem a rossz fiúk, vagy a rossz fiú szerepében tetszelgő jó fiúk a gyengéim de ő sajna egyik sem volt igazán. Egy icipici titokzatosság és rejtélyesség hiányzott nekem a karakteréből. Ettől eltekintve tényleg imádtam.
A cselekmény sodor magával, az írásmódja magához láncol, a humor a helyén van és nagyon cuki. Etienne St. Clair említése miatt pedig visszavágyok Párizsba. Nagyon hiányoznak már Annával. :)
Visszatérve Loláékra: nagyon édes kis sztori ez! Nekem tetszett :)

Klodette
Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Az első rész egy picivel jobban tetszett, de azért ezt is IMÁDTAM! :)
Jó volt viszontlátni a régi szereplőket. Az újak pedig nagyszerűen lettek megalkotva. Nagyon megszerettem az írónő stílusát, mert olyan mintha a karakterei tényleg élnének.
Romantikus, könnyed, szórakoztató. Teljes mértékben elvarázsolt és kikapcsolt. Miközben olvastam, folyton azon kaptam magam, hogy mosolyogtam, mint valami idióta. :)
Cricket számomra a legjobb barát és szerető egy személyben. Nagyon meghatott, hogy ennyire szerette Lolát. Nem sok mai férfi lenne ilyen kitartó és tenne tanúbizonyságot az érzéseiről, önuralmáról. Lolával nem mindig értettem egyet, de elfogadtam, hogy kicsit megosztó és kicsit őrült. Tiszteltem a bátorságáért és azért, hogy mindig kiállt amellett, amiben hitt.
Szomorú vagyok, hogy hamarosan a végére érek ennek a nagyszerű trilógiának, de nagyon várom, hogy nekikezdjek a következő résznek.
Természetesen új kedvencet avattam. :)

DoreenDelevigne
Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Nem számítottam rá, hogy ennyire imádni fogom. Nagyon aranyos volt, de kellőképpen komoly is, nekem az első részt is felülmúlta, pedig azt is szerettem. Az írónő megint bemutatta részletesen, hol játszódik a történet, így én is úgy érezhettem magam. Nagyon szerettem, hogy Annék visszaköszöntek, jó volt olvasni róluk. Lola érdekes főszereplő volt, szerettem őt is, de nem annyira, mint Criceket. Istenem, az a srác! Majd' megzabáltam :D Hihetetlenül cuki volt.
Eddig Perkins nem hibázott, kíváncsi leszek a zárókötetre – nem elszúrni nekem, mert morcos leszek!!

gabiica P
Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Nagyon szerettem Lola történetét is. Kicsit féltem tőle, hogy nem fogom annyira szeretni, mint az Anna és a francia csókot, de kellemesen csalódtam. Lola karaktere nagyon szuper és örültem annak is, hogy Cricket is kibontakozott.

Orsi999
Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Ez a rész szinte jobban tetszett, mint az első.
Lola egy egész érdekes személyiség, és eléggé egyéni a stílusa. Cricket nagyon szerethető szereplő, már alig vártam, hogy összejöjjenek. Anna és St.Clair is néha szerepelt benne, de nem olyan sokszor, mint azt reméltük. Max az a tipikus rossz fiú, akit mindenki szeretne, de nekem nem volt szimpatikus.

Timi970120
Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Körülbelül 2-6 évvel ezelőtt (5 csillag)

2017. október 9., 16:52 → 2017. október 12., 18:49 (3,5 csillag)
Talán… kicsit kinőttem már ebből a könyvből vagy lehet, egyszerűen azért érzem ezt a kis semlegességet vele kapcsolatban, mert nem volt minden meglepetés. Nem tudom.
Mindenesetre még mindig adódtak részek, amiket szerettem, amikbe bele bírtam élni magam. „Ki is végeztem” egész gyorsan; három nap alatt a munka mellett!
Az alapvázlata alapján sem kell számítani egy nagy rejtvényre, már-már egy könnyed történetnek mondható – ám azt hiszem, egy fontos üzenetet mégiscsak belecsempészett az írónő: fogadjuk el a másikat olyannak, amilyen. Ez az igaz szeretet – vagy éppen szerelem – kulcsa.

Pillecukorkám
Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Az igazat megvallva nekem az első rész jobban bejött. Könnyebb volt és viccesebb na és sokkal,de sokkal szerelmesebb… Ne értse senki félre ez is nagyon jó csak engem az első jobban megfogott…. De azért ez is remek könyv!!♥

DarknessAngel P
Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Megint csak imádtam :) Jó volt a környezetváltoztatás, pedig Párizst is nagyon szerettem.
Lola egyszerűen nagyszerű, Cricket pedig aaannyira cuki, hogy az nem is igaz. ^^ Annyira tetszett, hogy olyan őszintén kimondott mindent, és hogy mindig milyen kedvesen viselkedett.Lola színes egyénisége pedig magáért beszél.
Kicsit Rule-ra emlékeztetett, mivel neki (Lolának) az az igazi személyisége, amikor jelmezekbe bújhat. És ez tetszett. Tetszett, hogy van saját stílusa, ami egyedi, bohókás és különleges, és hogy nem érdekli, mások mit gondolnak róla. Mondjuk Rule-nak piercingjei, tetkói és festett haja van, míg Lolának ott a paróka, hajpánt és balettcipő… de a lényeg szerintem érthető :D
Nekem még Max is szimpatikus volt, sajnáltam, hogy a végén olyan gonoszan viselkedett. Pedig én komolyan megkedveltem :(
Igazából nem is tudom, hogy melyik rész tetszett jobban, mert mind a kettőnek megvan a maga varázsa. Remélem hamarosan a folytatás is meglesz, nagyon megszerettem Perkins történeteit, szereplőit.

ScarlettBlair P
Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Le akartam vonni fél csillagot, de egyszerűen képtelen voltam rá mert végül is IMÁDTAM! Annyival, de annyival jobb volt mint az Anna és a francia csók. A fél csillagot a következő két dologért szerettem volna levonni: a könyv elején a folyamatos kiborulásokon, hogy Max 22 éves Lola meg kiskorú. És, hogy ez illegális meg veszélyes meg stb. Magyarázza meg nekem valaki könyörgöm, hogy az amerikai könyvek és filmek miért akarják azt belénk súlykolni, hogy Amerikában márpedig egy 20 éves fiú sem jár 17 éves lánnyal mert a lány kiskorú? És most egy rendes kapcsolatra gondolok, amikor mindkét él beleegyezik, és szereti a másikat. Az én barátom 8 évvel idősebb nálam, és soha senki nem csinált belőle problémát, mert nem az számít, hogy mennyi idős, hanem, hogy szeretjük egymást. Na mindegy… A másik pedig, hogy az írónő képes volt teljesen ugyan azt a szituációt felállítani mint a másik könyvben csak most a főszereplőnek spoiler Ez a két tényező bosszantott egy ici-picit, de csak az elején. Mert aztán teljesen beleszerettem a történetbe. Mondjuk főleg Cricket Bellbe. Na ő tényleg könyves álompasi. Lolát is bírtam mert nem volt olyan kis teszetosza meg tehetetlen. A szülei meg egyszerűen zseniálisak voltak. Az is szuper volt, hogy ha ugyan csak kicsit is de a régi szereplők is feltűntek. Én amúgy Calliope is nagyon bírtam, szerintem ő egy tök jó szereplő volt, még kicsit meg is könnyeztem a versenyét. De a kedvencem egyértelműen Cricket volt *.*
Szóval ez a rész szerintem sokkal-sokkal jobbra sikerült mint az előző, jár neki az öt csillag :)

GytAnett
Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Sajnos egy kicsit gyengébbnek éreztem, mint az Anna és a francia csókot, de ettől függetlenül kifejezetten jól esett elolvasni ezt a könyvet, akkor pont erre volt szükségem. :)
Habár néha egy kicsit idegesített, hogy Lola mennyit szenvedett azon, hogy kit válasszon, amikor ezt teljesen egyértelmű volt, még az anyja számára is, akivel nagyon ritkán találkozik. :D
Nagyon jót vigyorogtam azon, amikor előadta a könyv elején, hogy ő, és a rocker fiúja (ha jól emlékszem, Gabe volt a neve, de a nevek sosem maradnak meg, nem biztos :D) örökké együtt lesznek, annak ellenére, hogy amúgy senki sem helyesli a kapcsolatukat. A srácnak szenvedés a lány szüleivel lenni, nem akar találkozni Anna barátaival sem. Milyen barát az olyan, aki nem akarja minél jobban megismerni a barátnőjét és a hozzá közel álló személyeket?
Cricket nagyon aranyos volt. Bár nem tudom, hogy hogy lehetett szerencsétlennek ilyen nevet adni. :D De már-már túl aranyos volt. Ilyen nem létezik a valóságban! Mondjuk ez nem gátolt meg abban, hogy folyassam a nyálam érte és vágyakozzak minden egyes jelenetnél, amiben ő feltűnt. :P Sajnos tényleg nagyon hagyta magát Lola által rángatni, ami már zavart.
Lola szüleit nagyon bírtam. Mindkét apukáját. :) Azzal viszont egyetértek, hogy egy lánynak két apával még nehezebb a dolga, de látszott rajtuk, hogy Lola a szemük fénye, és hogy mindent megtennének azért, hogy Lolának mindent megadjanak. :)
A könyv vége valami eszméletlen nyálas lett. Attól már egy kicsit besokalltam. spoiler
Aminek a legjobb örültem, hogy nem tűnt el teljesen Anna és St. Claire. Őket nagyon szerettem most is, ugyanúgy, mint az első részben. Róluk amúgy még most is szívesen olvasnék. :)
Lényeg a lényeg: a Lola és a szomszéd srác nem hinném, hogy újraolvasós lesz, de ettől függetlenül akkori lelki állapotomban nagyon jól esett a történet. :)

kiruu P

– Gyere már! – böki meg Anna a fiúja vállát. – Nem mutatod meg nekem azt a micsodát?
– Milyen micsodát?
A lány St. Clairre mered. Az vissza. Anna felénk billenti a fejét.
– Ja, persze – áll föl St. Clair. – Azt a micsodát!
Kisietnek. Ahogy becsukódik az ajtó, a srác még bekiált:
– Lola, Cricket is szeretné ám megmutatni neked a micsodájááát!

Kapcsolódó szócikkek: Anna Oliphant · Étienne St. Clair
kiruu P

– Egy vagy kétpetéjű ikrek vagytok?
– Nem is hinnéd milyen sokan kérdezik – mondja Cricket.
– És mit felelsz nekik? – tudakolja Lindsey.
– Azt, hogy nekem fütyim van.
[…] Gondoljunk gyorsan valami másra! BÁRMI másra. Uborka. Banán. Cukkini. ÁÁÁÁÁÁ! NEM NEM NEM NEM NEM NEM NEM!

Kapcsolódó szócikkek: Cricket Bell
szakonyianiko

– Tudom, hogy nem vagy tökéletes. De az embert éppen a tökéletlenségei teszik valaki más szemében tökéletessé.

426. oldal; 33. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Cricket Bell · tökéletesség
Adrikaaa

– És nem szeretnék még egyszer fiút találni a szobádban, hallod? – Vár, amíg bólintok, azután föláll. – Rendben. Beszélek Nathannal, és meglátom mit tehetek. De egy másodpercig se képzeld, hogy ilyen könnyen megúszod.
– Nem, apu.
– Ez soha többé nem fordulhat elő – lép az ajtóhoz. – Megértetted?
– És… mi lesz ha férjhez megyek?
– Majd veszünk egy kempingágyat. Azon alszik a férjed, amikor meglátogat.
Nem bírom megállni, hogy egy pillanatra elkuncogjam magam. Andy visszajön és megölel.
– Nem tréfáltam – mondja.

Kapcsolódó szócikkek: Lola Nolan
adrii01 P

– Túlértékelik a tökéletességet. A tökéletesség unalmas.

Kapcsolódó szócikkek: Lola Nolan
kiruu P

– Hát az kínos. Ígérd meg, hogy nem röhögsz ki, ha meglátsz alsóneműben!
Lindsey fölvonja a szemöldökét.
– Szánalmas látványt nyújtok levetkőze – folytatja. – Ami azt illeti, felöltözve is. Vagy félig felöltözve. Fél pár zokniban. Csak sapkában. Sapka nélkül. Tudod, bármikor leállíthatsz. Nyugodtan szólhatsz, hogy fogjam be.
– Fogd be Cricket! – mondom.
– Köszi! Befestetted a hajadat? Mert a múlt hét végén nem szőke voltál. Ja, ez paróka, nem?
– De…
– Jé, milyen frankó bakancs. Még nem is láttam sárga bakancsot. Gumicsizmát persze már igen, de ez nem gumicsizma.
– Nem…
[…]
Ez mit szívott? – formálja ajkával némán a szavakat Lindsey.

Kapcsolódó szócikkek: Cricket Bell · Lola Nolan
kiruu P

– Idejön – mondja Lindsey. – Mit csináljak vele? Rúgjam tökön? Úgy tökön rúgnám már.

ÁrnyAngyal

– Vannak emberek az életben, akiken nem tudjuk túltenni magunkat.

adrii01 P

Imádom, amikor szemüveget vesz föl. A szilaj rocker találkozik a szexis könyvmollyal.

kiruu P

– Tetszik nekem Max – jelentem ki. – Én meg őneki. Mi a gond ezzel?
– A törvény – feleli.

Anna és a francia csók sorozat · Összehasonlítás