Télapó ​hógömbje 16 csillagozás

Stephanie Moss: Télapó hógömbje

Ho-Ho-Ho! Hol késik a Télapó? Karácsony napján baleset történik: Télapó megsérül, így nem viheti el az ajándékot a gyerekeknek. Most nagyobb szüksége van a barátaira, mint valaha. Megmenthetik-e a karácsonyt? Ebből a csodálatos történetből kiderül.

Napraforgó, Budapest, 2020
20 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634831273 · Fordította: Pataki Andrea · Illusztrálta: Ned Taylor

Belle_Maundrell>!
Stephanie Moss: Télapó hógömbje

Kettős érzéseim vannak ezzel a mesével kapcsolatban. Nagyon tetszett, hogy megismerhettük Télanyót, aki váratlan helyzetekben is nagyszerűen helytállt, és beleláthattunk a kapcsolatuk dinamikájába. Az viszont nagyon nem, ahogy a modern technika betört az Északi-sarkra, a headsetes Télanyó és Télapó kicsit kiakasztott. Nem lehetett volna inkább egy varázsgömbbel megoldani az egészet? És eleve fura volt, hogy Télapót visszatartott egy ilye sérülés. spoiler A vége nagyon cuki, addigra az illusztrációkat is megszoktam, és tök jó a fura trutyis-csillámos kör a borítón. Olyan meditatív hangulatba ringat a nyomerászása. Csak az a hülye headset ne lenne…

Luna_Iceshard>!
Stephanie Moss: Télapó hógömbje

Igazából még tavaly kaptuk karácsonyra, de akkor még az első oldalon nem jutottunk túl. Ugyanis az akkor még csak egy éves kisfiamat annyira elbűvölte a borítón a sok úszkáló, csillogó hópehely, hogy nem hagyta ellapozni azt az oldalt, így nem tudtam felolvasni :'D Idén már a történet is érdekli, és nekem is onnan jutott eszembe, hogy még nem is írtam értékelést, hogy mostanában nagyon rácuppant erre a könyvre.
Mint már mások is írták előttem, a rádiós fülhallgató fura… A gps koordinátákat még elnézem, el tudom képzelni, hogy a modern technika előtt meg térképen voltak bejelölve Télapónak az útvonalak. De simán megoldhatták volna varázslattal is. De amúgy cuki a történet, aranyosak a rajzok (imádom a fenyőfás ágyneműjüket, meg Télapó cukorpálcás mankóját).
Már megvan a sorozatból a Rosszcsont maci karácsonya is, nagyon szépen mutatnak egymás mellett a polcon.

BanyóBöbe>!
Stephanie Moss: Télapó hógömbje

Egy nagy áruház könyv kínálatában akadtunk rá a kisfiammal erre a könyvre. Azonnal megtetszett mindkettőnken a különleges borító. Gyorsan írtam is a Télapónak, hogy szeretnénk egyet! :-D
Nagyon szép, igényes könyvecske. Jó erős lapokkal. off Szép ezüst hópelyhek szállnak a hógömbben a borítón.
A történet is aranyos. spoiler off

Szollosi_Bernadett I>!
Stephanie Moss: Télapó hógömbje

Megmisolyogtam, helyenként viccesen modern volt :) A hógömb csodaszép az elején.