Mary ​megszelídítése (A Cynster testvérek 2.) (Cynster 20.) 28 csillagozás

Stephanie Laurens: Mary megszelídítése

Mary Cynster mindig eléri, amit akar. A családban most ő az utolsó eladósorban lévő hajadon, és eltökéli, hogy saját maga fogja irányítani az életét – sőt annak a férfinak az életét is, akihez majd feleségül megy. Jelöltlistájának utolsó helyét foglalja el Ryder Cavanaugh, Raventhorne merész és vonzó márkija, aki a társaság legellenállhatatlanabb hódítója, ám egyben legkezelhetetlenebb tagja is…
Ryder Cavanaugh még soha nem találkozottolyan nővel, aki ne omlott volna boldogan a karjába egészen addig, amíg fel nem tűnik az életében Mary Cynster. S mivel a márki mindig is szerette a kihívásokat, elhatározza, hogy nem nyugszik, amíg feleségül nem veheti a lányt. Csakhogy ez a döntés kis híján az életébe kerül…

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany Széphistória

Harlequin Magyarország, Budapest, 2016
416 oldal · ISBN: 9789634072584 · Fordította: Márnay Sára
Harlequin Magyarország, Budapest, 2016
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634072577 · Fordította: Márnay Sára

Stephanie Laurens: Mary megszelídítése

Bevallom, szeretem a történelmi romantikusokat, mert van 1-2 írónő, aki nagyon lehengerlő stílusba ír és egyszerűen a könyveik belopták magukat a szívembe. Azt most már megállapítom, hogy Stephanie Laurens nem tartozik közéjük. Igaz, hogy ez még a második próbálkozásom tőle, de nem hiszem, hogy a közeljövőbe még rászánom valamelyik könyvére magam.
A története egyszerűen száraz. A karakterek nem szikráztak, nincs meg közöttük a kémia. Maga az egész még jó is lehetett volna, mert külön-külön a két főszereplő nekem szimpatikus volt.
Mary makrancossága ebben a sztoriba üdítő volt. Rydert már az első felbukkanása óta csak szeretni lehetett, Lavíniát meg hát gyűlölni. :DDD Ez így van rendjén.
De még így is kevésnek éreztem ezt a történetet. Még a fejem is belefájdult az olvasásába, annyira le akartam tudni már. A legbosszantóbb, ha egy kis humort belecsempészett volna az írónő, sokkal másabb lenne a helyzet. Már nem lenne ennyire unalmas az egész.

l_moni>!
Stephanie Laurens: Mary megszelídítése

Alapvetően tetszett a könyv. Csak kicsit sok volt benne a felesleges leírás. Újra és újra elolvasni nemrég megtörtént dolgokat nem épp szórakoztató.
Mary kellően önfejű és konok szereplő aki megszokta, hogy mindenki azt csinálja amit Ő akar.
Ryder, micsoda pasi. Csak azt sajnálom, hogy a könyv végére gyakorlatilag teljesen megváltozott. Az, ahogy udvarolt Marynek, ahogy kísérgette, nagyon jó volt :)
Nem sok bonyodalom volt a könyvben, na jó egy kis izgalom a második felében akadt, de valójában egy egyszerű szerelmi történet.
Két határozott ember szerelmének, kapcsolatának története.

Szemboga>!
Stephanie Laurens: Mary megszelídítése

Jó volt, nem is lehetett letenni, de valahogy mégis vontatottnak és túlírtnak tűnt és túl tökéletesnek. A jelenlegi százalékos értékelésénél jobb a könyv, 85%-osnak mondanám.

Nem azért nem tudtam letenni, mert lerágtam a körmeimet izgalmamban, hanem azért, mert egyszerűen csak érdekelt a vége.
Érdekes és új megközelítés volt, hogy Mary-nek eleinte más volt a kiszemeltje, majd élvezetes volt olvasni, hogy Ryderrel hogyan kerülnek közelebb egymáshoz. A spoiler nagyban felgyorsította az eseményeket, különben nem a könyv spoiler, hanem a spoiler lett volna az spoiler. De ez is adott egy kicsit más színezetet a hasonló témájú szokásos klisés regényekhez képest, a cselekmények alakulása szempontjából érdekesebb volt. Viszont nehezem emésztettem a kezdettől meglévő összhangot és tökéletességet, főleg két ennyire hasonlóan akaratos jellem esetén. Ryder meglepően hamar feladta személyisége sajátosságait és igába hajtotta a fejét. Több feszültségre, nézeteltérésre és ebből adódó komikus helyzetre számítottam. Az spoiler is annyira patetikus volt a helyzet, hogy színpadra kívánkozott.
Lavínia sosem volt szimpatikus, de nem gondoltam volna, hogy képes ilyen elvetemült dolgokra.
Alapvetően jó könyv volt, egyszer olvasósnak mindenképp ajánlom.

krisztin1 >!
Stephanie Laurens: Mary megszelídítése

Az előző rész végén azért felcsigázta az írónő a kíváncsiságomat, így nagyon vártam már Mary és Ryder történetét.
Sajnos mégis azt érzem, hogy ez most kevés, gyenge volt.
Azt vártam, hogy Rydernek majd szépen meg kell hódítania a lányt, de spoiler
A krimi szál sem volt az igazi. Azt vártam, hogy spoiler

Bajnoczianna>!
Stephanie Laurens: Mary megszelídítése

Aranyos, bájos történet a korabeli ifjú hölgyek és férfiak házasodási szokásaikról.

Syssy922>!
Stephanie Laurens: Mary megszelídítése

Már az eddigiek alapján éreztem, hogy ez jobban fog tetszeni, mint az előző rész és nem is kellett csalódnom.
Viszont az eleje nem tetszett, amikor Mary nem fogta fel, hogy Rand nem neki való, utána már rendben volt a könyv. Mary-t ezen kívül megszerettem, viszont akkor még nagyon nem volt szimpatikus.
Ryder szimpatikus volt, tetszett, ahogy a családjával foglalkozott. Most nyilván nem Lavíniára gondolok. Ellenben az meglepő volt, hogy milyen hamar felépült, szerintem az nem volt reális.
A krimi szál ellenben nem volt nagyon érdekes. Hamar egyértelművé válik az olvasó számára, hogy ki a gonosz, és nem is okoz nagy meglepetést. Talán csak annyiban, hogy én még valakire azt hittem, hogy nem pozitív karakter, akiről kiderül, hogy mégis az.
Mindenesetre egyelőre úgy érzem, hogy elég volt az írónőből, aztán lehet, hogy még meggondolom magam.

Sünike>!
Stephanie Laurens: Mary megszelídítése

Kellemes, nyári olvasmány volt. Fordulatos, kalandokkal teli. És a szereplők!!!
Ryder egyenesen szuperhősnek bizonyult. Egyik nap még hatalmas vérveszteséggel járó sebesülést szerez, és az életéért aggódnak, pár nappal később a bálon még kicsit gyenge, mert alig tud meghajolni a fájdalomtól, de újabb 2-3 nap múlva már lepedőakrobataként láthatjuk viszont. Lám-lám, mit tesz az, ha kék vér folyik az ember ereiben…

knitta02>!
Stephanie Laurens: Mary megszelídítése

Eddig csak ezt a könyvet olvastam ettől az írónőtől és ebből a sorozatból, de azt mondanám nem volt rossz. Az eleje kicsit nehézkesen indult, de Ryder sebesülése után egész jól lett. Sőt, ha jobban belegondolok, az az éjszaka és a másnap reggel volt a kedvencem az egész könyvben. :) Ha lesz egy kis időm, lehet válogatok még ebből a sorozatból.

zuna19>!

Vállával könnyedén a falnak támaszkodva, a rá jellemző „lusta ragadozó” pillantással nézett a lányra.
Másokat megtéveszthetett a szeretetre méltó, barátságos, békés óriás álarcával, de Mary átlátott rajta. A férfi csillogó, mogyorószín szeme mögött éppen olyan hatékony elme dolgozott, mint amilyen az övé volt.

Mary a szemét forgatta.
– Férfiak! Mind egyformák. Fájna beismerni, hogy nincs a legjobb formájában?

zuna19>!

– Ne sürgesd annyira a dolgokat, kedvesem. Eljön a te hős lovagod is a maga idején.

zuna19>!

– Mi az? Elvitte a cica a nyelvét?
– Nem. Csak próbálom finoman megfogalmazni, hogy téved.
– Nem tévedek! – vágta rá Mary élesen.
– Engedelmével, ellent kell mondanom.
– Nem! Nem mondhat ellent! – Te jó ég, ez lehetetlen! – gondolta Mary. Annyi férfi közül nem lehet pont ő… hirtelen szédülni kezdett. – Ez nem lehet igaz!

zuna19>!

– Feleljen rendesen ezúttal! Mi az ördögöt akar? Mégis mit szeretne nyerni ezzel a felháborító viselkedéssel?
– Önt… mint a menyasszonyomat… a márkinémat. – Ryder egyszerre túlságosan is készségesnek mutatkozott az őszinteségre, és Maryben felmerült, hogy nem követi ezen az úton, de aztán visszagondolva a férfi iménti összecsapására Francome-mal, úgy döntött, nincs értelme a további képmutatásnak. Lassan leengedte a karját, majd megrázta a fejét.
– Nem. Felejtse el!
Ryder hitetlenkedve felsóhajtott, majd könnyed csevegő tónusban megkérdezte:
– És miért nem?
– Mert nem akarok magához menni.
– Most ezt mondja. Ez azonban csak annyit jelent, hogy egy kicsit tovább kell győzködnöm, hogy beleegyezzen.

zuna19>!

– Tudja, hányan próbálták már megváltoztatni a véleményemet valamiről, és hogy milyen siralmas eredménnyel jártak?
– Hallottam. Komoly hírnévre tett szert ezzel.
– Ha ennyire jól ismeri a személyiségemet – kérdezte félrehajtott fejjel Mary –, akkor miért akar feleségül venni?
Elérkeztek a lényeghez. És bár Ryder maga sem volt teljesen biztos a válaszban, pillanatnyi késlekedés nélkül azt felelte:
– Mert jelen meggyőződése ellenére mi ketten remekül illünk egymáshoz. Nem látok rá okot, hogy tiltakozzon, de ha mégis így tenne, kötelességemnek tartom figyelmeztetni: ebben a kérdésben nem valószínű, hogy el tud tántorítani a szándékomtól. Már túl jól ismerem.

zuna19>!

– A mai nap egyrészről valaminek a lezárása, ugyanakkor valami újnak a kezdete is.

Cynster sorozat · Összehasonlítás