Kalózszív (Kalandorok 2.) 11 csillagozás

Stephanie Laurens: Kalózszív

Sorra tűnnek el a fehér emberek a Brit Birodalom nyugat-afrikai gyarmatán: férfiak, nők, gyerekek. A korona Robert Frobishert, a kipróbált hajóst és diplomatát küldi Freetownba, hogy járjon utána a rejtélynek. Afrikába érkezve megismerkedik Aileen Hopkinsszal, a szép és belevaló fiatal lánnyal, akinek öccse szintén az eltűntek között van, és Aileen eltökélte, hogy mindenáron felkutatja. Robert számára, aki eddig leginkább bürokraták és üzletemberek közt forgott, merőben újszerű kihívást jelent, hogy ezúttal egy önfejű, ráadásul ellenállhatatlanul vonzó nővel kell szót értenie. Minthogy azonban céljaik egybevágnak, úgy döntenek, egyesítik erőiket…

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany Széphistória

HarperCollins Magyarország, Budapest, 2019
464 oldal · ISBN: 9789634487913 · Fordította: Hajnal Gabriella
HarperCollins Magyarország, Budapest, 2019
464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634487906 · Fordította: Hajnal Gabriella

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P

Kalandorok 2

Ez a rész már sokkal jobb volt, mint az első, nagyon tetszett.
Izgalmas volt, kalandos, remek karakterekkel, nagy érzelmekkel, fülledt erotikával.
Határozott hölgy és kemény tengerész kapitány a főszereplő, akik nem tinik már, mindketten a 20-as évei végén járnak. Sziporkázó és vicces párbeszédekkel feszül egymásnak a két akarat, de a közös nyomozás és a vonzalom összehozza őket, sőt már a találkozásukkor mindketten olyan érzésekkel találkoznak, amit még soha nem éreztek a másik nem iránt.
Izgultam velük és értük olvasás közben és nagyon jól szórakoztam.
Egyre több titokra derült fény, de azért még mindig maradt elég a család többi tengerész tagjának is.
Alig várom a következő rész megjelenését.

A borító is nagyon szép.

Kasztana
Stephanie Laurens: Kalózszív

Az írónő ezen sorozata nem nyerte el a tetszésemet. Az első rész elég gyenge volt, sokkal több mindent lehetett volna kihozni belőle. Ezt érzem a második résznél is. Érdekes lett volna a nyomozás rész, ha nem érezném egy kicsit erőltetettnek az egészet. Abban a korban egy nő egyedül egy távoli városba, szinte lehetetlennek tartom, hogy véghez vigye a könyvben leírtakat (pl a nyomornegyedben fel alá járkálást). Várom a következő részt, a harmadik testvér történetével, remélem jobb lesz az előző történetektől.

Tímea_Kocsis_2
Stephanie Laurens: Kalózszív

Valódi kalandregény némi romantikával. A sorozat részei szorosan illeszkednek egymáshoz, egy küldetést osztanak elemeire. Nagyon tetszik Aileen önálló és merész személyisége, ahogy kezébe veszi az irányítást, de azért alkalmazkodni is tud. A két főhős pompásan illik egymáshoz, kiegészítik a másikat és egybehangzanak a céljaik és vágyaik. A lezárás tulajdonképpen útjára indítja a következő kötetet.