Az ​elszánt kapitány (Kalandorok 3.) 14 csillagozás

Stephanie Laurens: Az elszánt kapitány

Titkos küldetésben érkezik Nyugat-Afrikába Caleb Frobisher kapitány: fivérei nyomdokába lépve próbálja felderíteni az eltűnt emberek rejtélyét. Mindenre elszántan fog hozzá a szálak felgöngyölítéséhez, de ha sikerre akarja vinni a küldetést, kénytelen hosszabb ideig a dzsungelben maradni. Találkozik Kate Fortescue-val, a csinos nevelőnővel, aki emberrablók fogságába került, s most a bányában dolgoztatott gyerekek pártfogója. Az állig felfegyverzett zsoldosok őrizetében a foglyoknak semmi esélyük a szökésre, Caleb színre lépése azonban új reményt ébreszt Kate-ben. Az átélt viszontagságok során az egykor élvhajhász Caleb vérbeli vezetővé érik. Olyan férfivá, aki kiérdemli Kate bizalmát – akire a nő fenntartás nélkül rá meri bízni az életét és a szívét…

Eredeti cím: The Daredevil Snared

Eredeti megjelenés éve: 2016

Vinton, Budapest, 2020
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635400065 · Fordította: Vas Krisztina
Vinton, Budapest, 2020
448 oldal · ISBN: 9789635400072 · Fordította: Vas Krisztina

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Kalandorok 3

Meg kell mondjam, hogy a borító sokkal szebb volt, mint a könyv tartalma, de persze tetszett, csak néha voltak benne unalmasabb részek.
Sok mindent megtudhattam a gyémántbányák működéséről, ami lehet hogy másokat jobban érdekelt volna, főleg ilyen részletességgel.
A szerző jól elnyújtja ezt a küldetést, még mindig nincs vége, pedig már három testvér is megtalálta a párját kalandjai közben és még mindig ugyanazon az ügyön dolgoznak. És még maradt a legidősebb fivérnek is.
A szerelmi szál sem volt valami érdekfeszítő, nem ragadtak meg nagyon a szereplők, nem volt a cselekedeteikben semmi különös.
Szóval az egész történet kicsit lapos volt. Talán csak a bánya tábor körüli helyszín volt izgalmas és kedvemre való, a szépséges dzsungel.

Brigi89>!
Stephanie Laurens: Az elszánt kapitány

Ez a rész is tetszett, azért kap 4 csillagot, mert néhány helyen túlságosan sok szó esett a gyémánt kitermelésről, ennyire azért nem érdekelt a dolog.
Caleb, a legfiatalabb testvér folytatja a küldetést, hogy megtalálja a tábort, ahol gyerekeket és nőket is dolgoztatnak egy gyémántbányában.
Először csak megfigyeltek, de később sajnos őket is elfogták, és dolgoztatni kezdték. Itt kerül közelebbi kapcsolatba Kate-el, aki nevelőnő volt, és a gyerekek felügyelete a legfontosabb dolga.
Már az előző könyvben is nagyon érdekelt, hogy hogyan élik meg az elraboltak a rájuk kényszerített munkát. Nagyon tetszett, hogy ennyire összetartanak, és Caleb feltűnésével visszakapták a reményt, hogy valaha kiszabadulnak.
Jöhet a befejező rész!

Orsolya_Mojzer>!
Stephanie Laurens: Az elszánt kapitány

Egy olvasásnak elment,de még mindig az a véleményem hogy a sorozat unalmas. Sokkal többet ki lehetne belőle hozni.Főleg hogy milyen témát feszeget. Ebben a részben szinte alig történt valami. És még nem is úgy lett vége ahogy az eddigieknek. Nem derült ki semmi. Most egyelőre nem tudom még hogy folytassam e a sorozatot.

Kuri_Szilvia P>!
Stephanie Laurens: Az elszánt kapitány

Az előző részhez ezt írtam: Szeretem, amikor a sorozatok összefüggnek: család vagy történet révén. Ebben a könyvben még egy lépéssel közelebb kerülünk az emberrablók( vagyis gyerekrablókhoz). Várom a következő részeket, mert már szeretném tudni mi lesz a bányával, és a gazfickókkal.
Tartom magam: szeretném már a végét olvasni. Az biztos, hogy itt jobban kijött a szerelmi történet, és már jól ismerem a bányák működését, de olyan, mintha a történetet 4 részre vágták volna. Tudom én, hogy mindegyik külön is jó, de nem lehet érteni, ha csak egyet olvasunk el belőle.

Veress_Éva>!
Stephanie Laurens: Az elszánt kapitány

Még mindig nem az igazi!
Sohasem hittem volna, hogy ennyi ideig lehet húzni valamit. Még mindig erőltetettnek érzem, és ahogyan a csapatot elkapják, iszonyatos amatőrségre vallott. Szóval ezen oldala kicsit gyengus még mindig.
A szerelmi szállal nem volt gondom, a főszereplők is kedvelhetőek, bár a forrófejű Caleb hihetetlenül nem viselkedett forrófejűen. De talán ezt vehetjük akár karakterfejlődésnek is, viszont ebben a kötetben nem sokat láttunk a forrófejű viselkedéséből, így sántít kicsit a „fejlődés” szó. Caleb és Kate aranyosak együtt, volt némi szikrázó szenvedély, egy kis intimitás a fogolytáborban, némi izgalommal fűszerezve. Nagyon-nagyon remélem, hogy a következő könyvben végre pontot tesznek ennek a végére.

rakata0405>!
Stephanie Laurens: Az elszánt kapitány

Izgalmas érdekes rész. A végét úgy éreztem minha függőben maradt volna.

Kalandorok sorozat · Összehasonlítás