Finale (Caraval 3.) 1429 csillagozás

Stephanie Garber: Finale

Egy szerelem, amelyért megéri küzdeni.
Egy álom, amelyért megéri meghalni.
Egy befejezés, amelyre megérte várni.

Két hónap telt el a legutóbbi Caraval befejezése óta. Két hónapja, hogy a Fátumok kiszabadultak egy elvarázsolt kártyapakliból, két hónapja, hogy Legend bejelentette igényét a trónra, és két hónapja, hogy Tella rájött: a fiú, akibe beleszeretett valójában nem létezik.
Amikor életek, birodalmak és szívek sorsa múlik rajta, Tellának el kell döntenie, hogy megbízik-e Legendben, vagy régi ellenségeként kezeli. Miután rábukkan egy titokra, amely fenekestül felforgatja az életét, Scarlettnek képessé kell válnia a lehetetlenre. Legendnek pedig meg kell hoznia egy döntést, amely örökre megváltoztathatja.

A Caraval véget ért, de minden idők legnagyobb játéka még csak most kezdődik. Ezúttal nincsenek nézők – csak nyertesek vagy vesztesek.

Eredeti megjelenés éve: 2019

Kolibri, Budapest, 2023
460 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635994175 · Fordította: Sepsi László
Kolibri, Budapest, 2022
460 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635990917 · Fordította: Sepsi László
Kolibri, Budapest, 2021
458 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634377962 · Fordította: Sepsi László

Szívek Hercege · Julian Marrero · Dante Thiago Alejandro Marrero · Scarlett Dragna · Donatella Dragna · Legend · Hullócsillag · Nicolas d'Arcy · Orgyilkos

MissFortune>!
Stephanie Garber: Finale

Én imádom ezt a sorozatot. Komolyan. Azonban nem lennék teljesen nyugodt, ha erre a könyvre megadnám az 5 csillagot. Sajnos azt gondolom, hogy az előző részekhez képest ez alulmaradt. Nem sokkal, de alul.
Hiányérzetem van. Nem kaptunk Caravalt… pedig de imádom a Caraval csodálatos, rejtélyes világát! Volt izgalom bőven, a Fátumok szinte majdnem képesek lettek volna elvinni a történetet. Ez a kiábrándult kutakodás viszont a Hullócsillag után.. untam már a vége felé, bevallom. Fogalmam sem volt róla, hogy a szereplők hogyan keverednek ki a perpatvarból, amit megteremtettek.
Tetszett a váltott szemszög Tella és Scarlett között. Nagyon jó pillanatban történtek a váltások, mindig a legizgalmasabb percben. Ez hol bosszantott, hol örültem, hogy visszacsöppenhettem az eseményekbe. Viszont ezekkel a szerelmi háromszög témával kiborítottak a lányok teljesen..
Julian édes, figyelmes, na de Legend.. Miatta éri meg a legjobban elolvasni, az örök kedvencem a sorozatból. Egy hosszabb epilógusnak szörnyen örültem volna.
Tulajdonképpen az a problémám, hogy szerintem a „majdnem” vége egy fejetlenség lett. Nem tudták, hogy mit kezdjenek Hullócsillaggal, próbálkoztak hirtelen mindennel, még maga az írónő se tudta a megoldást, úgy éreztem. Káosz, totális káosz, már nem a jó értelemben.
A leg-legvégét személy szerint máshogy képzeltem, de így is megfelelőnek találom. Itt már visszatért a szokott stílus, újra visszazökkentem. Az elvarratlan szálak zavarnak, viszont képtelenség minden szálat elvarrni, értem én.

Mindenesetre igazán méltó befejezést kapott a sorozat.

Finn_Hudson>!
Stephanie Garber: Finale

Nagy kedvencem a sorozat, és hiába tenném félre az elfogultságomat és próbálnék kritikusan tekinteni a befejező részre, akkor sem tudnék lemondóan nyilatkozni róla. Ugyanolyan izgalmas volt, mint az előző részek, az események pörögtek, a cselekmény tele volt meglepetésekkel. Tetszett, hogy mindkét lány fontos szerepet kapott és nem csak az egyikük került főszerepbe.
Bár az elején tartottam tőle, hogy Scarlett spoiler,
de szerencsére ez nem történt meg, és ugyanolyan kedvelhető lett, mint az első részben volt. Tella fejezetei is eseménydúsak voltak, és kíváncsi voltam, az írónő hogyan varrja el a spoiler szálat.
Egy sorozat esetében gyakran előfordul, hogy romlik a színvonal, ahogy halad előre a történet, de szerencsére itt szó sem volt erről. Mindenképp újraolvasós. :)

Márk_2011>!
Stephanie Garber: Finale

Ilyennek kell lennie egy befejező résznek!
Én nem csalódtam! Imádtam!
Ne Caravalt várjatok, hanem finálét! ;-)

Evelena P>!
Stephanie Garber: Finale

F ontos, hogy tudd, mit érzel, mivel ismét itt egy próbatétel
I lyenkor már nem egy játék megnyerése a valódi cél, nem az a vége
N em tudod pontosan melyik irányba húz is a szíved?
A kkor akár Tella vagy, vagy Scarlett, itt az ideje hogy kiderítsed
L ehetsz Fátum, átoktörő, egyetlen szerelme valakinek
E gyszerre csak egy oldalon állhatsz, de vajon kivel?

J ut minden oldalra izgalom itt is
U natkozni nem fogsz, ne aggódj, semmit
L átni fogsz eddig még ismeretlen csodákat
I gaz, mit a jövőben láttál, vagy amit álmaidban?
A nnyi még mindig az a lenyűgöző mágia
N e add fel addig, míg helyre nem billen a világ rendje

D e ideje már, hogy valaki a halhatatlanokat is helyre tegye
A hatalmas, halhatatlan erő talán egykor áldásnak tűnt
N os, néha emellett is csak egy másik ember hozhatja el az igazi derűt
T alán mindenki rátalál arra az egyre
E gészen eddig ott volt az orra előtt, nem is kellett hosszan keresnie ;)

J ól látom, hogy ennek a történetnek van még annyi részlete
A mit, s akiket jobban megismernék, milyen volt az élete
C sak itt van még az a bizonyos Szívek Hercege
K icsit még foglalkoznék vele
S ehol sincs egy spoiler, te kis kujon, te? ;)

DarknessAngel>!
Stephanie Garber: Finale

Ez minden volt, amit egy befejező kötettől várok! Scarlett és Tella szemszögén keresztül olvashattuk a történéseket, így duplán izgulni és szurkolni értük, illetve olvadozni a szerelmi szálaktól. Scarlett és Julian számomra az igazi álompáros♡ Már az első résztől kezdve szerelembe ejtettek. Nagyon tetszett, hogy nem húzták fölöslegesen a Nicolas szálat. Pedig az elején kicsit féltem, hogy dupla szerelmi háromszög is lesz :D
A Tella-Legend-Jacks páros szintén nagyon a szívemhez nőtt. Jacks hiába egy pöcs, én valamiért szeretem az ő karakterét is. Legend ebben a részben szerintem kissé háttérbe szorult. Főleg a lánytestvéreken és a Hullócsillagon volt a lényeg, amit én személy szerint imádtam, de azért örültem volna, ha Legend jobban megcsillogtatja a tudását.
Az elejétől kezdve egészen a végéig lekötött és szórakoztatott. A Caraval-trilógia egy nagyszerű utazásra vitt. Kedvenc lett az egész sorozat!

nicosia P>!
Stephanie Garber: Finale

Azt hiszem egy picit elfáradtam a végére, de meglepő módon nem voltam kevésbé lelkes a 3. kötet utolsó oldalainál sem, mint az elején. Folyamatosan magába zárt a történet, muszáj volt olvasnom és olvasnom, még akkor is, amikor már láttam azért a megoldásait. Mégis. A szereplők felnőttek a történettel együtt. Scarlett a kedves és egyszerű lányból igazi összetett személyiséggé alakult át, és Tella is levetkőzte a kezdeti hebehurgyaságát. Kicsit sok volt nekem, hogy mindkét lány famme fatale lett, de valahogy mégiscsak elbírta a történet. Julian személyisége nekem a végére felpuhult, de Danta az Dante maradt. Én nem tudtam Jacks fan-ná válni, de ez nem is nagy baj, hiszen ettől fügetlenül is vágyom a folytatásokra. Most azonban picit rápihenek és előbb elengedem a Caravalt.

RTMariann P>!
Stephanie Garber: Finale

Bár a Caraval véget ért, a játszmák közel sem.
Kiszabadultak a Fátumok ezzel romlást és pusztulást hozva.
Bár mindkét lány harcolt az érzései ellen, kénytelenek voltak belátni, hogy visszavonhatatlanul szerelmesek a Santos fivérekbe.
Eközben azonban számos kalandon mentek keresztül. Váltva estek fogságba, hol fizikailag, hol a mágia által. A múlt titkaira derült fény és megismerhették Paradis valódi oldalát is. Sok veszteség és fájdalom érte őket, de mindvégig a szeretet oldalán harcoltak.
Igencsak izgalmas befejezést tartogatott a trilógia, ami bebizonyította, hogy bár a halhatatlanság hatalom, de a szeretet a legerősebb a világon.

bodor_regina>!
Stephanie Garber: Finale

Nem tudom igazán mit is írjak, így íme pár gondolat, és érzés, ami csapong bennem miután kivégeztem ezt a sorozatot:
-Szerettem a váltott szemszöget.
-Továbbra is imádom a világot és a fátumokat.
-Elképesztően olvastatja magát, hiába hosszú nem volt számomra vontatott.
-Nem tetszett benne, hogy szinte 2 szerelmi háromszög is volt..
-Jacksat sokkal jobban szeretem a másik sorozatban, de érdekes volt látni a történetét.
-Bánom, hogy nem ezt a sorozatot olvastam végig előbb.
-Szerettem a különleges álmokat.
-Nagyon érdekes volt Scarlett képessége, sajnálom, hogy nem használta ki jobban.
-Igazából tetszett és magával ragadott, nehéz ilyen különleges világot fenn tartani.
-Nem volt tökéletes, vannak hiányosságok, de jó sorozat.
-Most csak még jobban vágyom a Soha többé balladájának a 3. Részére.. :(

Kriszta_89 P>!
Stephanie Garber: Finale

Idei évem egyik kedvenc új felfedezettje lett a Caraval sorozat. Nagyon beszippantott ez a kis világ, teljesen magával ragadott. Picit húztam a záró rész olvasását, hogy tovább tartson az élmény.
Úgy érzem az első két kötethez képest ez egy picit alulmaradt. Scar és Tella közös könyvének tudom ezt mondani, hiszen eddig kaptak mindketten egy-egy könyvet. Az eleje nekem lassan indult be, nem keltette úgy fel az érdeklődésem. Nem volt olyan informális és hiányérzetem volt, akár több csavarral vagy háttér-történettel. A fátumok világát szerintem jobban ki lehetett volna bontani, érdekessé tenni. Ami még nem tetszett az
spoiler
A könyv második felén már beindultak az események, „akciódúsabb” lett, és úgy gondolom méltó befejezést is kapott a történet.
Hiányozni fog ez a világ :(

Stephanie Garber: Finale

„Nem tudom, hogy te vagy-e az igaz szerelmem, Donatella. Csak azt tudom, hogy szeretném, ha az lennél.”

Elérkeztem a harmadik kötet végéhez és megmondom őszintén, hogy nagyon hiányozni fog a sorozat! Konkrétan kis híján két nap alatt elolvastam mindhárom könyvet, csaknem 1500 oldalt, ami egyrészt azt is jelenti, hogy igen, nagyon gyorsan tudok olvasni, ugyanakkor azt is, hogy nagyon magába szippantott az egész világ!
Tella és Legend abszolút a szívemhez nőttek, nagyon szerettem ezt a kötetet, csak úgy, ahogy az előző két részt is. S bár tudtam, illetve sejtettem, mi lesz a vége kettejük történetének, ettől még izgatottan faltam a sorokat, hogy megtudjam, hogyan is jutnak el oda. Egyébként Legend különösen érdekes karakter volt számomra, így, hogy rendesen megismerhettük, egészen más kép alakult ki a fejemben róla, ahhoz képest, mint amit az egyben alakítottam ki róla vagy amit azután vártam volna tőle.
Scarlett és Julian szála változatlanul nem volt túl magával ragadó, számomra nem tudta azt a szintet hozni, amit az elsőben.
Furcsa mód kivételesen az sem zavart, hogy a Tellánál két fiú is képbe került, valószínűleg azért, mert jól volt megírva és egyértelmű volt, ki, mit érez és miért. És amúgy is bírtam Jacks-et. Szerintem szuper karakter lett, nem mint egy meg nem értett gonosztevő jelent meg, hanem sokkal több volt annál. Átéreztem a fájdalmát, a cselekedetei mögött húzódó indokokat és őszintén szólva fájt is a szívem érte egy picit. off
Én nem hiányoltam a Caravalt ebből a részből, igazából jó volt egy kötet a játék nélkül, így is nagyon tetszett és izgalmasnak találtam!
Köszönöm az élményt, fantasztikus volt!

Regények_kalandora>!

Minden történet négy részből áll: a kezdete, a közepe, a majdnem-vége és a valódi vége. Sajnos nem mindenki részesül igazi befejezésben. A legtöbb ember feladja, amikor a történetében a legrosszabbra fordulnak a dolgok, és reménytelennek érzi a helyzetét. Pedig épp ekkor van leginkább szükség a reményre. Csak a kitartóak juthatnak el az igazi befejezésig.

Kollár_Betti I>!

– Nem tudom, hogy te vagy-e az igaz szerelmem, Donatella. Csak azt tudom, hogy szeretném, ha az lennél.

Kapcsolódó szócikkek: Szívek Hercege
DarknessAngel>!

– Nem bánom, ha van konkurenciám. Sőt, szeretem tudni, ki akarja még elnyerni a kezed.
– Én nem így fogalmaznék – szólalt meg Julian. – Az „elnyerni” arra utal, hogy ez egy játék.
– Szófordulat – javította ki Nicolas.
– Tudom – mosolyodott el önelégülten Julian. – A játékokban otthon vagyok. De nem hinném, hogy képletesen értetted. El akarod nyerni a kezét, mégpedig azzal, hogy te vagy a legjobb.
– Tényleg ezt szeretnéd? […]
– Semmit sem kell bizonyítanom – mondta Julian. – Nem az ő kezét igyekszem elnyerni. Hanem a sajátomat ajánlom neki, és mindent, ami együtt jár vele, abban a reményben, hogy elfogadja, és úgy dönt, meg akarja tartani.

Kapcsolódó szócikkek: Julian Marrero · Nicolas d'Arcy
Luxell>!

Semmi sem olyan értékes, mint egy lánytestvér szeretete.

NagyEdina96>!

[…] de vágyni valakire nem ugyanaz, mint szeretni.

fannislibrary P>!

– Ha valóban gyűlölnél, egyáltalán nem találnál vonzónak.
– Sosem állítottam, hogy jó az ízlésem.

steinerszofi P>!

Nem akarta kitörölni a fájdalmát: szüksége volt rá, hogy cselekvésre sarkallja. Csak mert negatív érzelem, az nem jelenti azt, hogy nem értékes.

Kikyo>!

Nem várom el, hogy érdekeljen, de tudom, hogy tegnap éjjel érezted a fájdalmamat. Láttam, hogy vért könnyezel.
– Mindenki, akinek van egy pakli jóskártyája, látott engem vért könnyezni. Ne csinálj belőle drámát, és ne hidd, hogy érdekel.

160. oldal, 20. Donatella (Kolibri, 2020)

Kapcsolódó szócikkek: Donatella Dragna · Szívek Hercege
Fruzsiv>!

– […] Lehet, hogy varázserőd van, de a szeretet az igazi hatalom.

311. oldal, 41. fejezet (Kolibri, 2020)

Kapcsolódó szócikkek: Julian Marrero · Legend
Kollár_Betti I>!

Jacks nem volt birtokában minden erejének, így valójában nem tudta egy napnál tovább elvenni vagy megváltoztatni Tella érzéseit, de a lány kicsit kísértésbe esett, hogy ne érezzen semmit, ahelyett hogy mindenfélét érezne.