Meditáció ​kezdőknek 3 csillagozás

A tudatosság, a koncentráció és a relaxáció technikái
Stephanie Clement: Meditáció kezdőknek

A kötet egy biztonságos, kényelmes módszert kínál arra, hogy felfedezzük elménk belső működését és a transzcendentális valóság külső megtestesüléseit. Mindeközben jobban megismerjük saját magunkat, és megbarátkozunk mind a sötét, mind a világos oldalunkkal. Rendkívül vigasztaló és gyógyító módon léphetünk kapcsolatba a világegyetem mélyebb lényegével, s ennek nyomán egyre türelmesebben viszonyulunk másokhoz és önmagunkhoz. Elmélkedéseinken keresztül olyan belátásokra és tudásra tehetünk szert, amelyet semmilyen más módszerrel nem érhettünk volna el.

Alexandra, Pécs, 2008
264 oldal · ISBN: 9789633706343 · Fordította: Iváncsics Irma

Stephanie Clement: Meditáció kezdőknek

Stephanie Clement: Meditáció kezdőknek A tudatosság, a koncentráció és a relaxáció technikái

Nagyon hasznos könyv! :) Részletesen elmagyarázza, hogy mi is pontosan a meditáció, milyen helyet válasszunk hozzá, milyen ruhát viseljünk. Ezen kívül kitér a jógára is, aminek nagyon örültem. Szerintem nem csak kezdőknek, haladóknak is érdemes elolvasniuk. Ajánlom Mindenkinek! :)

Raizo >!

… meditációval képesek vagyunk befolyásolni testünk külső ingerekre adott reakcióit.

Raizo >!

Ne söpörjünk félre valamit azért, mert jelentéktelen; az életben mindennek megvan a maga jelentősége és értéke, még ha egyelőre nem is ismerjük azt.

Raizo >!

Megértettük, hogy először önmagunkkal kell kedvesnek lennünk.

Raizo >!

Ha megnyitjuk magunkat az isteni lényeg számára, olyan tapasztalatokkal fogunk gazdagodni, amelyeket pénzen nem lehet megvenni.

Raizo >!

Tehát, ha meditáció közben mindenféle gondolatok jelennek meg elménkben, az annak a jele, hogy kezdjük jobban átlátni az életünket korlátozó mentális torzulásokat.

Raizo >!

Tehát a meditáció a következő tevékenységeket foglalja magába: az elme relaxációja, a figyelem fókuszálása és valamilyen cél vagy szándék beteljesítése.

Raizo >!

A szeretetben való lét mentes a kétségektől, a szenvedéstől és konfliktusoktól.