Az ​Iszonyat foka (Resident Evil 2.) 37 csillagozás

Azt hitték, vége…
A tudósokból és nehézfiúkból álló STARS-osztag tagjai megkönnyebbülten fellélegeztek, amikor sikerült megsemmisíteniük a zombik, és a pusztításra tenyésztett mutánsok központját. Azt hitték, a Borzalmak Kastélyának felrobbantásával megszűnt a probléma forrása.
Tévedtek.
A gonoszság már elburjánzott, indái behálózták az országot, talán a világot is. Egy másik STARS-kommandó vezetője szörnyű összeesküvés nyomaira bukkan, és megtalálja a förtelem új központját. Csapatot toboroz, és elindul a szigetre, ahol egy eszelős tudós rettenetes lényeket teremt.
Mutáns cápák, elfajzott kutyák, és a parancsokat eleven gépként teljesítő zombik… A jól képzett harcosok ezeket még le tudnák győzni, ám a mutációt okozó vírus támadását nem védhetik ki.

Eredeti megjelenés éve: 1998

Szukits, Szeged, 2003
260 oldal · ISBN: 963944166X · Fordította: Szente Mihály

Brian Irons

Gnocchi7 I>!
Stephani Perry: Az Iszonyat foka

Az első rész erősebb volt, ez a második annyira nem érdekelt, aminek két oka lehet:
1.) a harmadik rész érdekel nagyon
2.) nem igazán törődtem ezekkel a karakterekkel.
De továbbra is érdekel a történet, csak ez a kötet ilyen átkötésnek tűnt két rész között, és ettől kicsit laposnak éreztem.

Naomi1>!
Stephani Perry: Az Iszonyat foka

Ez nagyon nem jött be, teljesen hiányzott belőle a játék hangulata.

JustOneMorePage>!
Stephani Perry: Az Iszonyat foka

A történet sajnos nem lett az a kellemesen borzalmas mint az előző. Olvasható ugyan és nem is túl unalmas, de mégsem hozza azt az érzetet amit elvártam volna.
Az új csapat nem annyira szimpi mint az alfa csapat volt és a fő gonosz sem valami komoly figura. Már a játékban sem tetszett mikor elérkeztünk az agymosáson túlesett zombikhoz akik parancsokat követnek, ez itt sem volt szimpi.
Összefoglalva: Olvasható és igazából nem veszítesz vele ha átrágod magad rajt, de mérföldekkel kevesebb mint az előd.

hankman I>!
Stephani Perry: Az Iszonyat foka

Az fogott meg hogy hozta a megismert karaktereket és a történet fonala jól lett felvéve. A váltás olajozott és az új karakterekkel is könnyen meglehet barátkozni. Az őrült zseni és néha sajátos dühkitörései zseniálisak. Kicsit kevesebb benne a meghökkentő csapda, de azért így is van elég izgalom benne.

JackTheStampede>!
Stephani Perry: Az Iszonyat foka

A sorozat második kötete nem játékot dolgoz fel csupán egy kiegészítése a sorozatnak és az egyik mellékszereplőt teszi a középpontba az első epizódból. Ez már kevésbé volt darabos, jobban hasonlított egy folyamatos regényhez. A cselekmény itt is egyszerű volt és kiszámítható de hozta a szintet ami miatt annyira nem tudtam haragudni a könyvre.

Agorion>!
Stephani Perry: Az Iszonyat foka

Ez már egy különálló történet volt és érződött is rajta. Az író elengedte a fantáziáját,de tökéletesen beleillett a Resident Evil világába.

pelikanbence>!
Stephani Perry: Az Iszonyat foka

Még 2012-ben vettem Magamnak csak úgy. Tetszett a játék átirata és tetszett, hogy van mondanivalója és nagyon parás volt és az őrült tudós is tetszett. Kedvencem ez a regény ! :)

Bár még viszonylag korán volt, a külvárosi utcák rég kiürültek.

Ő maga is közreműködött a megalkotásuk során, ezért úgy érezte, köteles tenni velük valamit.

Agorion>!

Lángok martaléka lett a Spencer birtok!

Resident Evil sorozat · Összehasonlítás