A ​holtak városa (Resident Evil 3.) 41 csillagozás

Stephani Perry: A holtak városa

A Resident Evil című sorozat harmadik kötetében Leon Kennedy az energikus zsaru már alig várja, hogy Új életet kezdjen Racoon Cityben. Claire Redfield, a vakmerő ifjú hölgy bátyját keresve érkezik a városba. Mindketten megdöbbenve látják azonban, hogy a város lakosait egy mutagén biofegyver élőhalottá változtatta és egyetlen esélyük, ha elérik a rendőrkapitányságot…

Eredeti megjelenés éve: 1999

Szukits, Szeged, 2006
256 oldal · ISBN: 9634971245 · Fordította: Szántai Zsolt, Szente Mihály

Leon Scott Kennedy · Ada Wong · Claire Redfield · Jill Valentine · Chris Redfield · Rebecca Chambers · Sherry Birkin

Raccoon City

Árnyék82 P>!
Stephani Perry: A holtak városa

Sajnos a sok munka mellett most nem volt annyi időm olvasni mint szerettem volna…így kicsit lassan haladtam vele. Pedig nagyon jó volt, és amikor volt rá módom teljesen belemerültem.
Igazi, jó hangulatú horror sztori.
Már a legelején belecsöppenünk egy rémálomba, a városba érkezve rögtön az életükért küzdenek a karakterek. Zombik, mindenhol. A Rendőrkapitányságra érkezve meg még iszonytatóbb lények várják őket. Az élőholtak mellett mutáns emberek és szörnyek is vadásznak rájuk. Igazi vesszőfutás az egész könyv. Nagyon jól megírva. :)
Én nagyon élveztem ezt a hangulatot, a leírások is jók voltak, a karakterek is tetszettek, a katakombák, a lények, minden.
A közepe körül volt egy pici megtorpanás, de nem húzták el nagyon, hamar beindultak az események újra.
Ez most nagyon jólesett. :))

polimatilda I>!
Stephani Perry: A holtak városa

Ezt a részt vártam a legjobban, főleg mert az új Resident Evil 2 Remake eléggé megragadott, és többet akartam tudni az egész sztoriról. Ezért kezdtem el olvasni ezeket a könyveket, és amint lehet hozzálátok a további részeknek, mert nagyon érdekel hova lyukadunk ki. :D

Naomi1>!
Stephani Perry: A holtak városa

Erre a részre nem lehet rosszat mondani, olyan kiváló mint maga a játék.

JustOneMorePage>!
Stephani Perry: A holtak városa

Aki nem játszott a játékkal az bizonyára nem tudja annyira értékelni mint én. Személy szerint nekem nagy kedvencem ez az univerzum. A Resident világa mindig is a kedvenceim közé tartozott. Már 13 éves korom óta.
Na de a könyv:
Nagyon jó leírások ismét. Leon az egyik kedvenc karakterem, szóval már plusz pontokkal indult a könyv alapból is. A rendőrséget meg kb úgy ismerem mintha a saját házam lenne (hála a sok sok óra játékban eltöltött időnek) Nagyon testszett, hogy kicsit több belátást engedett a dolgokba.
Nagy bánatom, hogy nem fordították le a többi részt.

Jhos007>!
Stephani Perry: A holtak városa

Nekem, mint Resident Evil rajongónak sokat jelent ez a könyv, bár véleményem szerint azok az olvasók is izgalmasnak fogják találni, akik sosem próbálták a játékot. Ez a könyv ugyanis a legendás Resident Evil 2 videójáték eseményeit feldolgozó alkotás. A könyv szépen lett megírva, nagyon olvasmányos, és tetszik a párhuzamos történetvezetés, amely Leon S. Kennedy és Claire Redfield rémálomba illő éjszakáját meséli el, amely ugyanúgy survival horror, mint a játék, amiből készült. Olvashatunk a félelmetes részek mellett a bátorságról, az összetartásról, sőt még egy kis romantikus szálat is kapunk. Mindent összevetve, szerintem zseniális alkotás.

gater>!
Stephani Perry: A holtak városa

A trilógia közül ez tetszett a legjobban, mozgalmas volt és izgalmas!

pelikanbence>!
Stephani Perry: A holtak városa

Még 2012-ben vettem Magamnak csak úgy. Tetszett a játék átirata és tetszett, hogy van mondanivalója és nagyon parás volt és a Anette Birkin gondolatai is tetszettek. Kedvenc szereplőim Claire, Sherry és Ada ! :) Kedvencem ez a regény ! :)

Agorion>!
Stephani Perry: A holtak városa

Na erre voltam a legjobban kíváncsi. A játékban is ez volt a kedvenc részem itt is az lett. A második könyvben még „cameoztak” az első szereplői, ebben viszont már teljesen új karakterek vannak. Pörgős volt és izgalmas. Sajnálom, hogy több Resident Evil könyv nem jelent meg itthon.

Leon bizonyára jobban értékelte volna a fenséges látványt, ha nem bosszantja az a tény, hogy alaposan elszámította magát a megérkezés időpontjával kapcsolatban. Azt biztosan tudta, hogy időben odaér a munkahelyére, és nem késik el rögtön az első munkanapján, de abban reménykedett, hogy még munkába állás előtt elfoglalhatja az új lakását, lezuhanyozhat, és megvacsorázhat. Ehelyett talán bekaphat valamit a kapitányság felé vezető úton egy gyorsétteremben, és persze szó sem lehetett kicsomagolásról. Azzal ugyan megmentett magának néhány percet, hogy előre felvette az egyenruháját, de összességében véve alaposan eltolta a dolgot.
Ez a helyzet, Kennedy rendőrtiszti Ez az első munkanapod, és egy nyamvadt sajtburger maradványait fogod piszkálgatni a fogaid közül, mialatt körbeautózol a városban. Íme, így fut be egy vérbeli profi!

Kapcsolódó szócikkek: Leon Scott Kennedy

– Bocsánat – mondta a nő –, de amikor megláttam az egyenruhát, azt hittem, újabb zombiba botlottam!
Mély, bársonyos hangja úgy hangzott, mint a dorombolás. A hangja éles ellentétben állt azzal, ami a szeméből sugárzott. A halvány mosoly sehogy sem illett a tökéletesen mandula formájú szempárban ülő kifejezéshez. Óvatosan, figyelmesen, tetőtől talpig végignézte a rendőrt. Ordított róla, hogy gondosan felméri, kivel sodorta össze a sors.
– Ki maga? – kérdezte Leon.
– A nevem Ada Wong – dorombolta a nő. Kissé oldalra billentette a fejét, és elmosolyodott.

Kapcsolódó szócikkek: Ada Wong · Leon Scott Kennedy