A ​hangszerek csodálatos világa 26 csillagozás

Stéphane Gris – Cathia De Léone: A hangszerek csodálatos világa

A hangok csodálatos világával és annak muzsikálókedvű lakóival előző kötetünkben már megismerkedtek és megbarátkoztak kis és nagy olvasóink. Közülük itt újra üdvözölhetik kalauzunkat, Hamiskát és Egészkotta királykisasszony birodalmának varázslóját, Szolfézsmestert. De Hamiska ezúttal a birodalom egy eddig ismeretlen tartományába kószál, a hangszerek világába, amelyben mesénk kezdetén épp torzsalkodás bomlasztja az egykor szép harmóniát. Hamiska persze megtalálja a módját, hogy békét teremtsen az acsarkodó fa- és rézfúvósok, sértett vonósok, lármás ütőhangszerek között, és végül összeboronálja a rossz nyelvek elől bujkáló szerelmeseket is: zúgó hangú Orgonát és törékeny szíve hölgyét: Harmóniatündért.

Zeneműkiadó, Budapest, 1987
48 oldal · ISBN: 9633306418 · Fordította: Reviczky Béla

Oláh_Zita P>!
Stéphane Gris – Cathia De Léone: A hangszerek csodálatos világa

Gyermekkorom kedvence. Köszönöm szépen @kratas, hogy elolvashattam újra, és hogy megismerhettem az előzményeket is, ami sok-sok énekórát kiváltott nálam. :)
Itt is a játszva tanítás érvényesül ahogy megismerhetjük a hangszerek csoportjait és azon belül a hangszereket. Szép és kedves történet.

Lynn>!

Gyerekkorom egyik kedvence.
Most, hogy a lányom folyton a hangszerekről kérdezősködik, úgy éreztem, ideje elővenni és leporolni. A történet őt még annyira nem fogja meg, de álló nap a képeket nézegeti és kívülről fújja, melyik a szaxofon, melyik a pergődob, hol a cselló és ki az orgona.

Paulina_Sándorné P>!
Stéphane Gris – Cathia De Léone: A hangszerek csodálatos világa

Annyira ismerős volt a könyv, a figurák. Hamiska elbűvölt, nagyon aranyos figura. Tetszett a történet is, nagyon jól bemutatta a hangszereket is. A hangszereket is vannak érzelmeik, és a szerelem is meg tudta bolondítani a dolgokat.

Gabye>!
Stéphane Gris – Cathia De Léone: A hangszerek csodálatos világa

Nagyon szerettem és most felnőtt fejjel sem csalódtam benne..Pont olyan érdekes és szép rajzolású, ahogy emlékeztem rá..Bár azt még mindig nem értem, hogy szeretheti egymást Harmónia Tündér és Orgona, de ez már legyen az ő bajuk :-))

Gab>!
Stéphane Gris – Cathia De Léone: A hangszerek csodálatos világa

Kedvencek között volt gyerekkoromban.Akkoriban állandóan Hamiskát rajzoltam,minden mennyiségben.Be is iratkoztam a zeneiskolába,de csak az előkészítőig jutottam.
Felnőtt fejjel meg nagyokat mosolygok az orgona és a Harmónia tündér „szerelmén”.

Kedy>!
Stéphane Gris – Cathia De Léone: A hangszerek csodálatos világa

Csak azért vontam le egy csillagot, mert abszurdnak tartom, hogy egy orgona és egy tündér egymásba szeressen… egyébként aranyos a történet, szépek az ábrák, és a hangszereket is valósághűen ábrázolják. Ugyanakkor az egyik oldalon mintha lett volna egy baki, de nem emlékszem mi és hol, már nincs nálam a könyv.

Jeffi P>!
Stéphane Gris – Cathia De Léone: A hangszerek csodálatos világa

Imádtam, és imádtam és imádtam :D

2012-ben újra olvasva:
Voltak dolgok amiket, röpke 20 év alatt az ember elfelejt már. Minden esetre még mindig tetszett és még mindig nagy kedvenc, habár emlékeimben a Hárfa hímneműként élt, és most kiderült, hogy nő :D No de mindegy :D