A ​viharok hazájában 1 csillagozás

Sten Bergman: A viharok hazájában Sten Bergman: A viharok hazájában

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Franklin-Társulat

Franklin-Társulat, Budapest
222 oldal · Fordította: Cholnoky Béla

Röfipingvin P>!

Ebben a könyvben kutatóutazásom alatt gyűjtött tapasztalataimról és élményeimről akarok beszámolni. Utazásom célja a Kurili-szigetek, a Japán és Kamcsatka között gyöngysorként egymásmellé sorakozó szigetsor tanulmányozása volt. Az utazás alatt a szigetek magasabbrendű állatait szerettem volna megismerni s feladatom az volt, hogy a svéd nemzeti múzeum számára ezekből lehetőleg sokat összegyűjtsek. Két kísérőm volt: Harald Sjöquist svéd preparátorom és a japáni Kendzsi Fudzsimoto. Az utóbbi volt kis expedíciónk tolmácsa, szakácsa és segédpreparátora. Ezt az utazást svéd tudományos társaságok ösztöndíjai és hozzájárulásai, főként a svéd földrajzi és antropologiai társaság és bőkezű magánosok adományai tették lehetővé. A stockholmi japáni követ, Musakodzsi gróf, az expedíció ügyeit a legnagyobb lelkesedéssel támogatta. Azok közül a japániak közül, akik utazásomat hasonlóképen minden rendelkezésükre álló eszközzel támogatták, mindenekelőtt őfenségét a tokiói Takacsukaza herceget és az időközben elhalálozott nagyvállalkozót, a Kurili-szigetek legnagyobb halászati vállalatának birtokosát, Szuhara urat, továbbá Nagasze urat, a japáni földművelésügyi minisztérium halászati osztályának vezetőjét, Isino urat, ugyanannak az osztálynak főtisztviselőjét, végül dr. Kuroda, Tago professzor, Jamamoto kapitány, dr. Usida és Jagiszava urakat említem meg.

Előszó

Ázsia – Ausztrália
Halász Gyula: Öt világrész magyar vándorai
Bozóky Dezső: Két év Keletázsiában
Stein Aurél: Ázsia halott szívében
Horváth Gergely – Probáld Ferenc – Szabó Pál (szerk.): Ázsia regionális földrajza
Benedek Endréné – Karceva Valentina – Probáld Ferenc – Sárfalvi Béla – Szegedi Nándor: Ázsia, Ausztrália, Óceánia gazdaságföldrajza
Baktay Ervin: Kőrösi Csoma Sándor