Miután ​elmentél (Búcsúszimfónia-duett 1.) 68 csillagozás

Egy ​szerelem megváltoztathatja az életed
Harmony képtelen elengedni a múltat. Kislányként mindene megvolt: jó fej, menő szülők, akik rajongásig szerették. Azt hitte, ő a legszerencsésebb gyerek a világon, mígnem egy hideg, téli reggelen mindent örökre elveszített.
Édesanyja meghalt, és imádott rockzenész édesapja is magára hagyta. Tíz éve csak sodródik. Fél újból szeretni, ezért senkit sem enged közel magához. Egyedül a zenében talál vigaszt, és úgy tűnik, különleges tehetsége szélesre tárhatja előtte a világ kapuit. Azonban a találkozás a távolságtartó, vonzó brit sportolóval, Hayden Pryce-szal megváltoztat benne mindent. Örökre.
Vajon a szerelem begyógyíthatja két megtört lélek sebeit? Képesek lesznek megtanítani egymást újra szeretni? És még nem is tudják, hogy egy különös ismerős visszatérte a múltból mindkettőjük világát fenekestől felforgatja majd.
Stella Albright Búcsúszimfónia-duettjének első része szívszorító, nagy hatású, felejthetetlen romantikus… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2022

Álomgyár, Budapest, 2022
Álomgyár, Budapest, 2022

Stella Albright: Miután elmentél

Hogy lehet egy könyv ennyire GYÖNYÖRŰ?!❤
Briliáns, pazar, páratlan, megint össze vagyok törve… Folytatást kérek….
Bővebben: https://dontforgettosmileandread.blogspot.com/2022/04/b…

Szeretett képem hozzá, amit imádtam készíteni: https://www.instagram.com/p/Cb1zBv3ATip/

A legutóbbi olvasmányom, ami nemhogy 2022 legjobb könyve lesz nálam (igen, ez már biztos), hanem a jelenlegi életem legmeghatározóbbja is!
Szerelmes vagyok a borítóba és szerelmes vagyok ebbe a regénybe.

Ez a könyv maga az élet. Mindenkinek el kell olvasnia, aki félt már szeretni, aki csalódott már. Akit bántottak már meg azok, akiktől a legkevésbé várta volna azt, akit ért már fájdalom. Mindenkinek, aki felejtett már és akit felejtettek már el. Akit hagytak már kérdések között, aki nem hisz és aki hisz. Mindenkinek, aki fiatal és aki volt már fiatal. Mindenkinek olvasnia kell, akit összetörtek már, mégis sikerült újjáépülnie. Ez a könyv is ilyen. Emlékeztet, ha még nem forott be kellően a seb, feltépi, hogy majd később újra betapassza. Ha már elég régen ejtették és már csak hegek vannak a szíven, akkor csak mosolyogsz rajta és elgondolkodsz azon, mennyire erős vagy! Mennyi mindent kibír az ember. Hisz akármilyen klisé is, ami nem öl meg, az megerősít. Valahol minden közhely igaz.

Őrjítő mennyire szükség van az ilyen könyvekre. Imádom és imádom, hogy itt a komolyzene kap végre szerepet! Éreztem! Nem véletlen vannak a képen a hanglemezek. Olvasás közben feltenni egy bakelitet még magasztosabbá emelte az élményt, amit amúgy is kaptam.

Van ebben családi rejtély, nyomozás, szeretet és szerelem, megbocsátás és begyógyíthatatlannak látszó sebeket hordozó fiatalok! Elképesztően tud írni a szeretetről. A szeretet fontosságáról. Azt hiszem sosem volt még ilyen erős olvasmányom, amiben ennyire fontos szerepet kapna ez a kettős.

A zene gyógyít! Az olvasás gyógyít! A könyv, amiben e kettő megjelenik, igazi gyógyszer!

Az elolvasása után teljesen kész vagyok és kezdem érteni a könyvnaposság kifejezést. Amikor egy könyv elolvasása után nem tudod melyik lesz a következő, de nem is akarod tudni. Az utolsó oldal után eldöntöttem, hogy akkor most hagynom kell egy pár nap szünetet, egy pár napig nem olvasni semmit és hagyni magamnak, hogy megeméssze ezt a könyvet. Erős. Erős és tényleg húsba tépő.

Olvassátok, kérlek!

Dorina_S>!
Stella Albright: Miután elmentél

Amikor megláttam ezt a regényt az előrendelhető könyvek között egyből felkeltette az érdeklődésemet. Először a címe és a borítója, majd a fülszövege. Fájdalmas, lélékszaggató történetet ígért az a pár mondat, amely röviden összefoglalja miről is fog szólni Stella Albright írónő műve.

A Miután elmentél Stella Albright első regénye, amely az Álomgyár Kiadó gondozásában jelenik meg idén márciusban, és volt lehetőségem előolvasni a kötetet a Kiadó jóvoltából, amelyet ezúton is köszönök. Be kell vallanom az utolsó negyven oldalon végig sírtam. De nem volt ez máshogy a korábbi oldalakon sem. Igazi érzelmi mélységeket jár be ez a kötet, a fájdalom legvadabb arcát mutatva be. Olyan rétegeket tár fel az emberi és gyermeki lélekből, amelyeket csak azok ismernek, akik borzalmas események szemtanúi voltak, vagy éltek át testközelből. Csodálatos megfogalmazások, metafórákba burkolt érzelmek, gondolatok mutatkoznak meg és az, hogy mire is vagyunk képesek azért, hogy szeressenek? A kötet központi eleme a zene, amely minden fejezetben jelen van. A zene szolgálhat menedékként, ahogy ebben a regénybe is teszi…védelmet nyújt azoknak, akik ki akarnak szakadni a brutális valóságból, az életükből és kiteljesednek a zenében. Más emberré válnak, miközben megszólaltatják kedvenc hangszereiket vagy kedvenc műveiket. Igaz elsősorban a komolyzene a releváns a történetben, de a könnyűzene is bekúszik a történet végére…és egyértelművé válik, hogy a zene néllküli élet sivár és szomorú.

A kötet egy szemszögből íródott, itt csak a főhősnő Harmony Rayne gondolatai és szemüvegén keresztül láthatjuk, illetve tapasztalhatjuk meg a történéseket. Harmony 17 éves kamaszlány, aki egy amerikai kisvárosban él nagyszüleivel és egyetlen menedéke a zene…pontosabban a hegedűje, amelyet még gyermekkorában kapott az édesapjától. A fiatal lány kortársaival ellentétben inkább Mozart és Haydn műveibe menekül, és csak ott érzi teljesnek az életét…mígnem be nem köszönt életébe a szerelem egy magas, kosaras srác teljes valójában.

Harmony mellett egy másik fontos személy karaktere is kibontakozik a könyvben, ez pedig nem más mint a férfi főszereplő Hayden Pryce. A brit kosaras, aki igazi nagymenő és nem mellesleg tipikus rosszfiúnak tűnik. Mégis felpattan kettejük között a szikra, és megállíthatatlanul lángba borítja a két tinédzsert. Túl gyorsan égnek el ebben a tűzben, olyan sebeket szerezve, amely sérült lelküknek talán már túl sok lesz. Hayden mondjuk úgy emlékeztetett engem Hardin Scottra.

Számos mellékszereplő felbukkant a regényben, és senki nem volt átlagos. Mindenki hordozott magával valamit, valamit amivel nap, mint nap meg kellett küzdeni.

Elsőkönyves íróként azt kell mondanom Stella megugrotta lécet, igaz nem mindenhol volt tökéletes a regény. Ámbár tökéletes mű nem létezik. Olykor nekem kicsit élesek voltak a jelenetek közti váltások, és egy két esemény túl sebesen történt…túl hamar lobban fel a szerelem. Nekem ez egy kicsit gyors volt, és a nagy érzelmi kinyilatkoztatások után hirtelen már egy totálisan más élethelyzetben találja magát az olvasó a szereplőkkel együtt. Mindezt leszámítva egy nagyon szép történetet kaptam a szeretetről, a szerelemről és megint csak bebizonyosodott, hogy a gyermekkorban szerzett sebek és traumák egész későbbi életünkre hatással vannak. Azokból felgyógyulni, azokon túllépni pokolian nehéz…főleg ha újabb és újabb sebeket szerzünk és minduntalan a földre zuhanunk.

Bővebben: https://doktorina.blogspot.com/2022/01/stella-albright-…

L_Sandra P>!
Stella Albright: Miután elmentél

Ez a könyv szerelmi vallomás a zene iránt. A zene begyógyítja a fájó sebeket, megvigasztal. A zene gyönyörű, fájdalmas és mesés is egyben, képes világokat megmozgatni. A szerelem, a szeretet képes elfeledtetni a múltbeli sebeket, képes meggyógyítani őket, de képes a legnagyobb sebeket is ejteni, mikor eltűnik.

Nekem nagyon tetszett ez a történet. Harmony és Hayden szerelme, a zene iránti szeretet megjelenítése. Imádtam, ahogy Harmony zene iránti érzései megjelentek a lapokon, ahogy egy koncerten érzett érzéseit olvastam. Tetszett, hogy az addig visszahúzódó lány képes volt nyitni a kételyei és korábbi fájdalma ellenére.
Különleges könyv, történet. Gyönyörű vallomás a zene felé, komolyabb és nehezebb témákkal vegyítve: gyász, cserbenhagyás és családon belüli erőszak. Megmutatja, egy gyermekkori trauma mennyire mély nyomot képes hagyni a fiatal lelkeken, mennyire nehezen lehet feldolgozni őket.
Az írónőnek ez az első könyve, nagyon remélem, még sok könyvet olvashatok tőle, mert engem a stílus, az igényes fogalmazás megvett. ♥

Stella Albright: Miután elmentél

El sem hiszem, hogy 9 hónapig várt a polcon ez a csoda arra, hogy elolvassam. Kívül belül gyönyörű, tele érzelmekkel, a végén az én szívem is kicsit megszakadt, várom, hogy olvassam a folytatást. Szerettem a két főszereplőt, de Harmony papája sem semmi.

rekamoly20 P>!
Stella Albright: Miután elmentél

„- Szóval a hibáim ellenére is szeretsz?
Nem – válaszolom halkan. – Azokkal együtt szeretlek.

Hivatalosan ki kellett volna már nőnöm az ifjúsági könyvekből, de én nagyon szeretem őket és úgy érzem, soha nem fogom megunni egyiket sem. ❤ Ez a duológia pedig különleges helyet foglal el a szívemben, főleg a második rész, de először is beszéljünk az első kötetről.

A komolyzene szeretete az egész könyvben hatalmas szerepet játszott, amit én rettentően élveztem. Annyira gyönyörűen írta le az írónő Harmony zenével kapcsolatos érzelmeit, hogy teljesen magával ragadott és végül kerestem magamnak egy Spotify listát. Szerencsére találtam kimondottan olyat, amit a Búcsúszimfóniához készítettek, így végig azt hallgattam… s általa lett még intenzívebb az élmény.

A történet maga nagyon elgondolkodtató és szívszaggató volt, a hideg is kirázott sokszor egy-egy mondat után. Ezenkívül nagyon szerettem, ahogyan a szerző levezette a belső, fájdalmas vívódásokat és azt, hogy a szereplőkben elindult egy kis személyiségfejlődés. Olyan fantasztikusan fogalmazta meg a cselekményt és a gondolatokat, hogy öröm volt olvasni. Egyetlen kifogásom volt csak a könyvvel kapcsolatban, mégpedig az, hogy az én ízlésemnek gyors volt az a nagy szerelem, ami első csapásra kialakult Harmony és Hayden között. Én hiszek abban, hogy az ilyen mély és végtelen érzelem kialakulásához több idő kell, mint egyetlen pillanat. (Ez a csillaglevonás oka is, bár sokat gondolkodtam mi legyen…)

Nem egy boldog történet, rengeteg minden történt és számos szomorú eseményt átélt a főszereplő. A végét meg is könnyeztem, de ez „semmi” nem volt ahhoz képest, amit a második kötetnél átéltem… mert az annyira összetört, hogy nem is tudom mit írjak róla.

A szereplők nem tökéletesek, „hibát hibára halmoztak”, de én szerettem őket. Harmony kapcsolata a zenével csodálatos volt, Hayden pedig bár tipikus rosszfiúnak tűnt, kiderült, hogy közel sem volt az. Mindkettőjüknek voltak sebei, amik bár már félig-meddig behegedtek, eltűnni nem tűntek, de a gyógyulás (talán) itt kezdődött el.

Ha egy csodálatosan megírt, megható, ifjúsági történetre vágytok, akkor ez a Ti könyvetek! De vigyázzatok! Legyen a kezetek ügyében a következő kötet is! ❤

S akkor folytatódjon az érzelmi hullámvasút… olvasd el a második kötetről szóló véleményemet is.

Ani249>!
Stella Albright: Miután elmentél

Nagyon szépen megírt, megható és elgondolkodtató történet. Az eleje kicsit nehezen indul, na, de utána! A két fiatal főszereplő karaktere jól kidolgozott, el lett találva. Különbözőek, de mégsem! Nagyon is illenek egymáshoz, kiegészítik és megértik egymást! Annak ellenére, hogy sejthető a vége, várom a folytatást!

Mara_olvas >!
Stella Albright: Miután elmentél

Hiába a gyönyörű gondolatok, ízes fogalmazás, mert olvasás közben végig máson járt az agyam. Próbáltam megfejteni, hogy egy-egy jelenet miért okoz deja vu érzést. Kezdve a Londonból jött sráccal brit akcentussal…Miért?
Nagyon sajnálom, de hiányzik az egyediség. Az írónő tehetséges, szépen ír, ez nem kérdés, de kellene egy saját, ütős sztori.

Beszterczei_Erika>!
Stella Albright: Miután elmentél

Nem, hogy a lelkemig, inkább a csontomig hatolt a könyv! Könnyek, szív és lélek nélkül olvasni sem lehetne őket! Egy fájadalmas múlt, mely megtöri, szétszaggatja, porrá zúzza a jelent…. a ködbe vész… sokszor belehaltam olvasás közben, majd próbáltam Harmonyval együtt újjá születni… jézusom, GYÖNYÖRŰ volt és nagyon, de nagyon várom azt a folytatást…

A karakterek nagyon tetszettek, számomra jól meg voltak formálva. Mindenki cipelte a saját keresztjét és a lelke fájdalmát, melyet az írónő nagyon jól átadott.

Fájdalmas írás, múltról és jelenről, halálról és életről, reményről és esélyről, szeretetről és szerelemről, álmokról és hazugságról. Megtanít, hogyan legyél erős, hogy küzdj a démonaid ellen, és, hogy igenis létezik igaz szerelem, ami nem rózsaszin ködbe van csomagolva. Megmutatja, hogy az anyai szeretet végtelen, egy szív többet ér az életnél „benned élek tovább” . A hideg ráz még most is, ahogy belegondolok anyaként.

Gyönyörű mondatokban gazdag fejezetek, melyeket teljesen átéreztem olvasás közben.

Kedvenc hangszerem a hegedű, de olvasás közben egyszer sem mertem meghallgatni az adott szimfóniát, féltem, hogy még jobban el törik a mécses…

Imádtam és köszönöm az erőt és a tanítást amit a könyv által kaptam.

Nagyon várom a folytatást!! Rengeteg kérdést és egyben mély nyomot is hagytak bennem.

Kedvenc idézetem lett:
""Nem tudjuk, mi lesz holnap, de talán pont ez benne a szép. Mert megtanít értékelni a jelent."
@stellaalbright ♥️

Trice29 P>!
Stella Albright: Miután elmentél

Nehezen találok szavakat. Különleges könyvet olvastam.
Az első harmadában a könyvnek egy szépirodalmi műben éreztem magamat. Szép leírások, megszívlelendő mondatok és igazságok. Mindezek mellett lassan csapegtetve megismerjük Harmony világát. Ami nem olyan csillogó, mint a hangok, amit a hegedűjéből előcsal. Nagyon lassan építkezik a történet.
Aztán elérünk a közép részhez, ahol már gyorsulnak az események, bekerül a képbe Hayden, aki szintén nagy és nehéz zsákkal terhelt. Kezdenek kibontakozni az események és a gyomrom egyre keményebb. Előkerül a papírzsepis doboz és a könyv végére félig megtörtem. Függővég ezerrel. Éjjel nem fogok aludni, mert kell a következő rész ♥
Azt hiszem ennek a könyvnek csak akkor szabad nekikezdeni, ha mindkét rész megvan.
Ugyanakkor régen mozgatott meg lelkileg ennyire egy történet. Remélem a második fele is ilyen erős lesz ♥♥♥

hajdu_zsuzsa>!
Stella Albright: Miután elmentél

Gyönyörűen megírt szívbemarkoló történet egy fiatal lányról, Harmonyról. Szépen megfogalmazott gondolatokat tartalmaz ez a könyv, nagyon sok igazsággal megfűszerezve. Bár volt olyan része, amikor kezdett tipikus tinisztorinak tűnni a bulikkal, kosaras haverokkal, verekedésekkel és verekedésekkel off, de végül átlendültem ezen és a végére pozitív irányba billent a könyv iránti érzelmem.
Tetszett, hogy fejezetek helyett szimfóniákra van tagolva a könyv, mindegyikhez tartozik egy zene. Kíváncsi vagyok a folytatásra is, mert tényleg olyan stílusban ír az írónő, amely elvarázsolja a lelkedet.

Dina91 P>!

Nagyon ritka, amikor találsz valakit, akivel az udvariassági kérdéseken túl tudsz mélyebb témákról is beszélgetni, akit a lelked is érdekel, nem csak a tested.

Nem tudok jól szeretni.
Aki igazán kéri, azt is végül eltaszítom magamtól.

dontforgettosmileandread P>!

Reménytelenül beleszerettem a gondolatba, hogy újra lássam, és belerülök abba, amibe bele sem akarok gondolni; hogy valaha is elveszíthetem őt

Dina91 P>!

Sosincs olyan szélesre tárva a szívünk, mint amikor először vagyunk szerelmesek.

dontforgettosmileandread P>!

Ugye mennyire érdekes az élet? Az egyik nap még minden rendben, az életed tökéletes, másnap pedig átfordul valami teljesen másba. Különös, ahogy egyik pillanatról a másikra gyökerestül megváltozik az ember sorsa, és egy perc alatt rémálommá változik az élet.

dontforgettosmileandread P>!

Bármennyire is szörnyű, de az igazság az, hogy
sokszor egy kimondott szó milliószor fájdalmasabb, és sokkal mélyebb nyomot hagy bármilyen fizikai sérelemnél.

dontforgettosmileandread P>!

– Keresned kéne egy lányt, aki nem olyan bonyolult, mint én – mondom végül halkan.
– Szeretem a bonyolultat – mosolyog, hangja minden eddiginél határozottabban hangzik.

dontforgettosmileandread P>!

A rossz döntéseknek is van hasznuk, értelmük. Minden döntés lehetőséget adhat, hogy tanuljunk valamit magunkról és a világról, és ezt az ismeretet a részünkké tegyük.

Búcsúszimfónia-duett sorozat · Összehasonlítás