Kristóf ​titkos receptjei 10 csillagozás

Fenséges fogások növényi alapon
Steiner Kristóf: Kristóf titkos receptjei

Amióta ​világ a világ, az ember kíváncsian keresi „a titkot” – legyen szó egy távoli ország kincseiről, egy ismeretlen fűszerről vagy egy mosolyról, amely egy sokat ígérő új kapcsolat kezdete lehet. A két legnagyobb „titok” pedig, amit olyan sokan keresnek – és ezt a Google is alátámasztja – a boldogság és a mennyei ételek receptjei. Én is ezeket kutatom, amióta élek, tapasztalok, utazom, írok, főzök – és időről időre megosztom, mi mindent találtam út közben. Most épp 108 növényi alapú, lélekmelengető, laktató receptet. Ebben a kötetben 54 vadonatúj fogást találsz magyarul, angolul pedig azt az 54 klasszikus receptet adom közre, amelyeket a legtöbben kértek tőlem világkörüli gasztrokalandozásaim során.

Kozmopolita, kreatív főzés, kulináris-kulturális élmények, gasztro-zarándoklat a sületlenek Nyers-országába, a nagyvilág nemzeteinek karácsonyi kaja-kincsestárába és természetes(en) Koktél-királyságba. A gasztrotrendek mentén visszanyúlunk a gyökerekig: a táskámban lapuló… (tovább)

Kulcslyuk, Budapest, 2018
208 oldal · ISBN: 9786155281990

Baráth_Zsuzsanna P>!

Steiner Kristóf: Kristóf titkos receptjei Fenséges fogások növényi alapon

Imadom Kristof hedonizmusat es laza stilusat. Ismet kaptunk tole egy jo adag izorgiat, ezuttal multikulti kornyezetben, mert a konyv fele angolul irodott. A sok finom falat mellett kavemaniaskent az otizu capuccino lett a kedvencem:-)

Dorothy_Gray P>!

Steiner Kristóf: Kristóf titkos receptjei Fenséges fogások növényi alapon

Kristóf elég megosztó személyiség, én mondjuk sose követtem a pályafutását, nem érdekelnek a „celeb dolgok”, de az eddigi könyveiből is átjött nekem az ételek iránti szenvedélye, nekem szimpatikus, és jó tippeket, trükköket osztott meg velünk. Ez ebben a könyvében sincs másként, és nekem tetszett, hogy mindegyik receptjéhez elmesél egy kis sztorit, személyesebbé teszi a könyvet és nem mellesleg baromi jó receptúrái vannak :)

szandi_nemeth P>!

Steiner Kristóf: Kristóf titkos receptjei Fenséges fogások növényi alapon

Imádom Kristófot! Mind a három könyve megvan, a receptek klasszak, bár még nem sok mindent próbáltam ki, de a jövő évi célok között van, hogy minél több receptjét el készítsem. De nem is a receptek a legjobbak, hanem maga a személyisége. Nagyon jó kis történetek, kitűnő humor, nagyon bírom őt, igazi könyvvé teszi a szakácskönyvet. Kristóf, még sok könyvet adj ki kérlek, imádlak :)

esztus02>!

Steiner Kristóf: Kristóf titkos receptjei Fenséges fogások növényi alapon

Szögezzük le: nem vagyok vegán. Kacsintgatok felé, és amit csak lehet, alternatív módon készítek el (növényi tejet iszom, nem használok cukrot, csökkentettem a hús – és tojásfogyasztásomat, stb), teljesen vegán valószínűleg soha nem leszek. Ugyanakkor megértem Kristóf és a többiek elveit és gondolkodásmódját. Tetszettek a kis történetek a receptek mellett, tetszettek azok az írások is, amik nem egy-egy étel elkészítéséről szóltak (például a #MorningMantra vagy a vegánságról szóló részek). Imádom azt a stílust, ahogy Kristóf ír, és plusz pont, hogy a legbonyolultabb összetevő az agavészirup és az alga volt. Most pedig megyek, beszabadulok a konyhába és készítek valami vegán finomságot.

Rekuuu663>!

Steiner Kristóf: Kristóf titkos receptjei Fenséges fogások növényi alapon

Különleges, hogy kétnyelvű, a színek és az ételek is rendkívül izgalmasak benne. Szintén nem csak vegánok vagy vegetáriánusok élvezhetik! Kreatív, ízes, gazdag az egész könyv, talán jobb, mint az első kettő. :)

Renata_Berta>!

Steiner Kristóf: Kristóf titkos receptjei Fenséges fogások növényi alapon

Tetszett benne az, hogy „vagy” lehetőséggel meg van adva a hozzávalóknál a recept elkészítése. Tehát ha valamit nem tudnánk beszerezni, mivel helyettesíthető.
Aranyos a happy hours rész is, de azt gyorsan lapoztam tovább, mert főleg receptek miatt kölcsönöztem ki a könyvet :) ahhoz viszont lehet találni sok-sok mindent :) A csatni elkészítésénél tetszett hogy 3 lehetőséget is leírt Kristóf, így bátran lehet válogatni, kinek milyen a szájíze. Szép fotók, igényes megjelenés.