100 ​legendás macska 6 csillagozás

Stefano Salviati: 100 legendás macska

A 21. század hajnalán a macska vált a legnépszerűbb társállattá. Ez híven tükrözi az ember elragadtatását, amelyet a csodálatos háziállat iránt érez. A történelem során jó néhány híres macska neve maradt fenn. Akár mítoszok fűződnek köréjük, akár valóságosak, nyugtalanítóak vagy szeretetre méltók, ihletadók vagy egyszerű társak, híresek vagy istenségek – ebben a cicák dicsősége előtt hódoló könyvben száz legendás macska vonul fel ünnepi parádéra. Valamennyi elbűvöli az embert szépségével, ragaszkodásával és különös hűségével. Az albumot végig reprezentatív fotók teszik még élvezetesebbé, egyedivé.

Aréna, Budapest, 2007

Mollika>!
Stefano Salviati: 100 legendás macska

Jó kis könyv, amely macskákkal kapcsolatos rövidke történeteket tartalmaz. Ezek egyrészt mítoszok, népi legendák, másrészt híres, ismert emberekhez (pl. írók, államférfiak) fűződő anekdoták, feljegyzett események, harmadrészt a művészetek terén is híressé vált, múzsaként szolgáló bársonytalpúak történetei.
Nekem, mint nagy macska rajongónak sok történet ismerős volt, de találkoztam újdonságokkal is:) Szerintem aki egy kicsit is szereti a macskákat, sok érdekességet fog olvasni. Végezetül megjegyezném hogy a könyv összképéhez és ötcsillagos értékeléséhez az egyes történetekhez tartozó szép és érdekes illusztrációk is hozzájárultak.

maneki_neko>!
Stefano Salviati: 100 legendás macska

Szórakoztató összeállítás. Volt újdonság is, amit a macskák „történelméből” most olvastam először. Annyi nem tetszett csak, hogy kegyetlenségekről is elég sokat írnak, ami macskarajongóként elég fájdalmas volt. És egy nagyon szubjektív észrevétel: azok között a művészek között, akikről a könyvben írnak (mert szerették a macskákat), mintha túl sok lenne a francia. Ez persze egyáltalán nem baj, csak megjegyeztem.