Mérgek ​szigete (Diabolik 2.) 16 csillagozás

Stefano Ferrario – Patricia Martinelli: Diabolik – Mérgek szigete

Diabolik talán mág sosem találkozott olyan tiszta szívű, idealista fiatallal, mint az életvidám Sonia Stern. A lány kész bármit odaadni azért, hogy az élővilág megmentőjeként dolgozhasson.

A sorozat új epizódja nagy ívű történetet rajzol elénk barátságról, elhivatottságról, és önfeláldozásról, amelyre végzetes veszélyt hoz a természetet kizsákmányoló emberi kapzsiság.

126 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155947032 · Fordította: Budai Balázs · Illusztrálta: Mario Cubbino, Stefano Toldo
130 oldal · puhatáblás · ISBN: 9756150018935 · Fordította: Budai Balázs · Illusztrálta: Mario Cubbino, Stefano Toldo

Razor P>!
Stefano Ferrario – Patricia Martinelli: Diabolik – Mérgek szigete

Ez a kötet bizony nem finomkodott, szép számmal hullottak a szereplők.
A történet elején az egy betörésből menekülő, ám megsérülő Diabolikot kisegíti az ifjú Sonia Stern. Diabolik cserébe megígéri neki, hogy ő is segít rajta, ha bármikor szüksége lenne rá. No, ugrás tíz évvel későbbre, Sonia riporterként egy gazdag iparmágnás piszkos ügyeit próbálja felderíteni egy gyönyörű szigeten. Ő természetesen ezt nem nézi jó szemmel, és mindent megtesz a zavaró tényező félreállítására.
Ez ismételten nem egy betöréses/rablásos sztori, itt inkább Diabolik antihős jellege van kihangsúlyozva: megteszi, amit a törvény nem enged, ám egyébként sokan megtennének. spoiler Sajna a cím kissé spoileres, lelövi a poént, bár a kötet így is bővelkedik meglepetésekben.

Molymacska>!
Stefano Ferrario – Patricia Martinelli: Diabolik – Mérgek szigete

Ebben a részben kicsit árnyaltabb minden: Diabolik és Eva kapcsolata és személyisége is, de a bűn fogalma is (hiszen egy „lázadó lány” védi a természetet). Nagyon tetszett a rengeteg gyönyörű kép a szigetről és az élővilágról, és természetesen a különféle emberekről is, akik egy kicsit mind mások.
Nem kell nagy dologra számítani, pörgős, akciódús, állatvédő.

Lilla>!
Stefano Ferrario – Patricia Martinelli: Diabolik – Mérgek szigete

Eddig talán ez a kedvencem azok közül, amiket olvastam. Tetszett a helyszín, az, ahogyan Sonia és Diabolik útjai összefonódtak, és persze a történet is, pörgős volt és izgalmas.

Chris >!
Stefano Ferrario – Patricia Martinelli: Diabolik – Mérgek szigete

Ez volt az első kötetem Diabolik világában, és azt kell mondanom, hogy remek belépőként szolgált. (Ennyit arról, hogy nem kezdek bele újabb képregény-sorozatba, erre itt van egy, aminek közel 20 kötete jelent meg magyarul.) Ezek az olaszok kimondottan értenek az élvezetes történetek megírásához – képregény fronton is.

Diabolik sorozat · Összehasonlítás