Az ​összetört szív balladája 12 csillagozás

Stefano Cardoselli – Andrea Amenta – Tommaso Devito – William Graam – Panta Rea: Az összetört szív balladája

Csak ​számok vagyunk a számok tengerében.
Számok, csupán számok, de egyes számok sokkal többet érnek, mint a többi.

A kor – a hol és a mikor – nem fontos.
A közeljövőben a túlnépesedés lesz a legsúlyosabb probléma.

A születésszabályozás állampolgári kötelességgé válik, de az egyéni akarat önmagában nem lesz elég…

A céltalan háborúk szórakoztatási formává válnak; szabályozott halálok, milliós lottó.

Állatként bélyegeznek meg, és lottószámként húzzák ki a halálodat – győzelem a családodnak.
A romlottat, a gonoszt, a legrosszabbat hirdetik és szponzorálják tisztességesként, igazként és jóként.

A közeljövőben a társadalom más elvek szerint működik majd, a jó és a gonosz, a szeretet és a gyűlölet egy más felfogásmódja alapján.

Csak kevesek születnek majd megváltoztathatatlan, természetes moralitással; mert soha senki sem fogja tudni megváltoztatni egy igazán szerelmes ember számára a szeretet értékét.

Az abszurd… (tovább)

Frike Comics, Budapest, 2020
114 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155891212 · Fordította: Rusznyák Csaba

fowler P>!

Pfú(j), de beteg… egyszerre V, mint Vérbosszú, John Wick, Éhezők viadala, Battle Royale, Kill Bill… a fülszöveg nélkül a cselekmény nehezen lenne érthető, a képi világhoz hasonlóan a háttér is elnagyolt… de nekem valamilyen perverz módon mégis valamiért tetszett. De nagyon beteg. És véres. Erőteljesen korhatáros cucc.

No_Exist>!

Oh, hát, nem is tudom. Mindenre gondoltam csak erre nem, mondjuk a cím lehetett volna árulkodó, de azt pont figyelmen kívül hagytam.
Kicsit rövidnek érzem, de talán így üt igazán. Meglepő módon a rajzok nagyon tetszettek, nézegettem volna tovább, olvastam volna még egy kicsit többet erről világról.

peterszebeni I>!

Nagyon szerettem volna szeretni ezt a képregényt de bevallom, nem igazán fogott meg. A kötet borítója egyszerűen gyönyörű, és a beltartalom is időnként hasonlóan magas színvonalú, de többségében úgy éreztem, hiába stilizált a rajz, mégis sokszor követhetetlen, melyik képen mi történik. A történet szintén nagyon egyszerű, és a karakterekről sem tudunk meg sokat, így sem a főhőshöz, sem a főgonoszokhoz nem kapcsolódunk, mivel egyikük sem igazán karizmatikus. Valamint a szűkszavúság, és amiatt, hogy nagyon kevés képet tartalmaz egy-egy oldal, így nagyon gyorsan át is lehet pörgetni a kötetet.

cyrussmith>!

Sokadik olvasás után sem merném azt mondani, hogy tökéletesen értem minden tekintetben, mire is gondoltak a költők, de sokadik olvasásra is ugyanazt a megmagyarázhatatlan, jóleső bizsergést érzem a vérben tocsogó főhős láttán. Van valami lázálom-szerű ebben a pszichedelikus-disztópikus hentelésben, ami a néhol kicsit esetlen szövegek és a nem igazán túlbonyolított történet ellenére is végig fennkölt és elegáns. Az adott műfaji keretek, panelek, toposzok mentén menetelő képregények sűrűjében nagyon jól tud esni egy ilyen kamikáze, a maga módján művészi koncepció.