Piroskák ​összeesküvése 10 csillagozás

Stefano Bordiglioni: Piroskák összeesküvése

Helyettesítő tanár érkezik az 5. bébe. Elvira néni valóságos csapás! Nem elég, hogy hörcsögöcskéknek becézi a felsős tanulókat, de még azt is elvárja tőlük, hogy dedós csapatjátékokat játsszanak az udvaron, amitől az egész suli röhögőgörcsöt kap. Az osztály bosszút esküszik. Épp kapóra jön a házi feladat: a Piroska és a farkas meséjét kell átírniuk. Az írásfüzetek lapjain megszülető történetek hőse egészen más, mint a mesebeli kislány: van köztük büdös, feleselő, verekedős, okoskodó, pihent agyú, lusta, ostoba és falánk Piroska. Persze a farkas sem falja föl őket. Vajon ezek a rémséges, otromba Piroskák észhez térítik a rózsaszín-mániás, mézesmázos Elvira nénit?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek

Móra, Budapest, 2009
144 oldal · ISBN: 9789631186666 · Fordította: Székely Éva · Illusztrálta: Kalmár István

Uzsonna
Stefano Bordiglioni: Piroskák összeesküvése

Az ötletek jók, a történet nem igazán…
Jó ötlet, hogy az ifjú Stefano leírja iskolás élményeit a majdani 50 éves Stefanonak.
Jó ötlet még a Piroskás meseváltozatok, sokat somolyogtam rajtuk.
Maga az iskolai történet viszont nem egy nagy durranás, ennél biztosan történtek érdekesebb dolgok is az iskolában, amit meg lehetett volna örökíteni…
És miért nem lehet nyíltan a szemébe mondani a tanár néninek, hogy ne nézze őket dedósnak? Lehet, hogy így hamarabb célt értek volna…
A Piroska mesékért viszont tényleg érdemes elolvasni! :-)

Arabella
Stefano Bordiglioni: Piroskák összeesküvése

Nekem ez tetszett. Feldobott. De tényleg. Jókat mosolyogtam rajta. Azért annyira nem kell ezt komolyan venni, hogy iskolai történetnek nem jó. Dehogynem. Épp így volt szórakoztató a számomra. Úgy tekintettem rá, mint egy jó kis esti olvasásra elalvás előtt. ( igazából tegnap olvastam, de nem voltam gép közelében… általában sosem vagyok, mikor olvasok…..akkor ugyanis nem hagyom, hogy elvonja a figyelmemet más a könyvről). Szerintem azért jó, hogy felnőttként olvastam, mert értékelni tudom a 20 féle Piroska-mesét :)

Marsie
Stefano Bordiglioni: Piroskák összeesküvése

A történet talán egy kicsit egyhangú, de a „piroska-történetek” miatt érdemes elolvasni! :D

Lahara ISP
Stefano Bordiglioni: Piroskák összeesküvése

Hát ebből én már valahogy kinőttem. Persze ötletes, hogy annyi bőrt húzzunk a Piroska és a farkasról, ahányat lehet, de ezt a könyvet én nem is ajánlom 11 éven felülieknek. Na jó, de! Olyan helyettesítő tanároknak, akik a könyvben szereplő Elvira nénihez hasonlatosak. Emlékeztetőnek, hogyan is nem kell viselkedni. De ugyanezt a gyerekeknek is, mert a helyettesítő tanár is ember, akármennyire is rózsaszín.
Az illusztrációk nagyon nem tetszettek, és boltban olvastam el.

Ruusunen

Hát ööööö…
Igyekszem tárgyilagos lenni, és igyekszem elvonatkoztatni a koromtól.
Tudom én, tudom, hogy gyerekeknek szóló könyv ez, na de akkor is. Töröm a fejem, agyalok, emlékezek, vájkálok a múltamban, idézgetem gyerekkori élményeim, ízlésem és még így is azt kell mondanom, hogy ezt a regényt 10 évesen pont ugyanilyen unalmasnak találtam volna, mint most 27 évesen. Már megint az történt, hogy van egy kolosszális ötlet, de a kivitelezés a legnagyobb jóindulattal is csak középszerű.
Túl vagyok. Ezen is. Plusz egy könyv az idei olvasmányok között. Sajnos csak ennyit tudott nyújtani.

sassenach
Stefano Bordiglioni: Piroskák összeesküvése

Aranyos, szerethető, de messze elmarad a magyar ifjúsági regények mögött. (a hagyományos pöttyösökre/csíkosokra gondolok) Valahogy olyan idegennek éreztem.

szabszev
Stefano Bordiglioni: Piroskák összeesküvése

Aranyos kis könyvecske volt egy általános iskolai osztály napjairól. A helyettesítő tanár még nekem is kissé idegesítő volt, de a diákok reakciója sem volt semmi… Nekem a legjobban az író Piroska-verziója volt, majdnem leestem a székről, annyira nevettem Pörgős Piroskától, de sok fárasztó, kissé erőltetett történet is volt benne. Lehet, hogy már túl „idős” vagyok ehhez a könyvhöz?! :-)

Arabella

Rózsaszín a tenger, rózsaszín az út,
rózsaszín a nagymama, rózsaszín a kút,
rózsaszín őszutó, rózsaszín a nyár,
rózsaszín a zeller és rózsaszín a vár,
rózsaszín a nadrágom, rózsaszín az ingem,
rózsaszínű e világon alighanem minden.

Marsie

– …gyere ide!
– Ide? Milyen értelemben? – kérdezte töprengve a kislány – Minden viszonylagos: az én szempontomból az „itt” ott van, ahol most vagyok, tehát a „gyere ide” kifejezés nem bizonyulna helytállónak. Ez esetben helyesebb volna azt mondani: „maradj itt”. Ha viszont az „itt”-tel egy hozzád közele helyet akarunk meghatározni…

Professzor Piroska

zohannna_szab

-Tanár néni, kimehetek a mosdóba?
– Persze, hogy kimehetsz. (…)
Francesco megköszönte, aztán leült; esze ágában sem volt, hogy kimenjen. A helyettes tanerő nyilván azt hitte, hogy a gyerek nem értette.
– Francesco, azt mondtam, kimehetsz a mosdóba. Miért nem mész?
– De most nem kell!- kiáltott fel vigyorogva.- Minek menjek ki? Csak akartam tudni kimehetek-e. Ha kell, majd kimegyek.