Nincs ​mitől félni! (Nincs mitől félni! 1.) 49 csillagozás

Stefanie Dahle: Nincs mitől félni!

Álomszép erdei történet varázslatos illusztrációkkal.
Brúnó mackó nagyon szeretne bátor lenni, de sajnos borzasztóan retteg a pókoktól és a kísértetektől.
Ezért aztán legjobb barátjával, Bundással, a kis bűzös borzzal elhatározzák, útnak indulnak – hogy Brúnónak legyen alkalma gyakorolni a bátorságot…
Útjuk egyenesen a Méhmező mögött található, elhagyatott boszorkánylakhoz vezet. Juj, de hisz ott kísértetek tanyáznak! És valóban, a házban egy hatalmas üstben furcsa kotyvalék rotyog a tűzön…
– Van itt valaki? – kérdezi bátortalanul Brúnó mackó.
Persze, hogy van! Fülöpnek, a nyuszinak sürgősen segítségre van szüksége.
És a barátok – hupsz – máris egy fergeteges varázskaland kellős közepén találják magukat.

Eredeti cím: Die zauberhaften Drei

Eredeti megjelenés éve: 2020

Manó Könyvek, Budapest, 2023
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635840274 · Fordította: Nánási Yvette · Illusztrálta: Stefanie Dahle
Manó Könyvek, Budapest, 2021

Porcsinrózsa>!
Stefanie Dahle: Nincs mitől félni!

Nagyon igényes kivitelben olvashattam egy félénk maciról, és az őt bátorító barátokról. Ami a bűbájos illusztrációkat, tündéri rajzokat illeti : igazi gyerekkönyv. Színvilágával, kifejező figuráival ízlést formál, csak felső fokon lehet írni róla. Én azonban nem szeretem a „kísértethistóriákat”, az olyan történeteket, amelyekben ez a félelem forrása. Sem felnőttek olvasmányaként, sem pedig gyerekeknek. Mondhatná bárki, hogy ugyan, ez egy ártatlan dolog. Mégsem olvasnám fel esti meseként egyik unokámnak sem.
Ezért a fél csillag levonás. Egyébként gyönyörű mesekönyv, sokáig lehet az aprólékos gonddal kidolgozott részleteket nézegetni, lapozgatni, még a felnőtteknek is.

Kiss_Julianna>!
Stefanie Dahle: Nincs mitől félni!

Gyönyörű rajzokkal tele könyvecske. Bátorságról, barátságról. Hogyan segítí megtanítani a borz, a mackót hogy ne féljen.

olvasóbarát >!
Stefanie Dahle: Nincs mitől félni!

Brúnó, a félénk medve és Bundás a kis bűzös borz barátok. A borz szeretné, ha barátja bátrabb lenne, ezért közösen indulnak kalandokat keresni az erdőbe. Az elhagyott boszorkánykunyhóban meg is lelik a kalandot, sok új felfedezést tesznek, kipróbálják a repülő szőnyeget, Brúnó még varázsolni is kénytelen, hogy segítsen a bezárt varázsló kiszabadításában, akiről kiderül, hogy egy nyúl. A történet végén egy nagy vacsora veszi kezdetét, és kiderül, hogy a medve nem is olyan gyáva és ügyetlen. Nagyon szerethető rajzok és kedves történet.

hobor_ria>!
Stefanie Dahle: Nincs mitől félni!

Elképesztően édes mese és gyönyörű illusztrációkat is tartalmaz. Még eddig nem is találkoztam olyan mesével szerintem ami bemutatja azt hogy félhet valaki mindentől, aztán szerencsére a bátor kis barát mellett ez megváltozik.

Szerintem nagyon édes és a gyerekek is élvezni fogják mind a mesét, mind a nagy és színes illusztrációkat.

Az egyetlen dolog ami zavart, hogy rögtön az első oldalon a fehérrel írt történet egy része teljesen beleolvad a háttérbe, így kicsit nehezebb volt azt a részt elolvasni.

Firoci>!
Stefanie Dahle: Nincs mitől félni!

Hihetetlenül aranyos mesekönyv, minden oldala igazi vizuális élvezet.
A történet rövidke, de nagyon helyes.
Egyetlen dolog zavart csak, mégpedig a borz neve: Bundás. Ez inkább egy medvére illik szerintem és mivel a történetben szerepel egy mackó is, mindig rá asszociáltam a Bundás nevet olvasva.

szélcsengő>!
Stefanie Dahle: Nincs mitől félni!

A könyvtárunk gyerekrészlegének rendeltem, és most, hogy megjött, le se tudom venni a szemem róla, olyan gyönyörű!!! Úgyhogy azonnal el is olvastam! De nem csak szép, hanem a történet is aranyos! Csak azt sajnálom, hogy nem hosszabb. Tényleg órákig el tudnám nézegetni a rajzokat, felfedezve rajtuk minden apró részletet! Meseszép!!!!

Juca P>!
Stefanie Dahle: Nincs mitől félni!

Gyönyörűek az illusztrációk, és a mese is nagyon tetszett. Lányomnak külön örömet okozott, hogy egy nyuszi is szerepel a történetben. Bundás, a mosómedve bátorítja a félénk Brúnó medvét. Kalandos mese kerekedett belőle.

brena>!
Stefanie Dahle: Nincs mitől félni!

Szenzációs! Gyönyörű rajzok,cuki történet, igényes mesekönyv. Rozi(2,5) akinek vettem,imádta,főleg a nyuszit a borítón.

A_Gréta22>!
Stefanie Dahle: Nincs mitől félni!

Régóta nézegettem már a könyvet, a megjelenése óta kíváncsi voltam miről is szólhat ez a mesekönyv, szóval gyorsan belelapoztam, aztán úgy döntöttem el is olvasom.

A történet igazán egyszerű, van egy nagy erős medvénk, aki mindentől fél, és a kis borz barátja próbál neki segíteni, hogy bátrabb legyen. A kötet csodálatos, a rajzolása igazán szép, a történet pedig szuper lehet azoknak a gyerekeknek akik hasonló gondokkal küzdenek, mint a maci. Gondolom az is volt a cél vele, hogy megmutassa bárki – még egy nagy, erős medve is – félhet dolgoktól, ugyanakkor ezek a félelmek néha teljesen alaptalanok. Amúgy az egész kötetnek teljesen őszi-halloweeni hangulata van, főleg ezzel a varázslós résszel.

Nekem nagyon tetszett a mesekönyv, ajánlani is tudnám, azt pedig majd meglátom, hogy itthonra is kerül-e belőle a polcra.

Nincs mitől félni! sorozat · Összehasonlítás