Maldív-szigetek 2 csillagozás

Stefania Lamberti: Maldív-szigetek

Praktikus, informatív, könnyen átlátható, a Booklands 2000 Kiadó a legérdekesebb helyekkel foglalkozik, kiemeli a legfőbb nevezetességeket és hasznos tanácsokat ad a kirándulással, szállással, vásárlással, étkezéssel és a pihenéssel kapcsolatban. Stefania Lamberti Olaszországban született és Dél-Afrikában végezte iskoláit. Az évek során nagy érdeklődést mutatott az állatvilág és az országok fotózása iránt. Neki és férjének saját televíziós produkciós irodájuk van, az Aqua Vision, mely számos dokumentumfilmet készített az állatvilágról. Jelenleg Johannesburgban élnek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Booklands útikalauzok Booklands 2000

Booklands 2000, Békéscsaba, 2005
128 oldal · ISBN: 963961307X

XX73>!
Stefania Lamberti: Maldív-szigetek

Nem valószínű, hogy mostanában a Maldív-szigetekre utaznék. Akkor meg miért ne vennék ki a könyvtárból oda szóló útikönyvet?! Csak hogy folytassuk a karanténutazásokat. És megpörgettem mellé a Google Maps földgömbjét is, mert úgy az igazi.

Egy nagyon frappáns összefoglalóval kezdődött a könyv. Sok fontos dolgot megtudtam belőle az ország történetéről, társadalmáról és természeti értékeiről egyaránt.

A folytatásban az egyes „régiók” bemutatásával folytatódott a szöveg. A szerző részletesen kitért egyes vendéglátóhelyekre illetve szabadidős lehetőségekre. (Nyilván ez már kevéssé naprakész.)

Sok gyönyörű fotó gazdagította a könyvet. Köszönöm az utazást! :)