Legyél ​te is kamionsofőr! 4 csillagozás

Stefan Seidel: Legyél te is kamionsofőr!

Hogy telik a kamionsofőr napja? Csupa érdekes tennivalóval! Olvasd el a könyvet, nézegesd a képeket, és te is megismerkedhetsz a munkájával.

Eredeti cím: Der kleine Lastwagenfahrer im Einsatz

Eredeti megjelenés éve: 2007

Alexandra, Pécs, 2008
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633706220 · Fordította: N. Kovács Tímea · Illusztrálta: Stefan Seidel

Tarja_Kauppinen IP>!
Stefan Seidel: Legyél te is kamionsofőr!

Dióhéjban: a fiam egy ideig ezzel aludt.*

Bővebben: mivel nem Abercrombie a szerző, idealizált, aranyos könyv. Karesz, a kamionsofőr nem szállít csempészárut, elégedettnek tűnik a benzinkúti kajával, és a magánéletére sem lehet kifogásunk. Már-már vonzó szakmának tűnik az övé, így a könyv alapján.
Külföldiből fordított gyerekkönyveknél olykor hajlamosak ott felejteni a képeken az eredeti nyelvű szövegeket; ezúttal nincs ilyen probléma sem. Még a kamion rendszámának a magyarítására is volt gondja az ügyes, alapos fordítónak.
Jó könyv.

*spoiler

Rena213>!
Stefan Seidel: Legyél te is kamionsofőr!

Fiam egyik kedvenc könyve lett. Mivel papa is kamion sofőr és ezután ki is próbálta ezt a nagy élményt, folyton előveszi és mutogatja benne papát. Ilyen egyszerű de hétköznapi dolgokról érdemes kis könyvecskén keresztül megismertetni dolgokkal a kicsiket. Ajánljuk mindenkinek.

elgatto>!
Stefan Seidel: Legyél te is kamionsofőr!

Én imádtam ezt a könyvet. A kisfiamnak vettük meg, és annyit kellett röhögnöm rajta, hogy beszereztem egy másodpéldányt, mikor a gyerek szétlapozgatta az elsőt.