Pókember: ​Örökké fiatal 25 csillagozás

Stefan Petrucha: Pókember: Örökké fiatal

Peter Parker mindent megtesz annak érdekében, hogy bajba kerüljön – hiszen fotóriporterként a bűnüldöző Pókemberről készített képek biztosítják a megélhetését. A baj pedig valóban megtalálja őt: rábukkan egy titokzatos, ősi kőtáblára, amit New York legnagyobb hatalmú bűnözői, Kingpin és a Maggia is meg akarnak szerezni. Hamarosan olyan veszélyes hajsza kezdődik, amelyben a metropolisz leghíresebb gengsztere és a maffia egyaránt Pókemberre vadászik…
Évek telnek el, és úgy tűnik, hogy a nyugalom kora köszönt a városra, ám amikor a Maggia halottnak hitt vezetője előkerül, ismét kiújul a harc a titokzatos kőtábláért. Peter Parker pedig egyáltalán nem lehet biztos benne, hogy a szerencse ezúttal is mellé szegődik…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Marvel regénysorozat Szukits

Szukits, Szeged, 2020
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634975595 · Fordította: Oszlánszky Zsolt
Szukits, Szeged, 2020
368 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634975649 · Fordította: Oszlánszky Zsolt

Pókember (Peter Parker)

Stefan Petrucha: Pókember: Örökké fiatal

Azt se gondoltam volna, hogy a Nagy Marvel Regénysorozat egy Pókember-kötete kapcsán írom azt, hogy ez már bántóan depresszív. Úgy éreztem, minél jobban haladok előre a cselekménybe, annál rosszabb és reménytelenebb az egész történet.
Nem is esett jól olvasni.

Peter Parker szenved, az egész regényben. Ha van valami, ami engem egy szereplőben fáraszt, az a nagy szenvedés látványos megélése és a siránkozás. Itt Peter beleesik ebbe, bár néha színesítésképpen mérges is – megjegyzem, olyankor jobban bírtam is. Minden téren gondok vannak: a magánélete, a családja, még a szuperhős életében is. Halálok, betegségek, üldöztetés és ellenszenv. Ez most nem a közkedvelt és barátságos Pókember, ez most a világfájdalmas és elkeseredett, gyászoló Pókember. Sokalltam is, zavart is, olvasni se szerettem.

A Pókember történetek része számomra a humor is, itt viszont ez is hiánycikk volt. Ugyan egy-egy mókásnak szánt beszólás akad a harcokban, de azokat erőltetettnek éreztem. Ha film lenne, azt írnám, hogy félresikerültek az egysorosok.

A nagy történet, a táblával és az ifjúsággal se állt eléggé össze. Nagy fordulat és meglepetés akadt benne, csak valahogy túlságosan sok a kitérő és a mellékszál. A lényeg elveszik, és nem is annyira jó az a fő történet, hogy kitartsak mellette.

A szereplők nagyon fekete-fehérek. Vannak jók, rosszak és pont. Talán csak a Gyík, dr. Connors a kivétel és elő is lépett ezzel a kedvenc szereplőmmé. Azt jól elkapta Petrucha, ahogy a jó doktorban egy ösztönösebb, gátlástalanabb entitás küzd a vezető szerepért, és a Gyík hogyan gondolkodik. Ezeket a részeket élveztem, és azon kaptam magam, hogy sokkal szívesebben olvasnék róla egy regényt.
(Petrucha úgy tűnik, antihőst ír jobban. A Deadpoolja rendben volt, a Pókembere viszont… enyhén szólva csalódás.)

Mozgalmas, érzelmek is vannak benne, de nekem nem hozta a Pókember-élményt és a történet sem kötött le eléggé.

Stefan Petrucha: Pókember: Örökké fiatal

Ééés visszatért a Barátságos és közkedvelt Pókember – aki megint nem igazán közkedvelt.
Mint ahogy megszokhattuk már Peter Parker történeteiből, Pókember izgalmas akciói mellett hősünk magánéletéből is sokat láthatunk.
Én nagyon meglepődtem, amikor megláttam ezt a könyvet, mert Pókembert láttuk már filmben, képregényben, animációsfilmben – de regényben eddig nem.
Azért a történet megértéséhez kellenek a filmek, mert sok dolog van, ami nincs annyira kifejtve, viszont a sorozat előző részei nélkül is érthető.
Érdekes volt Petert így is látni, és az újabb izgalmas kalandját végigkövetni.

Proud_Cody_Crybaby>!
Stefan Petrucha: Pókember: Örökké fiatal

A Marvel regények egy jobban sikerült darabja az Örökké fiatal. Könnyed, szórakoztató olvasmány, melybe csak 1-2 kisebb plothole rondít bele, de ezen kívül semmi komolyabb gond nincs vele.

budaifabi>!
Stefan Petrucha: Pókember: Örökké fiatal

Kicsit sötétebb a történet, mint az eddigiek, amikkel találkoztam, de talán ettől is emberközelibb.

EmeseGx>!

A tudás azt jelenti, hogy tudjuk:
A paradicsom gyümölcs.
A bölcsesség azt, hogy nem tesszük bele
A gyümölcssalátába

EmeseGx>!

Jó! Akkor csesszék meg! Ha az egész világ összeesküszik ellenem, akkor talán itt az ideje, hogy úgy viselkedjek, ahogy elvárják tőlem. Bűnözőnek tartanak? Úgy kezelnek, mint egy bűnözőt?
Akkor akár bűnöző is lehetek!

Kapcsolódó szócikkek: Pókember (Peter Parker)
BBetti86 >!

Viszont az utóbbi időben egyre többször érzem úgy, hogy a nagy horderejű döntések nem vegytisztán jók vagy rosszak, hanem a szürke mindenféle árnyalatában játszanak.

BBetti86 >!

Ha azt akarod, hogy benned éljünk tovább, az egyúttal azt is jelenti, hogy neked is élned kell.