A ​nácik aranya 6 csillagozás

Stefan Niemayer: A nácik aranya Stefan Niemayer: A nácik aranya

A világtörténelem legnagyobb rablását a nácik követték el a második világháború végén. Tonnaszám rejtettek el aranyat, ezüstöt, drágaköveket, műkincseket. Amit aztán később a megszálló amerikaiak leltek fel bányákban, barlangokban, tavakba süllyesztve. Mi lett a kincsek sorsa – később? Igaz, hogy az amerikaiak is loptak belőle? A szerző korabeli és a későbbi források alapján követte nyomon az irdatlan kincsek, köztük a magyar aranyvonat sorsát is.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Kódexfestő, 2017
Anno, Budapest, 2000

Csaba_Tóbi>!
Stefan Niemayer: A nácik aranya

Tényfeltáró könyv, kicsit száraznak éreztem a sok adat miatt. Azért érdemes elolvasni egyszer, mert ahogy a holokauszt során a nácik a kincseik eltüntetésében is profik voltak sajnos, amit a könyv szakavatott módon be is mutat.

Barbara_Valendorfean>!

Ez a könyv azon összeharácsolt, összerablott és más módokon szerzet kincsnek a sorsáról szól, amit 1945-ben a szövetséges hatalmak a nácik tulajdonában találtak.

Barbara_Valendorfean>!

Az újszerű hadviselés nem csupán azt jelentette, hogy a gépek szerepe addig soha nem látott méreteket öltött. Már nem az emberi erő, annak mennyisége vagy kiképzettségének foka volt a döntő, hanem az, hogy ki milyen minőségű, hatásfokú és mennyiségű harci gépezetet, szerkezetet, berendezést tudott bevetni.