Mesék ​a kertből 6 csillagozás

Stefán Luca: Mesék a kertből

Itt a kertészkedés ideje! Ebben a könyvben olyan növények mesélnek, amelyek nemcsak kerti földben, hanem akár cserépben, balkonládában is nevelhetőek.
Ki lehet a napraforgó anyukája?
Mi történt a dughagymák között kikelt paradicsommal?
Milyen betegség támadta meg a futóbabot?
Hogyan fedezte fel Máté az őszi dinnye titkát?
Csupa izgalmas történet valódi alapokkal, hiszen a mag és a növény örök körforgása minden gyerek kíváncsiságát felkelti, és biztosan meghozza a kedvet az ültetéshez, akárcsak a kötethez ajándékba adott napraforgómagok.

48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150078243 · Illusztrálta: Dani Orsi

Nikolett0907 P>!
Stefán Luca: Mesék a kertből

Ez a kis mesekönyv bármelyikünk kertjéről is szólhatna.
A kötetben négy történet található.
Mindegyikre jellemző, hogy nagyon kedves és őszintén mesél az adott témáról.
Megtudhatjuk, hogy a napraforgóknak miért nehéz a fejük, mire jó a komposztálás, miért izgalmas a bab és miért nem dinnye a dísztök!
A sok érdekes információt olvasva, játékosan tanítja a kicsiket és a nagyobbakat.
A könyv pedig csodás rajzokkal diszített.
Nagyon örülök, hogy olvashattam.

48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150078243 · Illusztrálta: Dani Orsi
krlany IP>!
Stefán Luca: Mesék a kertből

Négy, egyszerű történet a kertből. Megismerkedünk a napraforgóval, a paradicsommal, a babbal és a dísztökkel, és még a komposztálásról is megtudjuk, hogy milyen fontos. A történetek aranyosak, de néha túl optimisták. spoiler A rajzok viszont nagyon sötétek, és túl komorak egy gyerekkönyvhöz és a könyv témájához képest. Nagyon sok a fekete, a sötétzöld és a lila. A napraforgó nem elég sárga, a paradicsom nem elég piros, a lilahagymák pedig mintha halloween jelmezt öltöttek volna és vicsorgó tököknek képzelnék magukat.

bagie P>!
Stefán Luca: Mesék a kertből

A mesék egyszerűek, de kedvesek voltak – bár nekem nem ezektől lesz kedvem kertészkedni, vagy a kertet egy gyereknek megmutatni.
De a rajzok… szerintem ijesztőek… :/ Pl a napraforgónak – szerintem – (főleg, hogy a kedvenc virágom) – kedvesnek, ragyogó sárgának, örömtelinek kellene lennie – de itt, ha mosolyog is, akkor is olyan bánatos

Ancsúr>!
Stefán Luca: Mesék a kertből

Nekem kifejezetten tetszettek ezek a történetek. Érdekes élmény volt végigkísérni a kis magocskák történetét, akikből a későbbiekben különböző növények fejlődtek ki, mint amilyen pl. a bab, a dísztök, vagy a napraforgó.
Én a rajzokkal nem voltam baráti viszonyban. A formák még csak-csak elmennek, de a színek… Az én ízlésemnek túl komor, illetve túl sötét lett a színhasználat. Illetve a rajzok alapján én nem hiszem, hogy ezek alapján egy gyerek felismerné a különböző zöldségeket a valóságban is.

PTJulia P>!
Stefán Luca: Mesék a kertből

Kedves történetek a kert munkálatokról, amik a gyerekekhez is közelebb hozhatják a kertészkedést. Az illusztrációk nekem kicsit harsányak, de illenek a történetekhez.

Boglárka_Madar >!
Stefán Luca: Mesék a kertből

A könyvben négy mese található a kerti növényekről, és a kerttel kapcsolatos munkákról. Nem túl bonyolult mesék, de aranyosak, és a közvetlen környezetünk megismerésére, gondozására tanítanak.
A rajzok viszont borzalmasak, szerintem inkább valami horror könyvbe illenének, úgyhogy le is tettem róla, hogy esti mesének felolvassam, még lehet én is rosszat álmodok ezen illusztrációk után.

Nikolett0907 P>!

Zsongott a rét, a mező, de még az árokpart is azon a tavaszi reggelen, amikor kibújtam a földágyamból.