A ​halálos X (Fabian Risk 5.) 119 csillagozás

Stefan Ahnhem: A halálos X

Egy kora nyári este egy gumicsónak fut ki a Helsingborg melletti kikötőből, benne egy férfi, a hátán keresztbe vetett kard. A kocka világosan tudtára adta, mi a küldetése: valakinek meg kell halnia.
Fabian Risk nyomozó és csapata az utóbbi hetekben jó néhány gyilkossági ügyön dolgoztak párhuzamosan, és többet meg is oldottak. Ám amikor újabb áldozatra bukkannak, be kell látniuk, hogy mindeddig tévúton jártak. Fabian, akit egyszerre köt le felesége visszahódítása, a per, amelyben a fia is érintett, és az egyik kollégája utáni nyomozás, rájön, hogy ezúttal nem a halálesetek közti hasonlóságokat kell keresniük, hanem éppen ellenkezőleg: a különbségeket.
De vajon hogyan lehet elkapni valakit, akinek nem kell indíték az emberöléshez? Valakit, aki százféle módon gyilkol. Valakit, aki olyan játékot játszik, amelynek csak ő ismeri a szabályait.

A Fabian Risk-sorozat 5. kötete

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Skandináv krimik Animus

Animus, Budapest, 2021
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633248249 · Fordította: Erdődy Andrea
Animus, Budapest, 2021
432 oldal · ISBN: 9789633248256 · Fordította: Erdődy Andrea

Stefan Ahnhem: A halálos X

Ahogyan a Kockavető, úgy a folytatás, a Fabian Risk sorozat ötödik könyve is magasan kiemelkedik az idei szezon kínálatából. Túl sokat nem is kell erről beszélni, tessék csak olvasni Ahnhem sorozatát!

smetalin>!
Stefan Ahnhem: A halálos X

Olyan stílusban íródott most ez a befejező rész, hogy azt vártam, valamelyik sarkon befordul kedvenc nyomozónk is, Harry Hole és megiszik egy kupicával Tuvessonnal, és közben átbeszélik az ügyet.
Javult az író, és ez a millió szálon futó cselekmény!!! Ó kérem, hol van még a vége! Szerintem még Stefan se tudja, mit hoz ki belőle, hát még mi olvasók:) Remélem a Dán oldalra ki talál majd valami frappánsat, mert megérdemlik.
Még mindig azt mondom, egy könyvben kellett volna a két részt kiadni és itt-ott megnyirbálni a tartalmat, és egy feszes 600 oldalas könyv jött volna ki.

bokrichard>!
Stefan Ahnhem: A halálos X

Megtörtem az „inverziót”, és most elolvastam ezt a részt, mielőtt az első kettővel tettem volna ugyanezt. A kockavető óta vártam ezt a kötetet, pedig csak nemrég ismerkedtem az író munkásságával. Arra csak 4 csillagot adtam, mert sok szálú, kusza olvasás volt, de ezt nem lehet nem öt csillagra értékelni. Sok szálú az elején, de messze nem annyira kusza, nincs benne annyi családi rinya, letisztult, brutális krimiélmény. Sok esetben azért meglepően egyszerűen bogtalanított Ahnhem, de nem zavar annyira. És a végén azt hittem, hogy nem lesz lezáratlanság, de a cliffhanger… Nem is lehetne jobb könyvvel elkezdeni a nyári szabadságomat.

Bookláány>!
Stefan Ahnhem: A halálos X

A kockavetőből és A Halálos x-ből nyugodtan lehetett volna egy vastag 700-800 oldalas könyvet csinálni ,mert az egy dolog ,hogy egy könyvnek függő vége van,de ez túlment azon.
De nagyjából ennyit tudok felhozni negatívumként,ami könnyen orvosolható azzal hogy akkor kezded el olvasni ha már mindkét rész megvan. :)(Többek között ezért is jó beleolvasgatni néha a spoilermentes véleményekbe olvasás előtt.)
Két dolgot viselek rosszul egy könyvben,ha gyerekeket vagy állatokat ölnek meg benne,ebből az egyik itt megtörtént,emiatt és a kockavető tevékenykedése miatt nagyon nyomasztó lett az egész történet.
Nem tudok ennél értelmetlenebb gyilkolászást elképzelni.(Nem mintha a gyilkolászás bármilyen helyzetben elfogadható lenne,de ha mondjuk valaki bosszúból teszi,azt valahol legbelül még meg is tudom érteni,mert valószínűleg rá is szolgált az illető.)De azért kioltani életeket,mert úgy érzed igazságtalan volt veled a sors,és az a tévképzeted támad hogy kockavetőként irányíthatod azt,ez teljesen abszurd és végtelenül elkeserítő.
Le is hozott az életről amikor ezeket a részeket olvastam,spoiler
Egyébként már nagyon várom Dunja nagy dobását,mert teljesen ki vagyok attól a féreg Sleiznertől.Remélem nagyon csúfos lesz a bukása.

PRicsmond>!
Stefan Ahnhem: A halálos X

Nagyon izgultam emiatt a rész miatt, hogy előző kötetben felvázolt történetszálakkal mit fog tudni kezdeni Ahnhem, tényleg volt egy kis aggodalmam és emiatt más könyvet előrébb is vettem az olvasási listámon. De szerencsére abszolút pozitívat csalódtam az íróban, azt éreztem, hogy Ahnhem tud írni, csak A kockavetővel kicsit elbizonytalanított, ott egyszerűen annyi mindenbe bele kapott és még legalább annyi nyitott szállal ért véget a sztori, mint az elején, hogy komolyan voltak aggodalmaim, hogy ebből mit fog tudni kihozni.
Nekem eddig a második rész tetszett tőle a legjobban, még a sokak által dicsért harmadik sem volt nálam annyira nyerő, de tényleg mestermunka. Látszik rajta, hogy Stefannak világos elképzelései vannak, hogy hogyan is alakuljanak szereplői sorsai, nem csak hirtelen bele kapott valamibe, amit majd egy pár mondattal lezár, tudatosan épített így a Fabian Risk sorozatot. Megfelelő arányban van benne a nyomozás és a szereplők magánélete, Fabian és Molander jelenetei szerintem mindent visznek. Bár néhol az akció jeleneteknél éreztem egy kis túlzást, de ettől a könyv nem veszít értékéből, Ahnhem amúgy is ilyen néha túl tol egy-két dolgot, de olvastam már ettől nagyobb fikciókat is.
A halálos X ott nálam az év végi legjobb olvasások között, jó pár kérdésre választ kaptunk, ami által pár történetszál lezárult, de még a következő részre is maradt izgalom én pedig már alig várom a megjelenését.

Kovaxka P>!
Stefan Ahnhem: A halálos X

Egy éve nagyon bosszúsan csuktam be az előző kötetet, hiszen a történet második fele ebben a részben van. Akármennyire dühít is a túlírtsága, meg kell állapítanom, hogy az egyik kedvenc krimisorozatommá nőtte ki magát. Jól kidolgozott a gyilkos karaktere, rengeteg a cselekményszál, és egyik fordulatosabb, mint a másik. Persze Dunja eléggé hiányzik, de nagyon kíváncsi vagyok, milyen lezárást kap az ő története. Mert persze cliffhanger megint van, muszáj tovább olvasni.

Bla IP>!
Stefan Ahnhem: A halálos X

Ez a regény – amely A kockavető c. mű második fele – kiemelkedik s számos kérdést megnyugtatóan lezár, amelyekre az első részben még csak utalásokat kaptunk. Bár Fabián és Lilje csak maradandó sérülések nyomaival ússza meg az ügyet sokat tapasztaltak és tanultak, s az olvasó élvezetesen izgalmas szórakoztatást kapott. Figyelemre méltó, hogy egy bűnöző rendőrségi kulcspozícióval mennyire meg tudja változtatni a valóságot…s erre csak lassan lehet rájönni. Nagyon véres és brutális – de ehhez lassan hozzászoktam…

Books_of_Peter P>!
Stefan Ahnhem: A halálos X

Hú..ez már döfi volt, itt Ahnhem nem lacafacázik, itt megkapjuk az arcunkba rendesen.
Az előző rész (Stefan Ahnhem: A kockavető) egy igazi warmup volt az 5.epizódhoz, a feketeleves itt jön igazán.
A kockavető személye és indítéka már Nesbo-t idézi, Molander és kitesz magáért és most a Risk család is lesüllyed a mélybe. Kim Sleizner és Dunja harca is színezi a klasszikus skandináv vérvörös hangulatot, pörgős beteg krimi a javából!
Ahnhem révbe ért… (végre)

Mónika_T P>!
Stefan Ahnhem: A halálos X

Rendezettebb, összeszedettebb volt az előző résznél. Ahnhem folyamatosan fejlődik, vele együtt a szereplők és a történet is.
Így utólag már érthető, miért kapott két kötetet a Kockavető. Ebben a részben sokkal kidolgozottabb lett a gyilkos karaktere is. De ha ezt előre tudom, nem lettem volna olyan csalódott az előző rész végén.
Izgalmas volt a Molander ügyében folytatott nyomozás is.
Kíváncsian várom, hogy mikor kap újra lényegesebb szerepet Dunja a történetben.

Borcsy P>!
Stefan Ahnhem: A halálos X

Bár nem volt sok időm olvasni, az elmúlt 2 nap szinte minden szabad percét a könyv olvasásával töltöttem.
Nagyon izgalmas, fordulatos történet volt, nem kis vérfürdővel a végén. Igazi sötét hangulatú skandináv krimi. Végig tudja az olvasó, ki a tettes, az üldözés maga az, ami az izgalmat adja.
Örülök, hogy a sorozat 3 részét sikerült egymás után olvasni, mert így friss volt a cselekményszál.
Persze itt is maradtak nyitott kérdések, de a legtöbb rejtély megoldódott, megfizetett a bűnös. Remélem a következő kötetben Dunja is előkerül majd.
Nagyon várom majd a folytatást.
Kedvencem lett a könyv és a sorozat, 5 csillagra értékelem.

robinson P>!

Az igazi gonosznak soha nem volt és nem is lesz szüksége indítékra.

robinson P>!

Valamilyen okból kifolyólag az összes kocka hatost mutatott. Húsz darab volt belőlük, megszámolta.

robinson P>!

A meglepetés két erős fényszóró formájában akkor érte, amint kilépett a verandára. Mintha a guantánamói támaszponton lenne vallatás közben.

robinson P>!

A kocka ezúttal szokatlanul hosszan gurult, majd úgy nézett ki, mintha a tizenkettesen akarna megállni, ám valamilyen oknál fogva végül mégis átfordult, és az X jel állt felül.

Kókuszka>!

És van-e jobb mód arra, hogy megszabaduljunk a saját gyerekkorunktól, mint elpusztítani egykori önmagunkat?

robinson P>!

Tökéletes harmóniát érzett, és talán épp erre is volt szüksége a rá váró feladat előtt. Egy utolsó lazulás a csúcsteljesítmény előtt.

robinson P>!

Innentől már nem puszta feltevés volt.
A svédeknek igazuk lett.
Tényleg megtörtént.
Bármi is volt az, most megtörtént.

robinson P>!

A környezetrombolókat leszámítva a kutyák a legrosszabbak.

robinson P>!

Amióta öt héttel és egy nappal ezelőtt először dobott a kockákkal, élete egyetlen hosszú kalanddá változott, és pont ez volt az, amire vágyott.

Mónika_T P>!

Azt mondják, minden gyilkosságnak van valamilyen indítéka. Bosszú egy korábbi igazságtalanságért, rémes gyerekkor, amely olyanná formálja az embert, hogy továbbadja mindazt, amit egykor elszenvedett.
Lehet ez bármi, ami magyarázatot ad egy szörnyű, felfoghatatlan tettre.
Okok és következmények, amelyek együttesen elősegítik a világ megértését, és árnyalatnyi biztonságba ringatnak minket.
Sajnos azonban ez sokszor puszta önáltatás. Az igazi gonosznak soha nem volt és nem is lesz szüksége indítékra.

Fabian Risk sorozat · Összehasonlítás