Star ​Wars: Bizonyos szemszögből (Star Wars: Bizonyos szemszögből 1.) 85 csillagozás

Star Wars: Bizonyos szemszögből

Negyven ​év, negyven történet.

1977. május 25-én a világ megismerte Hant, Luke-ot, Leiát, egy droidpárost, egy öreg varázslót, egy feketébe öltözött gonosztevőt, és egy lehetőségekkel teli galaxist. A Star Wars negyven éven át páratlan kulturális jelenség maradt, rajongók és alkotók generációit inspirálta és befolyásolta. A gazdag történetmesélés tüzét egyetlen film lobbantotta fel, részben azért, mert a Star Wars galaxis elevennek érződik. Furcsa és csodálatos szereplők jelennek meg a mozivásznon, és elgondolkodtatnak minket…
De vajon mi lehet az ő saját történetük?
43 író adta a vízióit ahhoz, hogy újra elmeséljük az eredeti Csillagok háborúja filmet. A negyven novella mindegyike újra bemutatja a film valamelyik jelenetét úgy, ahogyan azt egy-egy mellékszereplő látta. A Bizonyos szemszögből kiváló és sikeres szerzők és a Star Wars irodalom elismert mesélőinek írásait tartalmazza:

– Gary Whitta áthidalja a rést a Zsivány Egyes és az Egy új remény… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

A művek szerzői: Gary Whitta, Christie Golden, Ken Liu, Griffin McElroy, Sabaa Tahir, Rae Carson, John Jackson Miller, Claudia Gray, Meg Cabot, Renée Ahdieh, Mur Lafferty, Chuck Wendig, Kelly Sue DeConnick, Matt Fraction, Paul Dini, Zoraida Córdova, Delilah S. Dawson, Daniel José Older, Wil Wheaton, Beth Revis, Mallory Ortberg, Elizabeth Wein, Madeleine Roux, Pablo Hidalgo, Jeffrey Brown, Kieron Gillen, Glen Weldon, Ben Acker, Ben Blacker, Adam Christopher, Nnedi Okorafor, Cavan Scott, Gary D. Schmidt, Ian Doescher, Paul S. Kemp, Jason Fry, Pierce Brown, Greg Rucka, Alexander Freed, Charles Soule, E. K. Johnston, Ashley Eckstein, Tom Angleberger

Szukits, Szeged, 2018
474 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634974536 · Fordította: Kaltenecker Kristóf, Oszlánszky Zsolt, Szente Mihály

Obi-Wan Kenobi · Darth Vader · Han Solo · Anakin Skywalker · Luke Skywalker · Leia Organa · Chewbacca · Yoda · Qui-Gon Jinn · R2-D2 · C-3PO · Sheev Palpatine · Jedi · Landonis Balthazar "Lando" Calrissian III · Bail Organa · Boba Fett · Wilhuff Tarkin · Orson Callan Krennic · Beru Whitesun Lars · Breha Organa · Owen Lars · Arvira · Bolvan · Cassio Tagge · Conan Antonio Motti · Greedo · Jabba Desilijic Tiure · Jan Dodonna · Jot · Lobot · Mon Mothma · Raymus Antilles

Tatuin · Alderaan · Dagobah

makitra P>!
Star Wars: Bizonyos szemszögből

Tudom, túl szigorú vagyok ezzel a könyvvel, de túlságosan biztonsági játékot játszik. Egyfelől hiányzott egy erős koncepció, ami nem csak arra épít, hogy idézzük fel a 40 éves film legjobb epizódjait egy kicsit más szemszögből, másfelől egy erőskezű szerkesztő is kellett volna, aki rendbe szedi a novellák jó részét. Nem azt akarom mondani, hogy a könyv szőröstül-bőröstül rossz, csak olyan, mintha a gyeplőt bedobták volna a lovak közé, aztán csodálkozunk, hogy mindenki ment a maga útján.

Csak ennek az lett a vége, hogy egy nagyon-nagyon egyenetlen kötetet kapunk, ahol néha még a jó ötletekre sem jut igazán jó novella. Nekem azok a történetek tetszettek legjobban, amik eltávolodtak Az új remény cselekményétől, és bár kapcsolódtak egy meghatározott eseményhez, nem azt mondták fel újra, hanem képesek voltak tényleg új szemszögekből megvizsgálni a történéseket. Ha emellett még tényleg szórakoztatóak voltak, az csak hab a tortán. Ilyen mondjuk nem sok volt, de Ken Liu, Nnedi Okorafor, Kieron Gillen vagy Charles Soule teljesítette a feladatot. Más esetben viszont nagyon bosszantott a lustaság, hogy tényleg nem mutatott semmivel többet a történet, hogy csak a film keltette érzelmekre támaszkodik, önmagában nem képes hatást kiváltani.

Szóval maradjunk annyiban, hogy remélem, A Birodalom visszavág-os kötet jobb lesz.

Bővebben: http://tubicacezar.blogspot.com/2020/06/star-wars-bizon…

Meg Cabot: Beru Whitesun Lars – https://moly.hu/reszolvasasok/86749
Renée Ahdieh: A balszerencsés rodiai – https://moly.hu/reszolvasasok/86750
Mur Lafferty: Soha, semmiért – https://moly.hu/reszolvasasok/86751
Chuck Wendig: Ilyeneket nem szolgálunk ki – https://moly.hu/reszolvasasok/86770
Kelly Sue DeConnick és Matt Fraction: A klookürt – https://moly.hu/reszolvasasok/87634
Paul Dini: Plusz erő – https://moly.hu/reszolvasasok/87635
Zoradia Córdova: Jössz nekem egy fuvarral – https://moly.hu/reszolvasasok/87636
Deliah S. Dawson: Hosszú Ormány titkai – https://moly.hu/reszolvasasok/87637
Daniel José Older: Viharban születtek – https://moly.hu/reszolvasasok/87638
Wil Wheaton: Laina – https://moly.hu/reszolvasasok/87639
Beth Revis: Tökéletesen működőképes – https://moly.hu/reszolvasasok/87997
Mallory Ortberg: Jelentés rendkívüli eseményről – https://moly.hu/reszolvasasok/87998
Elizabeth Wein: Átalakulás – https://moly.hu/reszolvasasok/87999
Pierce Brown: A sivatag fia – https://moly.hu/reszolvasasok/90088
Greg Rucka: Szárnyak nélkül – https://moly.hu/reszolvasasok/90089
Alexander Freed: Tartalékterv – https://moly.hu/reszolvasasok/90092
Charles Soule: A trükk – https://moly.hu/reszolvasasok/90093
E. K. Johnston (E. K. Johnston és Ashley Eckstein története alapján): Bármely nap alatt – https://moly.hu/reszolvasasok/90094
Tom Angleberger: A Whill-krónikások – https://moly.hu/reszolvasasok/90095

Szukits, Szeged, 2018
Dominik_Blasir>!
Star Wars: Bizonyos szemszögből

Elég vegyes válogatás a Bizonyos szemszögből, nemcsak a nézőpontokat, de az elkészült művek szórakoztatási faktorát figyelembe véve is. Én leginkább az egyedisége miatt szerettem olvasni – ennyi ötletes nézőpontot, ennyi szokatlan megoldást (egérdroid-szemszög! Shakespeare-stílusú Palpatine dal!), ráadásul egy ismert történethez kapcsolódva még biztosan nem olvashattunk. Kicsit zavart, hogy bár adott egy kétórás film, sok szerző mégis két „gócpont” (a kantin-jelenet és a yavini csata) köré csoportosult, annak viszont külön örültem, hogy nemcsak a „házi” Star Wars szerzőket kérték fel az antológiában való részvételre, hanem olyan, más műveiről ismert alkotókat is, mint Pierce Brown, Madeleine Roux, Ken Liu, Nnedi Okorafor vagy épp Meg Cabot (közülük Roux, Liu és Okorafor novelláját különösen nagy élmény volt olvasni).
Bővebben: http://www.ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2018-09…

Star Wars: Bizonyos szemszögből

Az első SW könyvem, ami sok helyen halálra untatott. Viszont volt 2-3-4 olyan sztori, ami viszont igen nagyot ütött. De ez a 40 történethez képest elhanyagolható mennyiség. Az volt a fő bajom, hogy oké, hogy a jól ismert eseményeket egy mellékszereplő szemén keresztül látjuk, de ezek a mellékszereplők néha annyira érdektelenek voltak számomra, hogy egyszerűen nem érdekelt az ő háttérsztorijuk, érzelmeik. :D Pl. amikor a 10. senkiházi útonálló szemszögéből olvassuk el a tatuini bárban lejátszódó eseményeket, akkor már nagyon kellett tűrtőztetnem magam, hogy előre ne lapozzak. A könyv második felére már kicsit javult a helyzet.
Az a pár kiemelkedő darab pedig pont nem is mellékszereplőkről szólt, hanem egy-egy igen fontos szereplő szemszögéből láthatjuk az eseményeket. Pl. Obi-wanéból, amikor „újra” találkozik Luke-kal, és az ő visszaemlékezésében kapunk egy kis ízelítőt a Tatuinon töltött éveiből spoiler. Kedvencem volt Obi-wan és Vader párharca Obi szemszögéből <3
De Yoda gondolatai is ugyanezen kategóriát képviselték a Dagobah-n.
Szóval nem volt rossz, kaptam plusz tartalmat kedvenc karaktereimhez, de elég hullámzó a kötet minősége.

Ebe_Endocott>!
Star Wars: Bizonyos szemszögből

Egész jó könyv volt, a sok novella színvonala azért elég hullámzó, de többségében inkább jók és szórakoztatóak, jobban élveztem, mint vártam. A legendás novellagyűjteményekkel ellentétben nagyon tetszett itt, hogy a szempontokkal együtt haladt a történet, mégha egyik másik történést itt is a kelleténél egyel többször éltük át (kantina, Yavin) azért mégse 15-ször, mint ott.
Amik kimondottan tetszettek: a taszekenes, Mon Mothmáé, a Kamu Wedge-es retcon, a kubaz története, Motti panaszlevele és persze a képregénykocka:D
Igazából az egyetlen ami nagyon nem tetszett, az amelyikben Tarkin spoiler van szó, pedig nagyon érdekes és újszerű szemszögből lett jól megírva, de akkor se értem, hogy ezt miért kellett.
Van még pár eltévesztés, értehetetlenség ami az elvezetből ugyan nem vont le, de azért itt megjegyezném.
-Chalmun kantinájában hol mindennapos vendégek a vukik, hol meg sose látott különcök.
-Beru néni naplóbejegyzése a halála utánról…
-A Tonnika testvérek szépen ki lettek a Legendákban Zahn által retconolva, hisz szemmel láthatóan nem egyformák, csak hasonlók. Itt most megint egypetéjű ikrek.
-A Whillek fura, félik out-of-universe krónikája
-Az Alderaan megsemmisítése belülről nézve kb olyan tempóban megy végbe, mint a jedhai próbalövés. A filmen kissé gyorsabb volt.
Ezen kívül volt pár teljesen semmilyen novella is (Reirin, Ünnepséges, Átalakulás) de a többségen kimondottan jól szórakoztam.

Trillian>!
Star Wars: Bizonyos szemszögből

Nehéz egy negyven írást tartalmazó könyvről értékelést írni, de azért próbálkozom. A kötet ötlete tetszik, s hogy a témánál maradjak, bizonyos szemszögből jó is volt a könyv. Kissé éreztem a minőségbeli különbséget a Star Wars Univerzumban már járatos, illetve az új szerzők írásai között. Feleslegesnek éreztem a sok kantinjelenetbeli szereplő történetét, jóval kevesebb is elég lett volna belőle, mivel egy másik kötetben csak az ő történetükkel, még ha csak a Legendák világában (szóval teljesen más történettel, csak ugyanazokkal a szereplőkkel), de már megismerkedhettem. Helyettük, mondjuk szerepelhettek volna a Halálcsillag elpusztításakor részemről hiányolt Birodalmi szemszögű történetek. A színvonal elég hullámzó volt, de akadt jó pár olyan történet is ami tetszett, a teljesség igénye nélkül: Az adatmunka Sithje, Rítusok, Viharban születtek, Jelentés rendkívüli eseményről és A trükk. Ez utóbbi történet viszont nem kifejezetten egy mellékszereplő szemszögéből mutatja be az eseményeket, (mármint mellékszereplőét, csak nem abbban a jelenetben). Inkább azt éreztem, hogy olt a szerzőnek egy ötlete, amit szerintem jól meg is valósított, de hogy illeszkedjen a könyvbe, beleírt még pár bekezdést arról, hogy Han mégis hogy támadhatta meg a Halálcsillagot, Lando nem ilyennek ismeri. A legutolsó írás is jól sikerült, még vicces is volt. Két olyan szerző volt, akiken meglepődtem, hogy mégis mit keresnek ebben a világban, az egyik Meg Cabot, a másik pedig Wil Wheaton volt, de szerintem mindketten igen jól megoldották a feladatot. Nagyon tetszett hogy Jeffrey Brown (aki többek között a Jó éjt, Darth Vader! könyv szerzője is kapott egy oldalnyi képkockát a kötetben. A sok novella mellett egy verset is olvashattam, Palpatine címmel, az is elnyerte a tetszésemet. Összességében nem volt olyan rossz, de nem hiszem hogy bármikor is újraolvasnám.

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Star Wars: Bizonyos szemszögből

Nem állt szándékomban az egyes novellákat külön értékelni inkább úgy összességében azt tudom mondani, hogy nagyon jól szórakoztam . ritka eset , hogy az összes novella tetszik egy hasonló könyvnél , de most pont ez történt.
Jó volt elgondolkodni azon mit is csinálhattak egyes emberek vagy különböző értelmes lények adott pillanatban.
mit gondolhattak Alderaan lakosai mikor a Halálcsillag megjelent, vagy éppen a Halálcsillag személyzete amikor megjelentek Leia hercegnőért.
Tetszett yoda mester mindennapjai a Dagobah rendszerben, és természetesen a végső ütközet a halálcsillag ellen , ahol több pilóta szemszögéből láthatjuk az eseményeket .
Szóval aki teheti olvasa el , nem fogja megbánni .

Baraby P>!
Star Wars: Bizonyos szemszögből

40 szerző 40 művét külön-külön nem fogom értékelni, együtt meg nem lehet szerintem.
Természetesen voltak benne nagyon jók és kevésbé jók is, összességében jó élmény volt olvasni a könyvet, de annyira azért nem jött be, hogy valamikor újraolvassam.

Meg Cabot novellája, vagy a Palpatine-os vers például nekem nagyon nem tetszett, más viszont lehet, hogy pont ezeket imádja (nemhinném) és szerintem a Mos Eisley-i kocsmatöltelékekből is több szerepelt a kelleténél, főleg annak fényében, hogy „ők” már kaptak korábban egy egész külön könyvet

Ami különösen tetszett (a teljesség igénye nélkül) az Alderaan utolsó pillanatairól szóló Napfogyatkozás, Obi-Wan utolsó csatája miközben látja a múltat, a jelent és a jövőt is, a „nemezeketadroidokatkeressük”, a jawas történetek, az az egyetlen oldalból álló képregény (zseniális :D), a legutolsó kis szöszenet nagyon jópofa + érdekes volt a szemétzúzóban lakó lény nézőpontja is. Most komolyan kinek jut eszébe pont az „ő” szempontjából írni?!

Csokky>!
Star Wars: Bizonyos szemszögből

Az első néhány novella olvasása során az a kérdés motoszkált bennem, hogy tulajdonképpen miért kellett ennek a kötetnek megszületnie? Hozzáad-e bármit az Egy új remény történéseihez? Aztán ahogy elhagytuk a Tatooine-t, szerencsére megváltozott az álláspontom. De így is vannak olyan dolgok benne, amiknek szerintem semmi funkciója, csak az öncélúság spoiler. Viszont voltak kifejezetten jó novellák spoiler. Mindenesetre remélem, hogy A Birodalom visszavág 40. évfordulóját nem egy hasonló kötettel ünneplik meg. Vagy ha mégis, akkor azért nem kell ennyire sok “bizonyos szemszög”, mert a mennyiség a minőség rovására mehet.

Raymus
Egy kis betekintés Antilles kapitány, az Új remény előtti napjaiba. Igazából semmi extra.

A vödör
Bepillantás a Leiát leterítő rohamosztagosok egyikének gondolataiba. Ez se nagy szám.

Az adatmunka Sithje
A „hadd menjen, nincs rajta élőlény” tiszt hibáját kijavítandó, a birodalmi bürokrácia útvesztőjébe tehetünk egy kis kiruccanást. Én üvöltve menekülnék is :)

Mesék a homokban
Egy kalandvágyó java története. Nem rossz, sőt egész kedvemre való történet.

Reirin
Buckalakós háttertörténet. Érdekes.

A vörös droid
Mint a címéből kitalàlható, a „rossz motivátoros” asztrodroid a javáknál töltött megható története. Eddig ez a legjobb.

Rítusok

Még egy buckalakós történet. Ezúttal azoké akik elinalnak Ben sárkányrikkantása elől. Ez sem rossz szösszenet.

Mester és tanítvány.
Nem erre a párosra számítottam. Egy kevésbé jó háttètsztori spoiler.

Beru Whitesun Lars

Mily meglepő; Beru néni spoiler naplóbejegyzése. Fura :)

A balszerencsés rodiai

Ez konkrétan a filmből kiragadott jelenet. Csak Greedo, Han ellen irányuló érzései taglalja egy kicsit, amit persze már más könyvekben leírtek, csak más sztorival. Szóval ezt kár volt beletenni.

Soha, semmiért
A Bith zenekar egyik tagjának beszámolója arról, hogyan kerültek Chalmun kocsmájába, és milyen izgalmakon mentek át előtte. Nem rossz.

Ilyeneket nem szolgálunk ki
A Chalmun-kocsma csaposának háttertörténete, amiben még a gyerekkorára is visszaemlékszik egy kicsit, amit szépen megoldott az író, csak kár, hogy a Mos Eisley-i meséket figyelmen kívül hagyta.

Plusz erő

Teljesen kwrakteridegen mese Boba Fettről, aki henceg, iszik, trófeákat gyűjt. Komolyan legalább egy kicsit tisztelnék az eddigi könyveket.

Hosszú Ormány titkai

A 94-es dokk előtt ácsorgó birodalmi besúgós háttértörténete. Nem túl érdekes.

Viharban születtek.

Egy spoiler rohamosztagos spoiler jelentése. Ez se túl izgalmas.

Laina

Egy lázadó időkapszulás holonaplója a még nagyon fiatal gyermekének, akit a biztonsága érdekében elküldött magától. Unalmas.

Tökéletesen működőképes

A halálcsillagon tartott gyűlés előzménye Tagge szemszögéből. Lapos.

Jelentés rendkívüli eseményről

Motti picsogással és árulkodással átszőtt katonai jelentése. Mint egy kisiskolás. " Tanítóbácsi, Vader nagyúr folytogatott az erővel az órán!

Átalakulás

Az egyik őr gondolatai, aki jelen volt Leia vallatószobájában. Majdnem érdekes.

Napfogyatkozás

Teljesen új szemszögből mutatja be az Alderaan pusztulását. Nem éppen az ízlésem, de plusz pont jár az ötletért.

A nagyság küszöbén

Tarkin flahback-ekkel megspékelt gondolatai, miközbeb kiadja A Parancsot. Blablabla…

Egy kissé messze esik…

Egyetlen kép. Ez az első fejezet ahol nevettem is…

Az elsütőbillenytyű

Egy számomra ismeretlen (tudom, hogy van róla képregény) roncsvadász története, aki rosszkor volt rossz helyen spoiler. Nem sok értelme van.

Egérdroidok és emberek

A Csubi által leordított egérdroid története naplózott leírásban, ami rettentő idegesítő.
Mellette Tarkinról is kiderül egy kis „apróság” spoiler, amitől majdnem elhajítottam a könyvet.

Gikszer

A Ben által a tatooinon megelmetrükközött rohamosztagos gondolatai, miután visszatért a Halálcsillagra. Nem olyan vészes, de ez se túl izgalmas.

A szolgálat vége

Azoknak a kommunikációs tiszteknek a története, akikre Han rácsap… rálövi a telefont. Nem valami ötletes.

Mesterséges mocsár

Ebből a sztoriból az derül ki, hogyan került az az egy szemű izé a hulladékzúzóba. Valamint az is, hogy nem csak intelligens a kicsike, hanem spoiler is.
Azért tényleg nem kellene minden vackot beleerőltetni a témába…

A halál pillanatában

Ez a történet arról szól, mi minden suhant át Ben agyán, miközben Vader kardja a derekán suhant át. Eddig nem sok olyan novella volt, ami tetszett, de ez köztük van.

Van még egy reménysugár

Még egy egész jó darab, melyben Yoda Lule előtti utolsó „nyugodt” napjaiba tekinthetünk be.

Palpatine

Na neee! Palpi versbe szedett gondolatai… MIÉRT?

Szikra

Az egyik Y-szárnyú pilóta nem túl szerencsés története. Ez is egész jó.

Szolgálati beosztás

A vörös osztag Halálcsillag ellen vonulásának közvetlen előzménye és maga a harc leírása. Egynek elmegy.

A sivatag fia

Az előző történetnek némileg ellentmondó, ugyanazt a szálat más szemszögből taglaló sztori. El van nyújtva.

Szárnyak nélkül

Még egy nézőpont a nagy csatához… Ezúttal a Géppark főnöké.
Ki jön még? Takarítók? Kertészek?

Tartalékterv

Teljeswn felesleges Mon Mothmás kicsapongás.

A trükk

Lando, a nagy csata utáni kis közjátéka. Nem igazán illik a képbe.

Bármely nap alatt

A kitüntetésosztási ceremóniának, vagy minek, egy ismeretlen katona általi közvetítése. Unalmas.

A Whill-krónikások

Ez most vicces akart lenni?

Hippoforaccus>!

De ha egy óriási csiga, akit fegyveres nehézfiúk vesznek körül, elengedi önöket egy sivatag közepén, köszönjék meg a szabadságukat, és tűnjenek el onnan.

104. oldal (Soha, semmiért)

Szelén>!

Ettől függetlenül, sokszor gondoltam arra, hogy hibát követtem el. Azon a napon, amikor az öreg Ben Kenobi beállított a babával, az ösztöneim arra biztattak, hogy meneküljek. Mert ugyan csak egy vidéki lány voltam, aki sosem járt más bolygókon, de még én is tudtam, ha egy Jedi odamegy az emberhez, és azt mondja: „tessék, itt egy csecsemő”, annak nem lesz jó vége.

Kapcsolódó szócikkek: Beru Whitesun Lars · Jedi · Luke Skywalker · Obi-Wan Kenobi
Hippoforaccus>!

Ne tartozz Jabbának, soha, semmivel!

116. oldal (Ilyeneket nem szolgálunk ki)

Kapcsolódó szócikkek: Jabba Desilijic Tiure
Kogoro>!

A fiatalok mindig többet akarnak, az idősek egyre kevesebbel is beérik.

359. oldal, Van még egy reménysugár (Szukits, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: fiatalság · öregség · Yoda
Szelén>!

Nem szeretem a droidokat, ezt most közlöm, ha valakinek kétségei lennének. Idegesítenek.
Épp ezért lett emlékezetes az, hogy 110-es őrmesternek fura érzése támadt, amikor egy sikló jött felénk, benne két droiddal, egy öreg fickóval, meg egy kölyökkel. Jellegtelenek voltak minden ízükben, de 110-es valamiért felszívta magát, és hát az ő vállán volt a sárga lap, nem az enyémen, vagyis… ő mondta meg, mit csinálunk.
Körülvettük a siklót, komolyan és fenyegetően, bár csak nálunk voltak fegyverek. Akármilyen ócskák is, gyorsan elintézhettük volna velük a kölyköt, és azt az eléggé leharcolt nagypapát.

Daniel José Older: Viharban születtek

Kapcsolódó szócikkek: C-3PO · Luke Skywalker · Obi-Wan Kenobi · R2-D2 · rohamosztagos
Rune>!

– Nem álltál készen arra, hogy Jedi-mester legyél – vallotta be Qui-gon. – Még csak lovaggá sem emeltek, amikor megígértettem veled, hogy tanítani fogod Anakint. Egy olyan nagy hatalmú, olyan idős tanítvány, aki annyira nem szokott hozzá a mi módszereinkhez…ez talán még a legnagyobb mesterek képességeit is meghaladta volna. Hogy a válladra raktam egy ekkora terhet, amikor jószerével még magad is kölyök voltál…
– Anakin Jedi-lovag lett – szólt közbe kissé éles hangon Obi-van. – Becsülettel és bátran szolgált a klónháborúban. Az, hogy átállt a sötét oldalra, sokkal inkább az ő döntése volt, mint bárki más hibája. Igen, magam is felelős vagyok bizonyos mértékig, és talán te is. De Anakin megkapta a felkészítést és bölcsességet ahhoz, hogy egy jobb utat válasszon. Nem ezt tette.

Kapcsolódó szócikkek: Anakin Skywalker · Obi-Wan Kenobi · Qui-Gon Jinn
Szelén>!

– Reményt – válaszolt a kapitánynak, és a Tantive IV pilótafülkéjének ablakán kinézve a végtelen űrt fürkészte.

Kapcsolódó szócikkek: Leia Organa · Tantive IV
Rune>!

– A csaták és a háborúk nem minősítenek egy Jedit. Bárki képes harcolni, ha van fegyvere és ellensége. Mindenki képes fénykardot használni, ha megkapja a megfelelő kiképzést, vagy akár csak szerencséje van. De éberen őrködni és várni…hogy valakinek ennyi türelme és kitartása legyen…ez, Obi-van, nagyobb tett, semmint el tudnád képzelni. Kevesen tudnák megvalósítani.
Még kevesebben úgy, hogy közben nem fordulnak a sötét oldal felé – tette hozzá magában. Néha, amikor eltöprengett, csodálta a tanítványa állhatatosságát. Mindenki, akit Obi-van valaha szeretett – Anakin, Satine, Padmé, és maga Qui-gon –, a szeme láttára halt meg. Mások olyan szörnyű sorsra jutottak, hogy a halál ajándék lett volna számukra. A Jedi-rendet, ami keretet adott Obi-van életének, árulások és gyilkosságok sorozata emésztette el. Obi-van a hosszú, megterhelő utazás minden egyes lépését magányosan tette meg… és mégsem ingott meg soha.

Kapcsolódó szócikkek: Obi-Wan Kenobi · Qui-Gon Jinn
Rune>!

Aztán egy pillanatra egy másik jelenlétet is megérzett. Ez is ismerős volt, tele arroganciával, sötétséggel – és szörnyű, fájdalmas magánnyal.
Yoda most érezte ezt először, és elképedve figyelte Anakin szenvedését.
Anakinét…illetve azét, amivé vált.
Fájdalom, amit fájdalommal próbált enyhíteni. A sajátjáéval, és még inkább másokéval.

Kapcsolódó szócikkek: Anakin Skywalker · Darth Vader · Yoda

Star Wars: Bizonyos szemszögből sorozat · Összehasonlítás