Visszatérés ​a Földre / Titok a világ tetején / Doktor Diagoras 12 csillagozás

Stanisław Lem – Sam J. Lundwall – Csernai Zoltán – Cs. Horváth Tibor: Visszatérés a Földre / Titok a világ tetején / Doktor Diagoras

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Ifjúsági, Budapest
64 oldal · Illusztrálta: Zórád Ernő

mohapapa I>!

A címadó képregény gyerekkoromban az egyik kedvencem volt, még a Füles újságból kivágva gyűjtogettem négy, azóta, valamely költözésnél eltánűnt spirálfüzetbe ragasztgatva.

Komolyan meghatódtam, amikor a Rukkoláról megszerezve nézegettem a jól ismert képeket, ráadásul immár színesben.

Az eredeti irodalmi anyagot nemrégen olvastam újra, és akkor tudatosodott bennem, hogy a képregény szerzőpárosa két regényt mosott össze egy képregénnyé. A rajzok zseniálisak, a történet így már nem fogott meg annyira. Kiveszett belőle Lundwall cinizmusa.

A második képregény a füzetben Csernai Zoltán Titok a világ tetején című regényéből készült. A regényt réges-rég olvastam, akkor annyira nem volt gyere be. Így képregényben viszont határozottan élvezetes volt most.

A harmadik adaptáció egy Lem szösszenet, a Doktordiagoras_. Hm…

Összességében: marad a nosztalgia megszépítő hatalma és Zorád Ernő zsenialitása. Megérdemelne egy életmű sorozatot, igazán!