A ​kard 2. (Usagi Yojimbo 15.) 16 csillagozás

Stan Sakai: Usagi Yojimbo 15. – A kard 2.

Az Usagi Yojimbo sorozat 15. kötetében újra a legendás kard, a Fűvágó áll a cselekmény középpontjában. Usagi, Szansobó és Gennoszuke arra vállalkoznak, hogy eljuttatják a kardot az Acuta kolostor szentélyébe, hogy ott helyezzék biztonságba. Nem könnyíti meg a helyzetüket, hogy a kardot a Neko és a Komori nindzsák is meg akarják szerezni. Az izgalmas, cselszövéssel, összecsapásokkal és váratlan fordulatokkal tűzdelt kötet, egy hosszú történetet mesél el.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2016
182 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639998483 · Illusztrálta: Stan Sakai

fowler P>!
Stan Sakai: Usagi Yojimbo 15. – A kard 2.

Ebben a kötetben folytatódik az Eisner-díjas 12. kötetben megismert Fűvágó története. Az előzményről sok évvel korábban ömlengtem itt link egy picit, és visszanézve is azt tudom mondani, hogy Usagi egész élete szempontjából kiemelt jelentősége van ennek a történetnek. Sakai mesterien fonta össze a szerteágazó cselekményt a Kard első részében, és szinte minden fontos szereplőt felsorakoztatott abban a közel 300 oldalas kötetben. Nos, ebben a jóval rövidebb (182 oldalas) albumban ismét összefutnak azok a szálak, amik az első részt követően szétfutottak, és Stan Sakai ismét a legnagyobb természetességgel szövi tovább a hosszúfülű rónin és barátai meséjének szövetét. Ezúttal Usagi, Gen és Szansobo együtt kelnek útra, hogy a Fűvágóról készült másolatot, ami az Acutai szentélyben található, kicseréljék az eredeti Fűvágóra. (A Fűvágó, azaz Kuszanagi egy legendás japán kard, ami a három császári jelkép egyike. Hogy mekkora a jelentősége, azt talán az is tökéletesen példázza, hogy önálló, magyar nyelvű Wikipedia-szócikkel rendelkezik: link, és ahogy ebben a szócikkben is olvashatjuk, más mangák és játékokban is fel szokott tűnni.) Útjuk során két nindzsa klánnal is szembe kell nézniük, akik természetesen meg akarják kaparintani a kardot. A Kard 2. részében Stan Sakai ismét a legjobb formáját hozza. Véleményem szerint ez a történet az egész sorozat egyik legerősebb történetszála – viszont ahogy korábban is leírtam: nagyon nem belépő szintű kötet, az előzmények ismerete nélkül nehezen érthető – de piszkosul megéri idáig eljutni a sorozattal.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2016
182 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639998483 · Illusztrálta: Stan Sakai
Dávidmoly>!
Stan Sakai: Usagi Yojimbo 15. – A kard 2.

Az Uszagi Jodzsimbó még mindig az egyik (ha nem a) legmenőbb képregény, amit távol-kelet-rajongóknak valaha írtak. Árulások, véres harcok, japán mondák, antropomorf állatok; mi kellene még?

Dávidmoly>!

Mert vannak dolgok, amelyeken mindannyian osztozunk. Mindannyian fáztunk már, mindannyian voltunk már éhesek.Mindannyiunkat elárultak már vagy legalábbis nagyrészt. Mindannyiunkat szerettek már.
Mindannyian voltunk már elveszve.

4. oldal, Bevezető (Greg Rucka)

Usagi Yojimbo sorozat · Összehasonlítás