Élet ​és halál között (Usagi Yojimbo 10.) 26 csillagozás

Stan Sakai: Usagi Yojimbo 10. – Élet és halál között

Talán az eddigi legsötétebb kötet ez a tizedik. Kicunét egy olyan komor történetben látjuk viszont, amit még az ő bája és vidámsága sem tud felderíteni. Régi ismerősként Tomoe Ame és a Komori nindzsák is felbukkannak – egy tipikusan japán témáról – a pusztító fegyverek ártalmairól szóló tanmesében. A kötet elején még idegen Inazuma – a lány, akinek a kardja villámként csap le – tragikus élettörténetét mesélve válik ismerősünkké. Usagi mintha felnőtt volna ebben a kötetben, amit Kurt Busiek értő előszava és a szerző, Stan Sakai informatív jegyzetei egészítenek ki.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2011
224 oldal · ISBN: 9789639998162 · Fordította: Frank Zita · Illusztrálta: Stan Sakai

FélszipókásŐsmoly P>!
Stan Sakai: Usagi Yojimbo 10. – Élet és halál között

Ismét egy bámulatos borítókép.
Ismét egy különleges kötet: erős nőalakokkal, drámaközpontú és változatos történetekkel, hatásos természetfölötti elemekkel, ijesztő ellenfelekkel, ismerős szereplőkkel szokatlan helyzetben.
Ismét egy remek példa Stan Sakai mesteri tehetségére mind a rajzok, mind a történetvezetés terén.

A kezdetek négyoldalas gyorstalpalója gondoskodik arról, hogy a sorozatba újonnan bekapcsolódóknak is élményt nyújtson a kötet, panelek nélkül, kiváló csoportrajzokkal, pár mondatnyi szöveggel elmesélve Usagi hátterét.

RandomSky>!
Stan Sakai: Usagi Yojimbo 10. – Élet és halál között

Tökéletes, mint mindig. Jó, a szörny valóban kilóg, annyira más stílusban rajzolta, cserébe van a kötet végén némi jegyzet/magyarázat a mestertől, és az nagyon jól jön. A Tészta az egyik legkomorabb sztori, amit eddig tőle olvastam, de mind nagyon jó, és megint nagyon sokat lehet belőle tanulni (jó értelemben). De mindennél fontosabb része a sorozatnak a hangulat, az felülmúlhatatlan.
Viszont nem tetszik a szöveges részek (az ez alkalommal eléggé semmilyen előszó és a jegyzetek) tördelése, túl közel a lapszél, nehezen olvasható, és azokban volt pár fordítói hiba is, ami korábban nem volt jellemző.

fowler P>!
Stan Sakai: Usagi Yojimbo 10. – Élet és halál között

Ismét zseniális. Hibátlanul eltalált hangulat, lenyűgözően letisztult képi világ. Mestermű.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2011
lazly>!
Stan Sakai: Usagi Yojimbo 10. – Élet és halál között

Az elso kotet amit olvastam a sorozatbol, de lehet a tobbinek is utana fogok jarni. :) Elveztem. :)

JackTheStampede>!
Stan Sakai: Usagi Yojimbo 10. – Élet és halál között

Remek képregény még mindig. Kisebb kihagyás után visszatértem a sorozathoz miután a 2012-es TMNT animációs sorozat nézése közben belefutottam Usagi Yojimbo főszereplőjébe. Mindig elfelejtem, hogy a gyermeteg grafika milyen érett tartalmat takar és újra meg újra lenyügöz a sorozat.

Usagi Yojimbo sorozat · Összehasonlítás