Fekete ​Özvegy 49 csillagozás

LESÚJT A VÖRÖS DINAMÓ
ÓVAKODJ A FEKETE ÖZVEGYTŐL
HAZATÉRÉS

Amilyen gyönyörű, annyira halálos is… Natasha Romanov, azaz Fekete Özvegy a világ legjobb szuperkéme. Ebben a kötetben bemutatjuk korai megjelenéseit, valamit a kritikai elismeréseknek örvendő Hazatérés című történetet Richard K. Morgan és Bill Sienkiewicz tollából.
Habár a kémszakmából már visszavonult, egy félresikerült kísérlet után Fekete Özvegy mégis kénytelen szembenézni múltja árnyaival. Ahogy egy határokon átívelő gyilkosságsorozat nyomait követi, rájön, hogy minden, amit eddig a származásáról tudott, az hazugság volt.

A KÖTET TARTALMA:
TALES OF SUSPENSE 52., THE AMAZING SPIDER-MAN 86. és BLACK WIDOW 1-6.

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Marvel legnagyobb hősei Hachette Hungary

Hachette Hungary, Budapest, 2021
194 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Don Heck, John Romita, Jim Mooney, Bill Sienkiewicz, Goran Parlov

Natasha Romanova, a Fekete Özvegy

Razor P>!
Stan Lee – N. Korok – Richard K. Morgan: Fekete Özvegy

A legutóbbi Vasember kötetben volt egy utalás, mi szerint a részleteket itt lehet olvasni, úgyhogy logikusnak tűnt frissiben az után elolvasni ezt a kötetet.
Ezúttal két retró történettel indítunk, az első a Fekete Özvegy első bemutatkozását olvashatjuk egy Vasember-sztoriban, majd a másodikban a ma már jól ismert jelmezének debütálását.
A kötet gerincét adó Morgan-sztori jól sikerült, olyan kémes-csavaros-összeesküvéses volt, amit egy Fekete Özvegy sztoritól elvárnék, ráadásul elég feminista hangokat is megütött egyes helyeken. A többiben meg általában az Özvegy ütötte a jó népet. A történet grafikájával nem igazán sikerült megbarátkoznom. Nem mondom, hogy nem illettek Sienkiewicz képei ehhez a sztorihoz, de nekem ez a stílus nem igazán tetszik, bár azért az olvasásból nem zökkentett ki.

Hachette Hungary, Budapest, 2021
Leah P>!
Stan Lee – N. Korok – Richard K. Morgan: Fekete Özvegy

Ó. Hát én ezt simán folytatnám.
Nagyon szép a rajzolása. A történet vége is benne lehetett volna.

ftamas>!
Stan Lee – N. Korok – Richard K. Morgan: Fekete Özvegy

Bár a rajzok ( a borítókat kivéve ) alapvetően nem tetszettek, valahogy a történet mégis elkapott és a grafika se zavart. Érezhető az is, hogy aki a filmet rendezte olvasta ezt a történetet. Egy akciódús jó történet.

Mircsi>!
Stan Lee – N. Korok – Richard K. Morgan: Fekete Özvegy

A sorozathoz méltóan visszatérünk a Fekete Özvegy első felbukkanásához, ahol először egy KGB-s akció keretében a Vasembert probálja szabotálni (mindig elfelejtem említeni, hogy mennyire jópofának tartom, hogy míg az MCU Tony Starkja nem bírta magában tartani hogy ő a Vasember, addig ezekben a régebbi képregényekben Tony úgy állítja be a páncélt, hogy az igazából a body guardja), aztán meg Pókembert üldözi. Aki amúgy beteg is, és elég rosszul van, és hát amúgy se sikerült semmit tanulnia tőle Natashának.

A hosszabb sztori meg végülis arról szól, ahogy Natasha ferlderíti a múltját (Red Room meg ilyesmik, és a filmben is voltak momentumok, amiket egyértelműen innen szedtek), persze közben van pár feminista megszólalás, amit értékeltem, de amúgy kicsit zavaros volt nekem a sztori. Sok volt a név, meg sok volt az elvarratlan szál. Mindenesetre a rajzolás tetszett és én nagyon üdvözlök minden női szuperhőst, szóval összességében örülök, hogy elolvastam.

BBarb>!
Stan Lee – N. Korok – Richard K. Morgan: Fekete Özvegy

Egy szuper kötet Natasháról.
Az elején megvan az első felbukkanás kicsit retrós fejezetet, ezeket még mindig nem tudom mosolygás nélkül olvasni. Annyira más a párbeszédek és a történetek dinamikája a mai világban. A kötet legnagyobb része a harmadik szakasz, ez egy összefüggő eredettörténetet ad. A képi világa elsőre nem tetszett, de végül hozzászokik a szem és érthető a mögötte meghúzódó szándék is. off A történet jól felépített és magával ragadja az embert. Kapunk mindent, múltat, kémsztorit, akciót.

Krisz_91>!
Stan Lee – N. Korok – Richard K. Morgan: Fekete Özvegy

Ez volt az első Marvel képregényem, de annyi nem jött be,viszont nem is volt rossz. Amúgy egyik örök kedvencem fekete özvegy ez ezútan sem fog változni. Kíváncsian várom, hogy a következő Marvel képregény ami a kezembe akad milyen lesz.

Árvai_András>!
Stan Lee – N. Korok – Richard K. Morgan: Fekete Özvegy

Nagyon szuper kötet. Végre megismerhetjük Fekete Özvegyet közelebbről. Nagyon tetszett a kötet noir képi világa. Izgalmas volt a történet, jó párbeszédek voltak. Szerettem.

jardo>!
Stan Lee – N. Korok – Richard K. Morgan: Fekete Özvegy

A bemutatkozó történet ezúttal sem érdemes sok szóra, és a másik retro történet sem zavar sok vizet. Ellenben a Hazatérés egy kifejezetten izgalmas és titokzatos kémes-összeesküvős thriller, hozzá remekül illő karcos rajzokkal. Negyedik kötet, amit olvasok a sorozatból (a Bosszúállók, Rozsomák és Sólyomszem után), szerintem kimagaslóan az eddigi legjobb történet.

Mircsi>!

Natasha: – Ha sikeres akarsz lenni, két lehetőséged van… Vagy rúdtáncos leszel, vagy egy rideg hárpia.
Phil: – Jobb, mint a „kurva, vagy Szűzmária” választás, nem?
Natasha: – Nem, ez pont ugyanaz, mint a „kurva, vagy Szűzmária” választás, csak a Szűzanya elérte, hogy felmagasztalják… Mert kétszer olyan kemény s kétszer olyan okos volt, mint a férfiak körülötte. Mert ha nem, akkor cafatokra tépték volna.
Phil: – Ez lennél te, Nat? Kétszer olyan kemény és kétszer olyan okos?
Natasha: – Nagyon remélem.

Black Widow 1. szám

Kapcsolódó szócikkek: Natasha Romanova, a Fekete Özvegy

Kelly Sue DeConnick – Warren Ellis: Marvel Kapitány: Magasabbra, távolabbra, gyorsabban
Jason Aaron – Brian Michael Bendis – Matt Fraction – Ed Brubaker – Jonathan Hickman – Kathryn Immonen – Kieron Gillen – Steve McNiven – Jeph Loeb – Christopher Yost – Rick Remender – Kaare Andrews: Az Angyalok az X-Men ellen 1-3.
Jason Aaron – Noelle Stevenson – CM Punk: Thor: A mennydörgés istennője
Gail Simone: Gotham City: Ragadozók – Utódok / Fejvadászok
Jason Aaron – Al Ewing – Daniel Kibblesmith – Gerry Duggan: A Birodalmak háborúja
Jonathan Hickman – Gerry Duggan – Nick Spencer – Kelly Thompson – Al Ewing – Chip Zdarsky – Jason Aaron – Adam Santangelo: A hihetetlen Pókember – A kör bezárul
Gail Simone: Csodanő – A Kör
Alan Moore: A teljes Watchmen