Sólyomszem 31 csillagozás

SÓLYOMSZEM

SÓLYOMSZEM, A CÉLLÖVŐ
A NAGY ŐRSÉGVÁLTÁS
SÓLYOMSZEM

Sólyomszem a világ egyik legnagyszerűbb mesterlövésze. Egy hős, aki a világegyetem legerősebbjei közt is megállja a helyét, pedig az emberiség által ismert egyik legegyszerűbb fegyvert használja. Bár göröngyös út vezetett a hőssé válásához, tettei máris legendássá váltak. Ebből a kötetből, melyben Sólyomszem klasszikus történetei mellett megtaláljátok a nagyszerű Mark Gruenwald által írt és rajzolt minisorozatát is, mindent megtudhattok, amit a Bosszúangyal íjászról tudni kell.

A KÖTET TARTALMA:
TALES OF SUSPENSE 57., AVENGERS 16. és HAWKEYE (1. SZÉRIA) 1-4.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Marvel legnagyobb hősei Hachette Hungary

Hachette Hungary, Budapest, 2021
160 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Don Heck, Dick Ayers, Mark Gruenwald, Brett Breeding

Vasember (Anthony Edward "Tony" Stark)

Mircsi>!
Stan Lee – Mark Gruenwald: Sólyomszem

Hát ez nem kimondottan tetszett, mindhárom sztori elég retro volt, a rajzolás ennél fogva mondjuk élvezhetetlen számomra. Egy kis retro jó, de itt gyakorlatilag az egész az volt. Ami számomra megmentette mégis, hogy választ kaptunk azokra az alapvető kérdésekre, ami az embernek van Sólyomszemmel kapcsolatban:
– ki ez és honnan jött? Igen, tényleg dolgozott cirkuszban. És az meg külön vicces, hogy jót akart, a rendőrök meg benézték, és hopp, pont arra járt Fekete Özvegy és megmentette.
– hogy lett Bosszúangyal? Bekopogott és jelentkezett. De ami itt igazából érdekes volt, hogy ugyanekkor csatlakozott Pietro és Wanda is – erról a sztoriról már tök sokat olvastam, de a sztorit magát még nem.
– hogyan lett hallókája? Az elején gondolkoztam, hogy van-e neki, vagy mi a helyzet, aztán a vége felé kezdtem megvilágosodni, hogy ez lesz itt a végkimenetel.
Egyébként szegény Sólyomszem nem csoda, hogy elnyomva érzi magát a sok szuperképességű ember között, pedig ő is alapvetően egy szerethető karakter. Tudom, sokszor nem az, de ebben a kötetben például az volt. (Az MCU meg kap külön vállveregetést, pláne azért a Laura jelenetért, amikor Laura megmondta, hogy a csapatnak szüksége van Clintre.)

BBarb>!
Stan Lee – Mark Gruenwald: Sólyomszem

A sorozat eddigi részei közül eddig ez volt a legretróbb. A borító ilyen szempontból egy kicsit megtévesztő, mert nem ilyen rajzstílus vár minket.
A kötet felépítése még mindig jó, a végén én nagyon szeretem a karakter történetének összefoglalóját.
Most három történetet kapunk, az egyik a Sólyomszem eredetsztori. Itt megjelenik Vasember is, mai fejjel nem tudok nem kuncogni azon, amikor kijelenti, hogy a gyenge pontja a rozsda. :)
A következő rész már a Bosszú angyalai képregény egyik száma, itt sok más karakter is megjelenik, de Sólyomszem azért nem tűnik el teljesen. Jó volt látni az eredeti Bosszú angyalai csapatot.
A harmadik történetszálban már teljesen Sólyomszem van a középpontban, megvívja saját harcait „egyedül”, ami úgy éreztem kellett a karakter fejlődése szempontjából. Végül is a többiekhez képest ő csak egy fickó egy íjjal, nem csoda, hogy van pár komplexusa.
Összességében egy érdekes válogatás, bár nem ez lesz a kedvencem a sorozatból.

jardo>!
Stan Lee – Mark Gruenwald: Sólyomszem

Ezúttal nem csak egy, hanem két darab mára már gagyivá nemesedett retro történetet kapunk, és bár a „fő” sztori sem mai darab már, de ez legfeljebb csak a lezáráson látszik, a történet kifejezetten izgalmas, és a rajzok sem öregedtek rosszul. Mivel nem vagyok különösebben művelt Hawkeye témában, azt nem tudom megítélni, hogy a karakter történetében ez a sztori mennyire jelentős állomás, de egynek kifejezetten szórakoztató olvasmány.

Mircsi>!

Így hát a világ egyik leggazdagabb embere lassan végigbandukol a világhírű fegyvergyára melletti homokparton. Magának sem meri beismerni, hogy szerelmes a titkárnőjébe… Ahogy azt sem tudja, mikor vall kudarcot mellkasi szerkezete, hogy egy pillanat alatt végetvessen az életének… Ahogy azt sem tudja, honnan érkezik majd a következő halálos fenyegetés. Ő itt Tony Stark, a gazdag, jóképű, sikeres Tony Stark… A világ egyik legtragikusabb hőse!

Tales of Suspense 57. szám

Istvan9105>!

Amikor az én cipőmben jársz, nem támaszkodhatsz a szupersebességre vagy a repülésre, mint fegyverre. De ha körülötted minden arra vár, hogy eltaláld, mint célpontot… Te magad vagy a fegyver!

BBarb>!

Bárki legyen is az, rátalált a gyenge pontomra. A rozsda ellen nem tudok harcolni.

Tales of Suspense 57. szám